Sklep z Koralikami i Akcesoriami do Wyrobu Biżuterii - Półfabrykatami - Manzuko
Logo Manzuko
  • Ulubione
  • Manzuko >
  • Półfabrykaty >
  • Rzemień jubilerski

Rzemień jubilerski

Rzemienie jubilerskie

Rzemień skórzany to jeden z najstarszych w dziejach ludzkości półfabrykat do biżuterii. Wytwarzane były już w czasach prehistorycznych. Służyły do wiązania butów i odzieży, a także do przywieszania broni czy narzędzi. Oczywiście miały też funkcję zbliżoną do tej aktualnej. Na rzemykach zawieszano koraliki i figurki, które najczęściej stanowiły amulety ochronne. Później, na rzemykach wieszano krzyżyki, wykorzystywano je także do uprzęży i wiązania wszelakich pakunków

.

Z czasem narzędzia jubilerskie pozwoliły na udoskonalenie obróbki rzemieni, dzięki czemu dziś możemy tworzyć z nich biżuterię z łatwością. Oczywiście, część zastosowań rzemieni przejęły sznurki jubilerskie, jednakże uzyskana z nich biżuteria znacząco różni się od tej z rzemieni. Na rzemienie skórzane, czy zamszowe rzadko nawlekane są koraliki. Częściej tworzone z rzemyków akcesoria podkreślają ich piękno.


Rodzaje rzemieni jubilerskich

Rzemienie jubilerskie znajdziesz w kilku wariantach. Oczywiście najpopularniejsze są klasyczne rzemienie skórzane. Występują nie tylko w swojej naturalnej formie, ale także w wersjach barwionych, co zwiększa znacząco możliwości ich wykorzystania. Drugą popularną kategorią są rzemienie zamszowe. Są one bardziej giętkie i milsze w dotyku, chociaż mniej trwałe w porównaniu z rzemieniami skórzanymi. Trzecim rodzajem są rzemienie szyte, które często zaskakują swoim wyglądem i zdecydowanie nie kojarzą się z klasycznymi rzemieniami jubilerskimi.


Rzemienie możesz także podzielić ze względu na ich kształt. Przekrój rzemieni skórzanych czy szytych najczęściej ma okrągły kształt. Jednakże w przypadku rzemieni zamszowych, przekrój przypomina najczęściej niewielki prostokąt. Oczywiście, wspominając o kształtach rzemieni, nie sposób pominąć rzemieni płaskich, które perfekcyjnie sprawdzają się do bransoletek i naszyjników.


Prostą do wykorzystania wersją jest rzemyk jubilerski z zapięciem. Oszczędza on konieczności kupowania narzędzi czy półfabrykatów i umożliwia korzystanie z rzemienia od razu.


Jak wykorzystać rzemień do biżuterii

Rzemień to doskonały materiał zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych rzemieślników. Wykorzystywany jest do tworzenia biżuterii bez względu na wiek, czy płeć. Do wykonania bransoletki z rzemienia wystarczy kilka półfabrykatów do biżuterii takich jak końcówki do wklejania i zapięcie. Taka bransoletka z rzemienia, choć prosta w wykonaniu może z łatwością stać się ulubioną biżuterią, ponieważ pasuje do wszystkiego i łatwo się nosi.


Bransoletki z rzemienia mogą też być bardziej skomplikowane w wykonaniu, łączone z metalem, wyszywane, lub wytłaczane. Bransoletki z rzemieni mogą być wielokolorowe, zaplatane i łączone z innymi półfabrykatami lub robić wrażenie bez dodatków. W zależności od Twojej kreatywności, zdolności manualnych, posiadanych narzędzi oraz czasu, jaki chcesz poświęcić na wykonanie swoich bransoletek z rzemieni.


Płaskie rzemienie świetnie sprawdzą się nie tylko do bransoletek, ale także chokerów. Zastąpią one satynowe wstążki, tworząc nieco bardziej drapieżny naszyjnik. Jeżeli chcesz szybko stworzyć naszyjnik, wykorzystaj rzemyk jubilerski z zapięciem. Wystarczy, że dodasz do niego dowolną zawieszkę i gotowe!


Rzemienie jubilerskie w naszej ofercie

Nasz sklep z koralikami to miejsce, gdzie znajdziesz rzemień w wielu rozmiarach, kolorach i wykonany z różnych materiałów. Oferujemy:

  • rzemień skórzany
  • rzemień zamszowy
  • rzemień szyty
  • rzemień zamszowy nabijany dżetami i kryształkami
  • rzemienie płaskie

Dziesiątki pięknych barw rzemieni czekają, tylko abyś je odkryła. Najmniejsze z nich mają zaledwie 0,8 mm średnicy, a największe aż 5 mm. Wszystkie rzemienie sprzedajemy na metry, dzięki czemu możesz niskim kosztem wypróbować różne rodzaje tych produktów. Mamy nadzieję, że bez problemu znajdziesz rzemień jubilerski idealny do Twoich potrzeb!


Jak dbać o rzemień jubilerski

Rzemienie zamszowe powinno się traktować jak zamsz. Oznacza to, że wilgoć im nie sprzyja. Unikaj moczenia biżuterii z zamszowych rzemieni. A jeśli się zabrudzą, spróbuj oczyścić je szczotką z miękkiego włosia. Jeżeli to nie zadziała, wykorzystaj specjalny preparat do czyszczenia zamszu.


W przypadku rzemieni skórzanych pielęgnacja jest nieco łatwiejsza. Skórę możesz czyścić wilgotną ściereczką, ewentualnie delikatnym detergentem. Jeśli Twój skórzany rzemień straci swój blask, natrzyj go balsamem do skóry. Unikaj długotrwałej ekspozycji rzemienia zamszowego i skórzanego na słońce, gdyż to może spowodować utratę intensywności jego koloru.


W przypadku rzemieni szytych, zasady ich pielęgnacji zależą od ich powłoki. Jednakże w każdym przypadku odradzamy moczenia i niepotrzebnego zaginania rzemieni szytych. Unikaj też szarpania za taki rzemień, ponieważ może to spowodować obluzowanie się szwów.Zapisz się do newslettera
@
Kontakt

KONIARSCY S.C.
Zuzanna Koniarska
Mateusz Koniarski

Rzemieślnicza 29
77-300 Człuchów

Konto bankowe (PLN):
45 1160 2202 0000 0001 8232 6723
(Bank Millenium S.A.)

Manzuko © 2011-2024 - All rights reserved

# Wersja 1.158.3 #