Biżuteria ze sznurków i rzemieni

Biżuteria ze sznurków i rzemieni

Kiedy myślę „biżuteria ze sznurków” pierwsze do głowy przychodzą mi plecione przez koleżanki w podstawówce bransoletki z muliny i pewnie nie jestem jedyna, która ma takie skojarzenie. Natomiast sznurki jubilerskie i rzemienie mają nam do zaoferowania o niebo więcej! Ba! Nawet nie trzeba być mistrzem plecenia, żeby wyczarować naprawdę piękne bransoletki czy naszyjniki.

Prosta biżuteria ze sznurków i rzemieni

Już pojedynczy sznureczek może zostać niebanalną ozdobą. Całe szczęście. Na myśl o zapleceniu bransoletki z muliny mam dreszcze. Uwielbiam tworzyć biżuterię, ale kiedy chciałam mieć bransoletkę ze sznurków– zawsze musiałam ją kupić. Setki supełków to nie zadanie dla mnie. Nie trzeba być jednak uzdolnionym w tej technice, aby biżuteria ze sznurków jaką stworzymy była wyjątkowa. Kilka drobnych koralików zabezpieczonych supełkami wystarczy, by delikatnie ozdobić nadgarstek. Równie dobrze sprawdzi się łącznik złapany z dwóch stron sznurkiem czy rzemieniem w naszym ulubionym kolorze. Dodajmy do tego prosty warkocz, czy pęczek sznureczków wklejonych w końcówkę, a powstanie piękny, wakacyjny zestaw bransoletek.

Delikatne bransoletki ze sznurków jubilerskich

Makrama- biżuteria ze sznurków dla cierpliwych

Jeśli macie w sobie odrobinę więcej pokory i cierpliwości niż ja- czeka na Was wspaniały świat makram. Makramy zwykły kojarzyć mi się z wysłużonymi, zakurzonymi, plecionymi sznurkami, na których u babć pod sufitem wisiały paprocie. Technika zaplatania makram jest jednak bardzo wdzięcznym tematem w tworzeniu biżuterii. Już pojedyncza bransoletka wypleciona podstawowym wzorem z bawełnianego sznurka jest ciekawa. Kiedy połączymy ich kilka w całość możemy otrzymać niebanalną, szeroką, tęczową bransoletę. Jednak makramy mają nam do zaoferowania o wiele więcej. Biżuteria ze sznurka w połączeniu z koralikami, czy drutem daje nam nieograniczone możliwości. Makramy połączone z odrobiną kreatywności i wyobraźni pozwolą nam wypleść wspaniałą biżuterię. Od bransoletek, przez naszyjniki i kolczyki po pierścionki! Z niedowierzaniem przeglądałam cuda, które ludzie wyplatają ze sznurka: koszyczki na koraliki, kwiaty czy nawet sówki.

Biżuteria makramowa ze sznurków jubilerskich

Paracord- linka spadochronowa w biżuterii

W poszukiwaniach sznurkowych inspiracji trafiłam na prace z paracordu. Do tej pory w biżuterii widziałam go głównie w masywnych, survivalowych bransoletkach. Okazuje się jednak, że można stworzyć z niego przepiękne prace, które wpisują się w styl sportowej elegancji. Grube sznury często połączone są z elementami sprzętu górskiego czy morskiego. Ciężko upleść z nich makramę, ale nawet podstawowe żeglarskie i wspinaczkowe węzły pomogą nam wyprodukować niepowtarzalną biżuterię.

Naszyjniki z paracordu

Rzemienie- biżuteria ze skórzanego sznurka

Rzemienie bardzo często stanowią jedynie bazę i choć bez niego nasza bransoletka czy naszyjnik by się nie udały, to nie jest on w centrum uwagi. Dla mnie rzemienie stanowią jesienną alternatywę dla sznurkowej biżuterii. Zamszowe, czy skórzane często barwione są na przepiękne kolory ziemi. Są ciepłe w barwie i dotyku. Z półfabrykatami w kolorach brązu i antycznego srebra będą świetne do codziennych stylizacji. Te połączone z jasnym srebrem, czy złotem sprawdzą się nawet do wieczorowych stylizacji. Tak jak powyższe materiały- rzemienie możemy połączyć w pęczki, zapleść w warkocze, zawiązać na nich węzły i ozdobić je koralikami. Niezwykle modnym, wakacyjnym trendem są, towarzyszące bransoletkom z muszelkami, perełki nawleczone na rzemień, oddzielone supełkami.

Biżuteria z rzemieni

Po więcej sznurkowych inspiracji zapraszamy na naszą tablicę na pinterest’cie, tam również znajdziecie wszelkie źródła zdjęć z powyższego postu.

Możesz również polubić

Dodaj komentarz