7 pomysłów na biżuterię z sercem

Biżuteria z motywem serca, 7 pomysłów.

7 pomysłów na biżuterię z sercem, to post z inspiracjami na akcesoria walentynkowe, lecz nie tylko! Biżuteria z sercem, podobnie jak z motywami kwiatków wraca do trendów i będziemy ją oglądać w zwiększonej ilości tej wiosny i lata. Zebrałam pomysły, które według mnie uda się zrobić jako pierwszy w życiu projekt rękodzielniczy i takie, które powinny nadać się do codziennych stylizacji. Mam nadzieję, że któraś z tych propozycji skradnie Twoje serce.naszyjnik, rzemień

7 pomysłów na biżuterię z sercem — serce na rzemieniu 

Do pierwszej propozycji idealnie nadadzą się wszelkiego rodzaju serca w postaci zawieszki lub koralika. Jednakże szczególnie polecam wykorzystanie koralików ze szkła weneckiego lub akrylu. Aby zamienić je w zawieszkę, wystarczy, że nawleczesz koralik na szpilkę jubilerską, a z jej końcówki stworzysz pętelkę. Pamiętaj, aby odciąć nadmiar szpilki, a następnie do pętelki doczep wybraną przez Ciebie krawatkę lub kółko montażowe. Tak stworzoną zawieszkę możesz nawlec na rzemień zamszowy. Twój naszyjnik w najprostszej formie wystarczy zawiązać na kokardkę na szyi. Opcjonalnie możesz zakończyć końcówki rzemienia łapaczkami i dołożyć do nich dowolne elementy zapięcia wykorzystując kółka montażowe. pierścionek, serce łańcuszek

7 pomysłów na biżuterię z sercem — najdelikatniejszy z pierścionków

Ostatnio pisałyśmy o pomysłach na biżuterię z drutu, a ten uroczy pierścionek już wtedy wpadł mi w oko. Poza narzędziami z zaokrąglonymi końcami będziesz potrzebowała małego kawałka dość cienkiego drutu i delikatnego łańcuszka w tym samym kolorze. Zwróć uwagę, aby średnica drutu umożliwiała przewleczenie go przez oczko w łańcuszku. 

Zegnij około 1,5-2 cm drutu na pół, tak, aby miał kształt litery V, a następnie nawlecz kawałek łańcuszka na oba ramiona drutu. Następnie zagnij drut tak, aby tworzył kształt serca i zabezpieczał łańcuszek przed zsunięciem się. Dobranie idealnego rozmiaru tego pierścionka może wymagać kilku podejść, zanim uzyskasz idealną wielkość, jednakże według mnie efekt jest tego wart. 

naszyjnik, perły

Kolejny pomysł na biżuterię z sercem — romantyczne pół na pół

W tym projekcie połączymy łańcuszek ozdobiony perełkami z czerwonym rzemieniem lub wstążką. Przydadzą się także narzędzia tnące i z okrągłymi końcówkami, delikatny łańcuszek, kółka montażowe, łapaczka, szpilki jubilerskie lub drucik i zawieszka z serduszkiem. 

Zacznij od zmienienia Twoich koralików w łączniki. W tym celu każdą perełkę nawlecz na szpilkę jubilerską z oczkiem i zagnij jej końcówkę tak, aby z dwóch stron kuleczki były równe pętelki. Stwórz około 6-8 takich łączników, a następnie połącz je krótkimi odcinkami łańcuszka. Dla estetycznego wyglądu nawlekaj oczka łańcuszka bezpośrednio na oczka łączników. Pozostaw jeden koniec zakończony perełką, a drugi łańcuszkiem z doczepionym kółkiem montażowym i łańcuszkiem przedłużającym, jeśli go potrzebujesz. 

Druga połowa naszyjnika składa się z rzemyka zamszowego lub wstążki w czerwonym kolorze. Złóż rzemień na pół i nawlecz na niego jedno kółko montażowe. Złap wolne końce rzemienia łapaczką i mocno ją zaciśnij, a następnie dodaj do niej kółko montażowe i karabinek. Pozostało Ci już tylko połączyć wszystkie elementy ze sobą. Do kółeczka nawleczonego na rzemień zamocuj perłowy łącznik z łańcuszka i dodaj zawieszkę dla pełnego efektu. Jeśli nie układa się ona dobrze, dodaj jeszcze jedno kółko montażowe między zawieszką a naszyjnikiem. 

kamienie naturalne, masa perłowa

7 pomysłów na biżuterię z sercem — naturalny naszyjnik 

Kolejna propozycja znalazła się już na naszym Instagramie, jednakże podoba mi się tak, że nie sposób o niej nie wspomnieć. Mowa o naszyjniku z pałeczek z jaspisu i serduszek z masy perłowej lub hematytu. Poza nimi przydadzą się drobne koraliki Toho, żyłka jubilerska, kuleczki zaciskowe, łapaczki dziewczynki, narzędzia i standardowe elementy montażu i zapięcia. 

