Kolor roku 2022 — nowoczesny i romantyczny

Veri Peri kolor roku 2022 Pantone koraliki, sznurki, półfabrykaty w kolorze roku

Kolor roku 2022 według instytutu Pantone jest intrygującym fioletowym niebieskim o wdzięcznej nazwie veri peri. Jak co roku światowi eksperci w dziedzinie kolorów dokonali wyboru, który wpłynie na modę na całym świecie. Analizując globalne trendy, zainteresowania i zmiany zachodzące w społeczeństwie postawili na nieoczywiście wszechstronną barwę dla odważnych.

Veri peri według Pantone 

Beztroska pewność siebie, ciekawość ożywiająca kreatywną duszę, a także dociekliwość i intryga to cechy, którymi instytut opisuje veri peri. Ten niezwykły kolor ma według ekspertów wzbudzać wdzięczność i stawiać przyszłość w nowym świetle. Kolor roku 2022 symbolizuje globalnego ducha czasu i przemiany, które wszyscy przechodzimy. Zmiany jakie nastąpiły w nas ze względu na pandemię, ale też gigantyczny rozwój technologiczny. Nowe możliwości wirtualnego świata, rosnąca popularność metawersu i sposób w jaki cyfrowe trendy przenikają świat materialny w znacznym stopniu zainspirowały veri peri.

Po raz pierwszy w historii Instytutu stworzono nowy kolor, to także ma odzwierciedlać globalne innowacje i transformacje. Złożoność tego niebieskiego fioletu ma także odzwierciedlać społeczną potrzebę koloru, który jest naszą forma komunikacji, sposobem wyrażania i czymś co wpływa na nasze emocje, możliwości i zaangażowanie. Żywe, radosne nastawienie, dynamika i twórcza ekspresja są według ekspertów kluczowymi cechami veri peri.

Kolor roku 2022 w paletach barw instytutu

Tradycyjnie pracownicy Pantone stworzyli cztery palety kolorów z wykorzystaniem koloru roku. Ma to pomóc wprowadzić nam veri peri do swoich projektów, ale też ukazać wszechstronność barwy. Co więcej, mogą one zainspirować nas do nowych, mniej oczywistych połączeń kolorystycznych.

Kolor roku Pantone 2022 paleta Ustawa o Balansowaniu

Ustawa o bilansowaniu 

To paleta chłodniejszych i przybrudzonych barw, które wzajemnie się wzmacniają. Według instytutu to połączenie kolorów pełne równowagi, żywotności i wizualnej wibracji. Ja osobiście sądzę, ze to świetna propozycja dla fanek przytłumionych, nie rażących w oczy barw.

Kolor roku 2022 Pantone Źródło

Źródło 

Inspirowana naturą paleta barw to bardzo harmonijna propozycja. Modne zielenie połączone zostały z ciepłym fioletem dwoma musztardowymi odcieniami i klasycznym jasnym niebieskim. To odważniejsze w porównaniu do „ustawy o bilansowaniu” połączenie. Idealnie sprawdzi się dla fanek stylizacji w  serialu “Emily w Paryżu”.

Pantone Kolor roku 2022 paleta Gwiazda Pokazu

Gwiazda pokazu 

Klasyczne, neutralne i dość pospolite kolory zostały użyte w tej kompozycji jako tło, na którym wybija się gwiazda, jaką jest veri peri. Elegancja, dyskretna stylistyka ma pokazać ponadczasowe wysublimowanie. W zależności od wykorzystania, kolory te mogą wydawać się bardzo nowoczesne, klasyczne lub staro. Dlatego postępuj z nimi rozważnie.

Pantone Color kolor roku Drobne Przyjemności paleta

Drobne przyjemności

Zabawna, kapryśna i radosna paleta kolorów mocno odstaje na tle pozostałych. Łączy w sobie ciepłe i chłodne odcienie i opowiadać ma o zabawie, spontaniczności i pewności siebie. Veri peri jest jednym z mocniejszych kolorów w tym zestawie a według Pantone jego żartobliwość onieśmiela nieskrępowaną ekspresją. Ta propozycja kolorystyczna z pewnością spodoba się osobom żywiołowym zarówno w życiu jak i w modzie.

