Jak podróżować z biżuterią ✈

Jak podróżować z biżuterią

Jak podróżować z biżuterią? Na to pytanie wiele z nas szuka odpowiedzi. Chcemy uniknąć poplątania się łańcuszków, czy zgubienia kolczyków. Często biżuterię ciężko znaleźć w bagażu, a wrzucona do jednego pojemniczka niszczy się lub plącze, a nikt nie chce przecież tracić swojego wakacyjnego czasu na rozplątywanie biżuterii. Poznaj kilka prostych trików, które ułatwią Ci pakowanie biżuterii!

Jak podróżować z biżuterią – mądrze wybierz dodatki

Niezależnie od tego, czy wyjeżdżam na miesiąc wakacji w tropikach, czy jadę na tydzień do dużego miasta, zawsze pakuję się w ten sam sposób. Staram się stworzyć podróżną, kapsułową garderobę, w której mogę dowolnie mieszać ze sobą różne części ubioru i tworzyć spójne stylizacje. Dzięki temu nie mam kłopotu z niepasującymi do siebie ubraniami oraz mogę zabrać ich mniej, co oznacza mniejszą walizkę i mniej czasu spędzonego na szykowaniu się do wyjścia. Jeżeli wybrałam już całą garderobę, swobodnie mogę wybrać do niej dodatki.

Biżuterię zazwyczaj wybieram uniwersalną, na przykład srebrny naszyjnik, proste kolczyki i zegarek, czy bransoletka w kolorach, które dobrze łączą się z moją garderobą. Lubię oszczędność czasu na wakacjach, na których mam odpoczywać, a nie stresować się wyglądem. Oczywiście, nie każdy jest taki jak ja i lubi minimalistyczne dodatki i proste ubrania. Jednakże każdego zachęcam do pakowania ubrań i akcesoriów, które dobrze się ze sobą łączą niezależnie od tego, w jaki sposób je ze sobą zestawimy.

Podróżując, narażamy się na nowe okoliczności. Bagaż może zostać zagubiony lub skradziony. Ze względu na to zagrożenie polecam nie zabierać ze sobą drogiej albo  sentymentalnej biżuterii. To najlepszy sposób na zabezpieczenie najcenniejszych przedmiotów. Alternatywą jest pozostawianie kosztowności w hotelowym sejfie i wykupienie ubezpieczenia na najdroższe okazy.

Jak podróżować z biżuterią - zabezpiecz łańcuszki słomką

Jak podróżować z biżuterią – uniknij splątania łańcuszków

Jednym z najpopularniejszych sposobów na pakowanie łańcuszków jest przewleczenie ich przez plastikową słomkę. Zdecydowanie polecam użycie papierowego odpowiednika lub stworzenie własnej słomki z papieru. Wystarczy, że zwiniesz kawałek papieru w rurkę i skleisz go taśmą klejącą, lub klejem. Metoda DIY umożliwia Ci dostosowanie średnicy kartki do wielkości i długości naszyjnika czy bransoletki. Tak przygotowane naszyjniki włóż do etui na okulary lub małego kartonika. W ten sposób zabezpieczasz swoje naszyjniki i bransoletki zarówno przed splątaniem, jak i zniszczeniem w transporcie.

Jak podróżować z biżuterią – wykorzystaj pojemniki, które już masz na najmniejsze dodatki

Mała biżuteria często jest najbardziej kłopotliwe w pakowaniu i najłatwiejsze w gubieniu. Do tych drobiazgów warto wykorzystać pudełka, które już masz w domu. Niezależnie od tego, czy są to kolczyki, czy pierścionki możesz umieścić je w pustym opakowaniu po tic tac’ach, plastikowym jajku z Kinder Niespodzianki, czy między dwoma zakrętkami od napoi sklejonymi od zewnątrz taśmą klejącą. Co więcej, świetnym rozwiązaniem są pudełka na leki, czy opakowania na szkła kontaktowe. Małe pudełeczka z licznymi przegródkami znajdziesz też w sklepach wędkarskich. Pamiętaj, aby biżuterię wkładać w materiałowych woreczkach, lub wyłóż opakowanie miękkim materiałem. Ochroni to biżuterię przed zarysowaniem w trakcie transportu. Dodatkowo zaletą takich małych pojemniczków jest fakt, iż mieszczą się w torebce, czy bagażu podręcznym. Dzięki temu możesz mieć swoje cenne ozdoby przy sobie.

