Kolczyki serduszka z modeliny

Walentynki już za tydzień; serduszka, które towarzyszą temu świętu nieodłącznie są zdecydowanie jednym z moich ulubionych wzorów w biżuterii. Prosty, delikatny, dziewczęcy. Już od dawna chciałam spróbować „marmurkowej” techniki ozdabiania lakierami do paznokci. Muszę Wam powiedzieć, że była to świetna zabawa. Kiedy moje modelinowe serduszka utwardzały się w piekarniku ja nie mogłam powstrzymać się przed próbami mieszania lakierów w kolejnych naczyniach. Zapraszam Was zatem, do zapoznania się z postem, w którym pokażę Wam, jak stworzyć niepowtarzalne kolczyki serduszka z modeliny.

POTRZEBNE PÓŁPRODUKTY:

–modelina

baza kolczyków [30szt- 1zł]

klej E/F6000 [30ml- 18zł] lub inny klej

zatyczki do kolczyków [250szt- 1zł]

-lakiery do paznokci

-naczynie z wodą

-piekarnik

Lakiery, klej i sztyfty, których będziemy używać wykonując pracę

KOLCZYKI SERDUSZKA – WYKONANIE:

Choć zazwyczaj pracuję z modeliną Fimo tym razem chciałam pokazać, że uda nam się ta sztuka również z najzwyklejszą, najtańszą modeliną ze sklepu papierniczego. Oprócz kolczyków wykonałam również broszkę. Na początek uformowałam 3 kuleczki- jedną większą na broszkę oraz dwie równe na kolczyki. Aby kuleczki wyszły równe najprościej jest uformować wałeczek, który przecinamy/przerywamy na pół.

Lakiery i kulki z masy pod serduszka

Z kuleczek formujemy serduszka. Jest wiele technik, możesz wyciąć je małą foremką, nożem lub spróbować zrobić to wyłącznie palcami. Mój ulubiony sposób to uszczypnięcie kuleczki między palcem wskazującym a kciukiem i delikatne nacięcie nożem od góry. Tak naciętą kuleczkę wystarczy rozpłaszczyć w pacach, żeby powstało serduszko. W dzisiejszym przypadku zupełnie nie musimy przejmować się paproszkami, czy śladami palców, wszystko zniknie pod lakierem.

Zdjęcie z przygotowań do robienia kolczyków

Tak uformowane serca pieczemy zgodnie z instrukcją na opakowaniu. W moim przypadku było to 100C i 15 minut.

Wypiekanie masy

Następnie przyklejamy nasze bazy do tyłów serduszek.

Agrafki i sztyfty przyklejone pod serduszka

Optymalnie byłoby poczekać aż klej wyschnie całkowicie, ale jak jesteście tak samo niecierpliwymi żuczkami jak ja możecie dać klejowi kilkanaście minut i przystąpić do ozdabiania lakierami. Na początku upuście po kilka kropli każdego lakieru na taflę wody, następnie kropeczki zamieszajcie delikatnie np. wykałaczką.

Przygotowanie malowania pod serduszka

Następny krok to delikatne zanurzenie serduszek w lakierze. Wybierz odpowiednie miejsce, zanurz, przekręć i podnieś. Zanim spróbowałam z serduszkami zanurzyłam w lakierze kilka kawałków przezroczystej folii, żeby zobaczyć jak zachowa się warstwa lakieru na wodzie.

Teraz wystarczy poczekać aż lakier wyschnie zupełnie. Możecie również dodatkowo zabezpieczyć biżuterię dodatkową warstwą przezroczystego lakieru.

Sztyfty serduszka z malowaniem

Możesz również polubić

Dodaj komentarz