Podsumowanie 2023 – trendy, produkty i liczby

zespół, podsumowanie roku

W tym roku podsumowanie pracy naszego sklepu podzieliłam na dwie części. Dzisiaj podsumujemy sprzedaż w Manzuko, dowiesz się, które produkty cieszyły się największą popularnością, czy z ilu promocji mogli skorzystać nasi klienci. W poście otwierającym nowy rok poznasz nasze ulubione momenty z 2023, zmiany w naszym zespole i plany, które zaczęłyśmy tworzyć na 2024.

Manzuko w liczbach w 2023 roku

W tym roku nasze social media przeszły niejedną zmianę, jednakże z radością raportujemy, że jesteśmy całkiem zadowolone z prezentowanych liczb.

 • Instagram
  • Wśród naszych fanek przybyło Was niemal 2,5 tysiąca
  • Przekroczyłyśmy 10 500 obserwatorów
  • Nagrałyśmy dla Was 260 rolek
  • Najpopularniejszy filmik miał ponad 225 tysięcy odtworzeń!
 • Tiktok
  • Przekroczyłyśmy tysiąc obserwatorów
  • Nagrałyśmy niemal 130 filmów
  • Najpopularniejszy film obejrzano ponad 40 tysięcy razy!
 • Na blogu opublikowałyśmy 50 postów
 • Zorganizowałyśmy 40 konkursów na naszym facebookowym profilu
 • Zorganizowałyśmy dla Was
  • Spiżarnię skarbów trwającą 17 dni
  • 21 Kreatywnych Weekendów
  • 7 Nocy Zakupów
  • 9 Happy Hours
  • 44 Super Tygodnie

Dodatkowo na naszym sklepie pojawiło się ponad 4500 produktów. Biorąc pod uwagę, że w 2023 było 250 dni roboczych, oznacza to, że dziennie w nowościach pojawiało się średnio 18 pozycji! Dwukrotnie wybrałyśmy się do naszych fabryk, nie tylko w celu kontroli jakości, ale i w poszukiwaniu nowości. Skutkiem tych podróży, przyjechało do nas łącznie 14 ton towaru. Jednakże zdecydowanie najważniejsze jest dla nas to, że w 2023 wysłałyśmy dziesiątki tysięcy paczek, a wśród naszych klientów przywitałyśmy dziesiątki tysięcy nowych osób!stal chirurgiczna, miyuki, łańcuszki

Wasze ulubione kategorie

W ramach ciekawostek dla nas i dla Was postanowiłyśmy sprawdzić, które produkty i kategorie w manzuko podobają się naszym klientkom najbardziej. Na pierwszym miejscu plasuje się stal chirurgiczna, szczególnie wykonane z niej zawieszki i bigle. Na drugim miejscu znalazły się koraliki Miyuki, co prawdopodobnie także nie jest zaskoczeniem. Podium Waszych ulubionych kategorii półfabrykatów zamykają łańcuszki, które sprzedajemy na metry. Popularnością cieszyły się też hematyty i agaty. Chętnie kupowałyście też większe koraliki szklane, w szczególności kolekcję Pastels, Opaline i Perfect.

Nowe kategorie, które wpadły w oko naszym klientkom to seria goldfield. Te piękne pozłacane produkty są często delikatniejsze niż półfabrykaty ze stali chirurgicznej, co zdecydowanie skradło Wasze serca. Poza nimi cieszyłyście się nićmi c-Lon, które dopiero w tym roku zagościły w naszym sklepie. Ostatnią popularną nowością były kryształowe oponki w rozmiarze 1,7 x 2,2 mm.lato, trendy

Letnie bestsellery

Letnia biżuteria rządzi się swoimi prawami, dlatego też postanowiłyśmy przybliżyć Wam najpopularniejsze półfabrykaty okresu letniego. Na pierwszym miejscu znalazły się koraliki katsuki wszelkich kształtów, rozmiarów i kolorów. Oprócz nich, szczególnie latem sięgacie po półfabrykaty pochodzące z wód. Mamy na myśli koraliki z korala, masy perłowej i pereł, a także muszelki.zawieszki ze stali