Kolor roku 2022 – Nasze spojrzenie na veri peri

Dzień przed pisaniem tego posta wracałam do rodzinnego domu, a towarzyszył mi przepiękny zachód słońca. Przede mną rozciągały się smugi chmur, z których znacząca większość była w kolorze veri peri. Właśnie wtedy zrozumiałam, jak romantyczny może być ten kolor. W połączeniu ze słodkimi różami, ciepłą fuksją, grejpfrutem i łagodnym niebieskim, przywodzić będzie na myśl marzycielski zachód słońca.

Uniwersalność tego koloru sprawia, że nadaje się on doskonale na biżuterię złotą i srebrną. Pasuje do nowoczesnych, minimalistycznych, inspirowanych stylem skandynawskim projektów, a także do skomplikowanych projektów sutaszowych. Kolor ten możemy kojarzyć z nieśmiertelnymi fioletowymi włosami polskich babć, ale też z młodzieżową i modną odsłoną gwiazd Instagrama. Veri peri świetnie wyglądać będzie z bielą, szarością i pastelowymi barwami, ale też ze szlachetną zielenią, którą duża część z nas kocha od lat.

Jego ciekawa kompozycja sprawia, że sprawdzi się o każdej porze roku i powinien wyglądać dobrze na każdej karnacji. Uniwersalność mimo skomplikowanych odcieni, w których niektórzy widzą więcej fioletu, a inni niebieskiego. Jeżeli kolor roku 2022 ma odzwierciedlać świat, w którym żyjemy, nic dziwnego, że jest bardzo złożony i nieoczywisty. Jeżeli chcesz zainspirować się naszym spojrzeniem na veri peri, to zapraszam Cię na naszą Pinterestową tablicę.

Sznurek jubilerski w kolorze veri periKostka ze szkła weneckiego w odcieniach veri peri Koraliki katsuki krążki w kolorze roku 2022

Półfabrykaty veri peri w ofercie manzuko

Możliwe, że veri peri jest nowo zdefiniowanym w Pantone kolorem. Jednakże znamy go i zbliżone mu barwy od dawna, chociaż nazywałyśmy je innymi słowami. Nic dziwnego, nie jesteśmy przecież światowymi ekspertami w dziedzinie kolorów. Znalazłam dla Ciebie kilka półfabrykatów w kolorze 2022 i mam też kilka pomysłów na ich połączenie.

Na naszej stronie znajdziesz oczywiście dyski i koraliki katsuki w najmodniejszym kolorze roku, jak i większości innych barw. Świetnie sprawdzają się w zestawieniu z koralikami literkami, innymi koralikami katsuki, a także metalowymi przekładkami.

Miłośniczki magicznych, leśnych i nowoczesnych projektów z pewnością ucieszą się na widok patyczków ametystowego kwarcu. Jego nieregularne wybarwienie i kształt sprawia, że każdy półfabrykat jest naprawdę wyjątkowy. Dobrze się składa, że są one nie tylko piękne, ale i zgodne ze światowymi trendami w modzie.

Kolor roku - Koraliki veri peri pantone 2022 Koraliki toho veri peri - kolor rokuKoraliki z glinki polimerowej w kolorze very peri - kolor roku

Fioletowe kaboszony druzy z efektem benzyny to błyszcząca i radosna wersja veri peri. Cieszą one oczy, pięknie odbijając światło. Są lekkie, łatwe w montażu i efektowne. Najlepiej sprawdzą się w oprawach do kaboszonów, zarówno w kolorze srebra, jak i złota. Jeżeli lubisz odrobinę blasku koniecznie sprawdź kryształki lumos w kolorze tanzanitu. To bardziej eleganckie półfabrykaty w kolorze veri peri, które także ślicznie mienią się w świetle.

Oczywiście znajdziesz u nas także sznurki i linki plecione w kolorze wybranym przez Pantone. Nie zabrakło też ulubieńców naszych klientek, czyli koralików TOHO w kolorze veri peri. Świetnie sprawdzą się w wielu kompozycjach beadingowych czy sutaszowych.