Jak podróżować z biżuterią – trzymaj wszystko odseparowane w woreczkach

Część biżuterii nie wymaga specjalnego traktowania i przechowywania. Do takich dodatków należy większość pierścionków, bransoletki z koralików, czy kolczyki koła. Aby zapobiec ich zniszczeniu czy zagubieniu zapakuj je osobno w małe woreczki strunowe. Jeżeli dbasz o środowisko i chcesz wykorzystać bardziej ekologiczne materiały, sięgnij po woreczki celofanowe, papierowe lub materiałowe.  Dodatkowo możesz schować wszystkie woreczki w pudełko po cukierkach, etui na okulary albo mały kartonik. Dzięki temu wszystkie Twoje dodatki będą bezpieczne w jednym miejscu.

Jak podróżować z biżuterią – upnij swoje kolczyki

Metoda upinania kolczyków sztyftów wielokrotnie sprawdziła się w naszej firmie podczas transportowania kolczyków na jarmark. Kolczyki możesz upiąć w kawałku styropianu, czy kartonu i zabezpieczyć je w woreczku strunowym, albo poprzez zawinięcie ich folią. Jeżeli przewozisz małą ilość biżuterii, spróbuj upiąć swoje kolczyki na wizytówkach. Ten pomysł doskonale sprawdza się dla długich i krótkich kolczyków. Wizytówkę umieść w woreczku lub pudełku, aby uchronić biżuterię przed zniszczeniem.

Jak podróżować z biżuterią – wykorzystaj zegarki

Zegarek to jeden z najpopularniejszych dodatków zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn. Nic dziwnego, łączy on walory dekoracyjne z funkcjonalnością. Zegarki mogą okazać się przydatne podczas pakowania. W dziurki zegarka możesz włożyć kolczyki sztyfty i w ten sposób zapobiec ich zagubieniu. Innych pomysłem jest nałożenie Twoich pierścionków na jeden z pasków i zapięcie zegarka. Pamiętaj, że gdy wykorzystujesz zegarki to przewożenia pierścionków, czy kolczyków, zawsze dobrze jest włożyć zegarek w osobny, zamykany woreczek. Dzięki temu upewnisz się, że biżuteria będzie w jednym miejscu, nawet jeżeli się odepnie.

Organizer na biżuterię

Jak podróżować z biżuterią – rozwiązanie oczywiste

Najbardziej oczywistym rozwiązaniem jest wykorzystanie opakowań od biżuterii. Możesz użyć opakowań, które otrzymałaś lub kupić opakowania na biżuterię. Nadają się one doskonale to przewożenia pierścionków, kolczyków i naszyjników. Oprócz małych pudełeczek możesz znaleźć pudełka na całe zestawy biżuterii, organizery biżuteryjne i kuferki. Te ostatnie przydają się nie tylko w podróży, ale i w codziennym przechowywaniu i organizowaniu biżuterii.

Pakując biżuterię, zawsze zwracaj uwagę na materiały, z których została wykonana. Kamienie szlachetne są znacznie twardsze od plastiku, szkła, metalu, czy kamieni ozdobnych. Przechowywanie tych materiałów razem może skutkować uszkodzeniem mniej szlachetnej biżuterii. Dlatego też niezależnie od metody pakowania, którą wybierzesz, zawsze warto zabezpieczyć biżuterię kawałkiem miękkiego materiału.

Spodobało Ci się? Odkryj więcej świata biżuterii z manzuko.com:

Możesz również polubić

Jeden komentarz

  1. Alicja Kwiatkowska

    Cenne wskazówki – zwłaszcza dla osób, które dopiero wdrażają się w odpowiednie dbanie o swoją biżuterię 🙂

Dodaj komentarz