Biżuteria inspirowana filmami – kilka charakterystycznych przykładów

Broszka kosogłosa z filmu Igrzyska Śmierci

Czy biżuteria inspirowana filmami może być elegancka i znaczyć coś więcej niż tylko dodatek do codziennej stylizacji? Oczywiście, że może! W dzisiejszych czasach mogą to być niezwykle ciekawe dodatki, które po pierwsze dobrze wyglądają, a po drugie odznaczają się ciekawą symboliką. Czasami jednak nieco trudne okazuje się znalezienie odpowiednich modeli, które będą korespondowały z naszym stylem oraz ulubionym tytułem. Tutaj rozwiązania mamy dwa – dobrze zapoznać się z ofertą sklepów internetowych bądź wykonać biżuterię własnoręcznie. Mamy dla Ciebie kilka inspiracji, dzięki którym masz szansę znaleźć coś co dopasuje się do Twoich potrzeb.

Biżuteria inspirowana filmami to propozycja nie tylko dla zagorzałych fanów. Jak dobrze wiemy, każdy z filmów charakteryzuje się niepowtarzalnym klimatem i symboliką. Taka również powinna być biżuteria – klimatyczna i nawiązywać do naszego charakteru. Z tego właśnie powodu, warto niekiedy pochylić się na wytworami kultury i znaleźć coś dla siebie. Co więcej, biżuteria stworzona na kształt ulubionego bohatera może stać się naszym amuletem, który będzie nam dodawał sił oraz chronił przed wszelkimi przeciwnościami losu.

Biżuteria inspirowana filmami – Kosogłos, symbol Igrzysk Śmierci jako broszka bądź naszyjnik

Kosogłos to tytuł doskonale znany fanom serii pt. „Igrzyska Śmierci”. Trylogia opowiada o igrzyskach głodowych – czyli walce na śmierć i życie. Historia przepełniona jest symboliką i różnego rodzaju znakami, a główny symbol kojarzony z serią już dawno stał się motywem przewodnim wielu naszyjników oraz bransoletek.

Broszka z serii filmów Igrzyska Śmierci - biżuteria inspirowana filmami

Znak Kosogłosa przedstawia drapieżnego ptaka trzymającego strzałę w dziobie. Symbol idealnie komponuje się z naszyjnikami na długich łańcuszkach bądź skórzanymi bransoletkami. Co więcej, symbol również idealnie nadaje się do stworzenia własnoręcznie wykonanej biżuterii. Wystarczy zakupić kilka rzemieni, metalowy znaczek, a niepowtarzalna biżuteria przygotuje się niemalże sama.

Zmieniacz czasu i Insygnia Śmierci – coś dla fanów Harry’ego Pottera

Harry Potter to klasyka, którą prawdopodobnie zna każdy z nas. Naszyjnik określany jako „zmieniacz czasu” to jeden z najbardziej rozpoznawalnych symboli pochodzący z serii o młodocianym czarodzieju, a może nawet z całej literatury. To zdecydowanie jeden z najbardziej niebezpiecznych amuletów, który pojawia się w książce. Użycie odpowiedniego zaklęcia w obecności kultowego naszyjnika pozwalało na podróże w czasie, co było uznawane za niebezpieczne dla życia, ale z drugiej strony, nie raz przyczyniło się do uratowania życia bohaterom opowieści.

Dziś „zmieniacz czasu” stał się bardzo popularnym dodatkiem nie tylko dla fanów serii o Harrym Potterze. To zazwyczaj długi naszyjnik, na którym umieszczony został potężny wisior, w którym centrum znajduje się klepsydra o tajemniczym kształcie. Spotykane aktualnie modele występują w różnych stylach, dlatego równie dobrze dopasują się do młodzieżowych strojów, jak i nieco bardziej poważnych stylizacji dla dorosłych.

Insygnia Śmierci to następny symbol z Harry’ego Pottera, który już na stałe wkradł się do naszej kultury. Zobaczyć możemy go nie tylko w biżuterii. Równie często Insygnia Śmierci pojawiają się na ubraniach, czy zdobią ludzkie ciała w formie tatuażu. Historie, które wiążą się z amuletem są mroczne i piękne. Moc trzech Insygniów może wyrządzić zarówno wiele pożytku jak i szkody.

Insygnia Śmierci zawieszka do biżuterii

Gra o tron – dodatki, które są na czasie

Gra o Tron to jeden z najpopularniejszych seriali w ostatnim czasie, który szturmem zdobył serca widzów na całym świecie. Charakteryzuje się ciekawym, nieco mrocznym i mistycznym klimatem, dlatego to idealny background dla nowoczesnej biżuterii, która może być noszona na co dzień – nie tylko przez zagorzałych fanów serialu.

Zawieszka smoki rodu Targaryen z Gry o Tron - biżuteria inspirowana filmami Zawieszka wilkor rodu Stark z Gry o Tron

Symboli, które mogą się stać idealną zawieszką na nowoczesny naszyjnik w Grze o tron jest bez liku. Najbardziej popularny stał się jednak medalion przedstawiający wizerunek smoka. Co więcej, całkiem interesującym i dość niespotykanym w kontekście innych filmów dodatkiem jest naszyjnik – zegar z otwieranym szkiełkiem, który nawiązuje do historii zawartej w serialu. Zawsze w cenie są również pierścienie oraz sygnety, którym w oparciu o fabułę przypisywana jest potężna moc.

Biżuteria inspirowana filmami – Młot Thora, amulet, który będzie już zawsze z nami

Młot Thora to przede wszystkim mitologiczny naszyjnik, który charakteryzuje się niezwykłą symboliką i siłą. W mitologii nordyckiej to nieodłączny symbol boga burzy i piorunów, a jego nazwa wskazuje na wielką niezwykłą potęgę oraz możliwość zmielenia wroga na pył. Z jego wizerunkiem możemy spotkać się w wielu kultowych filmach na całym świecie. Najbardziej znany z nich to film Thor pochodzący z 2011 roku. Symbol pojawia się również w jednej z części Avengers: Wojna bez granic oraz w filmie Thor: Ragnarok.

Wisior przedstawiający mitologiczny młot Thora - biżuteria inspirowana filmami Symbol młota Thora, zawieszka do biżuterii - biżuteria inspirowana filmami

Do kogo Młot Thora pasuje najbardziej? To nie tylko naszyjniki, które dobrze sprawdzą się na szyi fana jednego z wymienionych wcześniej filmów. Dziś, pochodzący z nordyckiej mitologii przedmiot jest oznaką dużej siły oraz zajmuje ważne miejsce w szeroko pojętej ezoteryce. Jego zadanie skupia się przede wszystkim na ochronie jego posiadacza oraz dodawaniu mu siły i inwencji sprawczej w codziennych działaniach. To symbol wojowników, który polecany jest przede wszystkim mężczyznom oraz kobietom o silnej osobowości. Ochroni przed porażkami oraz przyczyni się do odniesienia spektakularnych sukcesów.

Jeśli chcesz poczytać więcej o biżuterii filmowej zapraszamy do naszego poprzedniego wpisu w tej serii.

Możesz również polubić

Dodaj komentarz