Koraliki ceramiczne to nasze oczko w głowie. To właśnie ceramika była jednym z pierwszych produktów jakie przyczyniły się do powstania sklepu manzuko. Przez wiele lat same tworzyłyśmy ceramiczne kolczyki i bransoletki z koralików ceramicznych. W naszej ofercie znajdziecie dziesiątki ceramicznych kuleczek w kilkunastu rozmiarach. Oprócz kuleczek ceramikę podzieliliśmy na kilka dodatkowych kategorii wg. kształtu. 

Czym jest ceramika

Koraliki ceramiczne to nic innego jak glazurowana glina. Koraliki formuje się na metalowych drutach i wielokrotnie suszy oraz wypala w wysokich temperaturach. Po pierwszych wypaleniach koraliki pokrywa się kolejnymi warstwami kolorów i zabezpieczającej glazury. Choć nasza historia z ceramiką liczy już kilkanaście lat jej faktyczna historia sięga aż paleolitu. Najstarsze ceramiczne wyroby datuje się na 13 tysięcy lat p.n.e., szkło nie pojawiło się jeszcze przez około 8 tysięcy kolejnych lat. Ceramikę wytwarzali Grecy, znana jest kultura, która obróbką ceramiki zajmowała się w okresie brązu. Na terenach dzisiejszej Polski ceramika pojawiła się około 5,5 tys. lat p.n.e..

Czym jest ceramika jesienna

Ceramika jesienna to wyjątkowa seria ceramicznych koralików. Znajdziecie tu ceramiczne kostki, ceramiczne koraliki kulki, kwiatuszki, oliwki, słupki, ceramiczne cegiełki i wiele innych kształtów. Ceramika jesienna występuje w ograniczonym zestawie kolorystycznym. Czerwone, zielone, niebieskie, białe, pomarańczowe, żółte, brązowe i pudrowo-różowe koraliki jakie tu znajdziecie są nakrapiane brązową glazurą, która daje im niepowtarzalny wygląd. Sprawdzą się one zarówno samodzielnie jak i w towarzystwie klasycznych koralików ceramicznych. Ciekawe będą również połączenia ceramiki jesiennej z drewnem i koralikami z kamieni naturalnych. Brąz i oksydowane srebro to kolory półfabrykatów metalowych, które będą prezentowały się z nią najkorzystniej.