Jak zrobić kolczyki z pomponów- tutorial

Kolczyki z pomponów

Dziś pokażemy Wam nieskomplikowany przepis na to jak zrobić kolczyki. Są one niesamowicie łatwe w wykonaniu, lekkie, miłe w dotyku i wyglądają po prostu świetnie!

Jak zrobić kolczyki – Potrzebne produkty:

pompony [4szt- 1,6zł] (kolory na zdjęciach FPO1519 i FPO1522)

baza kolczyków [30szt- 1zł]

klej E/F6000 [30ml- 18zł]

zatyczki do kolczyków [250szt- 1zł]

Jak zrobić kolczyki z pomponów

Wykonanie:

A teraz jak je wykonać? Nic prostszego! Wybieramy nasz wymarzony kolor pomponu i przyklejamy go do talerzyka bazy.

Możecie użyć kleju Magic, widocznego na zdjęciu, dostępny jest on w większości sklepów papierniczych i kosztuje zaledwie kilka złotych. Klej Magic jest od kleju E/F6000 rzadszy, więc w odróżnieniu od użycia tego drugiego kolczyki będziecie musieli dobrze ustawić, aby bazy nie zjeżdżały z pomponów.  W obu przypadkach klej całkowicie wyschnie po około dobie.

Dokładamy zatyczki i kolczyki są gotowe. Wybrałam i będę polecała Wam moje ulubione, proste, silikonowe zatyczki. Są maleńkie, dzięki temu są prawie niewidoczne, nie tracą swoich właściwości i nie brudzą się jak większość silikonowych zatyczek, a co więcej najlepiej trzymają się na sztyfcie.

Tak samodzielnie wykonane kolczyki pięknie prezentują się z grubymi, zimowymi swetrami, ale pompony w żywych kolorach pięknie sprawdzą się jako letni dodatek. Są bardzo proste do zrobienia, a jednocześnie niesamowicie pocieszne 🙂

Wszystkie produkty potrzebne do wykonania tego tutorialu znajdziecie tutaj.

Możesz również polubić

Dodaj komentarz