Rozpocznij projekt od zaciśnięcia kuleczki na końcu odciętej żyłki, nałożenia na nią łapaczki. Odetnij nadmiar żyłki, ściśnij łapaczkę i dołóż do niej kółko montażowe. Następnie rozpocznij nawlekanie jaspisów, kuleczek Toho w roli przekładek i serc. Możesz w ten sposób stworzyć cały naszyjnik lub użyć kilku serduszek w jego centrum. Gdy skończysz nawlekanie koralików, nawlecz łapaczkę i zaciśnij ją na zgniecionej kulce na końcu żyłki. Do łapaczki doczep kółko montażowe i karabinek i gotowe! 

perły, kolorowy naszyjnik, federing, 7 pomysłów na biżuterię z sercem

7 pomysłów na biżuterię z sercem — kolorowy naszyjnik

Ten naszyjnik możesz stworzyć w wersji symetrycznej lub chaotycznej i moim zdaniem to doskonały dodatek do typowych, biurowych stylizacji. Zachęcam Cię do spróbowania projektu pozbawionego symetrii, uważam, że warto mieć choć jeden taki naszyjnik w swojej kolekcji. Wybierz różnokolorowe koraliki z drobnych kamieni naturalnych czy szkła i kilka większych koralików z pereł. Dodatkowo potrzebować będziesz linki jubilerskiej, kuleczek zaciskowych, łapaczek i zapięcia federing, a także zawieszki z sercem i kółek montażowych. 

Podobnie jak w poprzednim naszyjniku, zacznij od zaciśnięcia kulki na końcu żyłki i dodania łapaczki, a następnie rozpocznij nawlekanie koralików. Jeśli pragniesz symetrycznego projektu, polecam zacząć od ułożenia swoich koralików w odpowiedniej kolejności na płaskiej powierzchni. Dzięki temu będziesz wiedziała dokładnie, jak będzie wyglądał naszyjnik, gdy go skończysz. Jeśli jesteś w nastroju na odrobinę chaosu, wymieszaj wszystkie koraliki w pojemniku i wyciągaj je losowo. Na końcu nawlecz łapaczkę i kulkę zaciskową. Obie łapaczki połącz z zapięciem i dołącz do niego wybraną przez siebie zawieszkę. 

A jeżeli szukasz czegoś mniej poważnego, rozważ stworzenie tego naszyjnika wykorzystując koraliki katsuki, akrylowe kuleczki czy koraliki literki!

masa perłowa, serduszka, komplet

Pomysły na biżuterię z sercem — perłowy zestaw uniwersalny

w tym przypadku propozycji jest wiele w jednym komplecie. Kiedy go zobaczyłam, uznałam, że większość z nas ucieszyłaby się z całości lub jego pojedynczych elementów. Naturalnie nie mogłam go więc nie uwzględnić w tym poście! Zaczniemy od naszyjników i bransoletek, które możesz zrobić analogicznie jak wszystkie naszyjniki w tym poście. 

Odetnij kawałek żyłki jubilerskiej, zaciśnij kulkę zaciskową i na niej zaciśnij łapaczkę dziewczynkę. Następnie nawlecz koraliki i zakończ żyłkę łapaczką i kuleczką zaciskową, pamiętając o dodaniu elementów zapięcia. W tym przypadku nawlekanymi koralikami mogą być serduszka z masy perłowej i przekładki metalowe lub szklane koraliki Miyuki czy Toho. W drobniejszej propozycji wykorzystane są małe perełki, choć możesz wykorzystać pastylki czy oponki z masy perłowej. Na środku naszyjnika umieść złote serduszko lub serce z masy perłowej. 

Kupując serduszka z masy perłowej, zwróć uwagę na kierunek przewiercenia koralików!

W tym zestawie znajdziesz też dwa pierścionki stworzone z drobnych koralików z masy perłowej lub perłowych koralików Miyuki z akcentami z perłowych i metalowych serduszek. Możesz także wykorzystać serce z hematytu, które znajdziesz w największej palecie barw. 

Ostatnie są kolczyki, które tworzą bazy koła, oczywiście ja polecam nasze produkty ze stali chirurgicznej- są bardzo trwałe! Do kółek doczepione są serduszka z masy perłowej. Aby z koralików stworzyć zawieszki, nawlecz je na szpilkę jubilerską i zagnij ich koniec, tworząc drobną pętelkę. Po odcięciu nadmiaru szpilki, doczep do oczka kółko montażowe i nawlecz je na bazę kolczyka. A jeżeli preferujesz krótkie kolczyki, w naszej ofercie znajdziesz sztyfty ze stali chirurgicznej z masą perłową w kształcie serca. handmade, serduszko, pomysły na biżuterię z sercem

7 pomysłów na biżuterię z sercem — zawieszka handmade

Ostatnia propozycja jest bardzo prosta. Potrzebna będzie Ci masa termoutwardzalna (np. FIMO), narzędzia takie jak patyczek do szaszłyka i nóż do jej modelowania, piekarnik i gotowy łańcuszek. Kawałek masy termoutwardzalnej rozgrzej w dłoni i uformuj z niej kształt serca. Wykorzystaj bok noża do wygładzenia jej powierzchni i pozbycia się linii papilarnych. Alternatywnie możesz pozostawić swoje odciski celowo, aby podkreślić personalny charakter zawieszki. Następnie za pomocą patyczka zrób dziurkę z jednej strony serca i upiecz swoją zawieszkę. Na końcu wystarczy, że przewleczesz łańcuszek przez otwór i gotowe. 

Alternatywnie możesz upiec pastylkę z FIMO z wygniecionym sercem, a po upieczeniu pomalować je na dowolny kolor. Pamiętaj jednak, aby w pastylce umieścić otwór do nawleczenia kółka montażowego i łańcuszka. Jeśli chcesz zabezpieczyć swoją zawieszkę przed zabrudzeniami, rozważ pomalowanie jej bezbarwnym lakierem do paznokci. 

Jeśli któraś technika jest Ci obca, zajrzyj do stworzonej przez nas encyklopedii podstawowych umiejętności rękodzielniczych. A jeżeli potrzebujesz większej ilości inspiracji, zajrzyj na naszą Pinterest’ową tablicę pełną romantycznych inspiracji. 

Spodobał Ci się ten wpis? Sprawdź, czy kolejne też wpadną w Twój gust

Możesz również polubić

Dodaj komentarz