Kulki ceramiczne 6 mm – 35 mm pomysły na zastosowanie

Kulki ceramiczne 6 mm – 35 mm pomysły na zastosowanie

Ceramika to materiał znany już od kilkunastu tysięcy lat. Stosowana jest w różnych dziedzinach gospodarki: transporcie, hutnictwie, elektronice. Często spotykamy się z ceramicznymi ozdobami domu czy wyposażeniem kuchni. Ceramika i porcelana mają również szerokie zastosowanie w przemyśle medycznym. My jednak skupiamy naszą uwagę na ceramice jubilerskiej. Dzisiaj opowiemy o rozmiarach ceramicznych kulek i ich zastosowaniu w tworzeniu biżuterii.

Kulki ceramiczne 6 mm

Zaskakująco często otrzymujemy pytania o to, jak określić rozmiary produktów, bo „brakuje Wam wyobraźni”. Sposoby są 2. Bierzemy w dłoń linijkę i ołówek i zaznaczamy sobie wielkości na kartce, w przypadku kuleczek możemy się pokusić o użycie cyrkla. Ja jednak wolę metodę nr. 2, którą jest porównywanie do znanych mi wielkości. Czasami będą one oczywiste- 6mm to niewiele ponad kratkę w zeszycie. Czasami będziemy myśleć odwrotnie, np. chciałabym, żeby moja bransoletka miała kuleczki wielkości borówek. Możemy wtedy zmierzyć borówkę lub znaleźć jej średnią wielkość w internecie, żeby mieć pojęcie jakich koralików powinniśmy szukać. A więc kulki 6 mm  to prawdziwe maleństwa. Swoje zastosowanie znajdą w bransoletkach, choć częściej jako przekładki niż ich główny element. Te koraliki będą też dobrym uzupełnieniem kolczyków.

Kulki ceramiczne 8 – 14 mm

Kulki 8 mm to rozmiar jagód, 10 mm  to dwie kratki z zeszytu, a 12-14 mm to średniej wielkości borówki. To ulubione rozmiary koralików na bransoletki, choć te 14 mm będą już całkiem duże. Naszym ulubionym rozmiarem na bransoletki były koraliki o średnicy 12 mm. Ze względu na nieidealne krawędzie otworów kulek ceramicznych bransoletki polecamy wykonywać na gumce w oplocie. Nie będzie ona ścierała się tak szybko jak inne materiały. Otwory w koralikach porcelanowych są większe niż w większości innych koralików, więc taka gumka przejdzie przez nie bez problemu. Z tych rozmiarów kulek powstają również wyplatane na sznurkach naszyjniki oraz kolczyki.

Naszyjnik wyplatany z koralików ceramicznych 8mm

Kulki ceramiczne 16 – 26 mm

Te rozmiary koralików odpowiadają mniej-więcej rozmiarom polskich monet od 10 gr do 5 zł, gdzie 10 gr to około 16 mm, a 5 zł to 25 mm. Koraliki od 16 mm do 26 mm to idealny materiał na naszyjniki. Kulki można wybrać jednej wielkości, lub zacząć od największej w środku i stopniowo, symetrycznie dokładać coraz mniejsze koraliki po jego bokach. Ceramika to materiał naturalny i trwały, my dodatkowo dbamy o jego perfekcyjne kolory i ekologiczne wykonanie. Staramy się aby kolory były perfekcyjne, szkliwo równe i trwałe. Biżuteria z ceramiki jest odporna na działanie czasu, nie zniszczy się i nie wyblaknie z upływem lat. Nasze kulki o tęczowym połysku AB zawdzięczają go dodatkowej warstwie szkliwa, a nie lakierowi, dzięki czemu efekt jest trwały i się nie rysuje. Porcelanowe koraliki w naszyjnikach można oddzielić od siebie przekładkami, ale nie jest to zabieg konieczny. Równie dobrze będą wyglądały samodzielnie.

Kulki ceramiczne 28 mm i 35 mm

Te kule są już tak duże, że wypełnione ciężko byłoby je powiesić nawet na szyi, więc w naszej ofercie rozmiary kulek 28 mm i 35 mm są puste w środku. Nieznacznie wpływa to na ich wytrzymałość, ponieważ ścianki wciąż mają kilka mm grubości i pokryte są licznymi warstwami szkliwa. Takie kule świetnie wyglądają zawieszone na długim rzemieniu w towarzystwie kilku mniejszych kulek lub oponek.

Rodzaje kulek ceramicznych w ofercie manzuko

W naszej ofercie znajdziecie prawie 1000 rodzajów kulek ceramicznych w rozmiarach od 6 mm do 50 mm. Oprócz kuleczek gładkich, w kolorach zarówno jaskrawych jak i pastelowych w sprzedaży mamy dwie wyjątkowe kolekcje. Kulki z nadrukowanymi kwiatkami- w rozmiarach od 12 mm do 20 mm. Projekt urozmaici już pojedyncza z nich, ale dobrze wyglądają nawet jako co druga kuleczka. Drugą kolekcją specjalną jest ceramika jesienna, przepiękna, w kolorach jesiennych liści, nakrapiana na brązowo.

Bransoletka z kulek ceramicznych 12 mm pastelowych i w kwiatki

Wirtualna Asystentka, ścisły umysł połączony z uwielbieniem do rzeczy ładnych. Od podstawówki zakochana we wszelkich formach rękodzieła, sztuki i designu. W wolnych chwilach spełnia się przy piekarniku wyczarowując babeczki, placki i ciastka, którymi obdarowuje wszystkich naokoło. Od roku zafascynowana również winylami i roślinami, których kolekcje systematycznie i bez opamiętania powiększa.

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Show Buttons
Hide Buttons