Według mnie veri peri to kolor, który świetnie sprawdzi się w połączeniu z intrygującymi barwami, jakie skrywają w sobie kamienie księżycowe, labradoryty i opale. Niemal kosmiczne odblaski tych kamieni świetnie sprawdzą się w kompozycji z nowoczesnym kolorem, jakim jest veri peri.

Kolor roku 2022 – Kolory Pantone na wiosenny Fashion Week 2022

Pantone jako firma prognozująca trendy i doradzająca w zakresie kolorów co sezon publikuje raport dla branży modowej. Służyć ma on jako przewodnik po najnowszych trendach kolorystycznych. Wyróżnia w nim dziesięć barw, które będziemy widzieć najczęściej, a także pięć ponadczasowych klasyków.

Tegoroczne bazowe i klasyczne kolory są niemal identyczne w obu miastach. Widzimy tu czystą i prostą biel, która stoi w opozycji do ciemnoszarego, ciepłego koloru maku. Ich mieszanka dałaby nam trzeci klasyczny kolor na sezon wiosna/lato 2022, czyli bladoszary. Przypomina on barwę stali chirurgicznej i jest jednym z popularniejszych w ostatnich latach kolorach elegancji na co dzień. Ostatnie dwie barwy są nieco różne w Londynie i Nowym Jorku. Nowojorska bazylia to chłodniejsza i nieco ciemniejsza wersja jasnej zieleni przedstawionej w zestawieniu z Londynu. Ostatnim kolorem w klasykach z Londynu jest hummus, który jest ciemnym, chłodnym beżem. Stanowi mroczniejszy odpowiednik idealnej bladości z Nowego Jorku, która jest jasną, wpadającą w bardzo blady róż barwą.

Londyn

Według Pantone kolory przedstawione wśród trendów wiosna/lato 2022 kolory wyrażają prostotę i spontaniczność. Mają one łączyć więź z naturą i potrzebę komfortu, a także miękkie pastele z wyrazistymi kolorami. Dopełnienie, kontrast i harmonia królują na wybiegach, inspirują kreatywnością pełną zabawy. Nie czuć tu powagi, smutku czy nudy.

Jasny fiolet Kwiatu orchidei, lekki róż Potpourri i popcornowa żółć stanowią tło dla wybicia się ostrej zieleni Kruchych kiełków, pomarańczu Koralowej róży i intensywności niebieskiego Super Sonic. Z kolei Sudański brąz i Kwarc kawowy to ciepłe, otulające barwy, które rozjaśni i orzeźwi Guma balonowa i Kaskada przypominająca lazurowe wybrzeża.

Paleta odcieni - kolor roku 2022 Kolor roku 2022 - paleta kolorów

Nowy Jork

Odwaga, by iść ku przygodzie, przejrzystość i optymizm opisują barwy na nowojorskich pokazach mody. Mieszanie, odkrywanie nowych norm i nieskrępowana wolność w odkrywaniu własnego stylu to idea, która stoi za żywymi barwami na sezon wiosenno-letni. Widzimy tu więcej niebieskiego w porównaniu do wyżej opisanego zestawienia z Londynu. Jednakże nadal ta paleta jest niezwykle intrygująca.

Słodki, pastelowy błękit w połączeniu ze wciągającym, głębokim niebieskim Spadochroniarzem, spokojną barwą Jeziora lodowcowego i turkusem Niebieskiego portowego zdają się tworzyć mocną podstawę kolorystyczną tego zestawu. Ociepla ją żonkilowa żółć i gorąca, nieco pomarańczowa czerwień Poinciany. Do ciemniejszych barw zaliczymy mocno żywiołowy fiolet Dhalii i brąz Coca Mocha. Osładzają je dwa róże, jeden widoczny z daleka o nazwie Insynuacja i drugi, zgaszony, pudrowy Róż pajęczyny.

Zadowolona z lektury? Nie przerywaj jej! 

Możesz również polubić

Dodaj komentarz