Ulubione zawieszki

Zawieszki to jedna z popularniejszych kategorii w naszym sklepie. Uwielbiamy je za to, jak łatwo potrafią zmienić charakter akcesoriów. Do Waszych ulubieńców należą wszelkie zawieszki z Księżycem. Zarówno lunula, jak i te przedstawiające fazy Księżyca. Popularne były też zawieszki ze Słońcem, gwiazdami i wszelkimi astronomicznymi motywami. Poza nimi chętnie kupowałyście zawieszki w kształcie ważek i krzyży.

trendy, handmade

Trendy, które zauważamy

W modzie były też zdecydowanie pierścionki z drobnych koralików. Nic więc dziwnego, że chętnie kupowałyście koraliki 2 mm i 3 mm. Wśród nich znalazły się wspomniane wcześniej koraliki Miyuki, a także koraliki Toho. Szklane kryształki i koraliki czeskie także doskonale sprawdziły się w tych pierścionkach. Wśród drobnych kamieni najlepiej sprzedawały się drobne, fasetowane koraliki ze spineli.

Krzyże były popularnym wyborem nie tylko wśród zawieszek zwykłych i stalowych. Chętnie sięgałyście po nie także w wersji koralików z hematytu i masy perłowej. Dodatkowo zauważamy rosnące zainteresowanie kolczykami kołami, jednakże sztyfty są bardziej popularne od bigli. Co więcej, sądząc po ilości sprzedawanych przez nas zamszowych rzemieni, spekulujemy, że chokery wracają do łask.kolory roku

Kolory roku

Mimo rosnącej popularności srebrnych akcesoriów na wybiegach mody, nasze klientki wciąż chętniej sięgają po półfabrykaty o złotym wykończeniu. Wśród koralików z agatów widziałyśmy wyraźnie, że uwielbiacie wszystkie multikolorowe wersje w rozmiarach 4 i 6 mm. Zauważyłyśmy też, że wśród nieśmiało wprowadzonych nowych wzorów naklejek, czarne sprzedały się błyskawicznie, co sugeruje, że trafiły w serca wielu naszych klientek.nasza strona internetowa, ulepszenia

Nasza strona internetowa

Budowa nowej strony internetowej była bezsprzecznie naszym największym przedsięwzięciem tego roku. Jej stworzenie odbyło się nie tylko sporym kosztem finansowym, ale też masą czasu, stresu, energii i cierpliwości. Wygląd strony zmienił się niewiele i część z Was nawet nie dostrzegła tej zmiany, jednakże ogrom zmian zaszedł w tej niewidzialnej dla oka sferze. Priorytetem była dla nas prędkość ładowania strony i bezpieczeństwo danych naszych klientów. Oczywiście projekt ten nie został jeszcze zakończony. Stale poprawiamy i dopieszczamy nasz sklep, aby zwiększyć jego funkcjonalność i nie brak nam pomysłów, które mamy nadzieję zrealizować w 2024 roku.

Sporo uwagi poświęciliśmy temu, aby strona była ekologiczna. Stara wersja sklepu wypadała dość nieźle na tle naszej konkurencji, jednakże zależało nam na tym, by nie generować zbędnego śladu węglowego. Udało się nam zdobyć odznakę Green Web Check, potwierdzającą zrównoważone działania naszej firmy. Dla ciekawych poniżej przedstawiamy porównanie starej i nowej wersji naszego sklepu.

Starsza wersja manzuko Nowa wersja Manzuko 
CO2 produkowany przez jedną wizytę 0,49 g 0,24 
ilość kg CO2 produkowanego rocznie  58,27 kg 28,39
ilość energii zużywanej przez stronę 152 kWh 74 kWh
ilość drzew potrzebnych do pochłonięcia zużytego CO2 3 2

Jesteśmy dumne z tego, co udało nam się osiągnąć w tym roku i nie możemy doczekać się realizacji planów na 2024! A Ty? Czym się cieszysz, podsumowując ten rok? Jakie cele udało Ci się osiągnąć i jakie plany tworzysz na nowy rok? Koniecznie podziel się nimi w komentarzu!

Spodobał Ci się ten wpis? Sprawdź, o czym jeszcze dla Ciebie pisałam!

 

Możesz również polubić

Dodaj komentarz