Robienie biżuterii w praktyce- podsumowanie Weekendowych Wyzwań 2018

Robienie biżuterii w praktyce- podsumowanie Weekendowych Wyzwań 2018

Czym jest Weekendowe Wyzwanie?

Weekendowe Wyzwanie to konkurs, ogłaszany przez nas w piątki, w którym główną rolę gra najważniejsza dla nas rzecz- robienie biżuterii.

W 41 weekendów minionego roku do konkurencji zgłoszone zostały setki prac.

 

Liczne grono rękodzielniczek i z pewną jakby nieśmiałością powiększające się grono rękodzielników, w komentarzach pod postami konkursowymi Weekendowego Wyzwania pokazały nam pełen przegląd technik, umiejętności i wrażliwości. Z ciekawością w poniedziałkowe popołudnia zasiadaliśmy do komputerów przyjąć rolę jury i odkryć jak nasze zadanie zostało zinterpretowane. Kolczyki, bransoletki, naszyjniki, akcesoria, ozdoby do włosów, butów, torebek, broszki, spinki, zakładki były stałymi bywalcami, ale nie zabrakło okazjonalnego hamburgera, czy kubka, albo choćby przynęty na ryby! 😉

O jakich wyzwaniach mowa?

Zgodnie z porą roku, sezonem, modą lub (najczęściej) naszym humorem wybieraliśmy tematy konkursów. Robienie biżuterii było zdecydowanym tematem przewodnim. Dodatkowymi kryteriami konkurencji stawały się konkretne półfabrykaty, typy biżuterii, materiały, kolory czy przeznaczenia wykonanych prac. Dowiedzieliśmy się, że nadążacie nad najnowszymi trendami. Długo będę wspominała modę na chwosty, mam nadzieję, że ich potencjał nie został jeszcze wyczerpany. Choć prace zgłaszane do wyzwań pozwoliły mi się w pełni nacieszyć tym zwiewnym półfabrykatem. Z zapałem podzielone zostały nasze zachwyty nad pastelami czy długimi naszyjnikami. Zachwytom wciąż nie ma końca, bo co weekend zgłaszacie kolejne dzieła Waszych rąk.

Techniki i umiejętności.

W niemal każdej edycji Wyzwania wśród technik królował soutache. Podjęliśmy nawet nieśmiałe próby oddzielenia jej od innych, które okazały się wprowadzać więcej chaosu niż korzyści. Choć wyszywanie koralikowe jest nam w praktyce zupełnie obce, to dzięki tym konkursom potrafimy rozróżnić kilka wzorów, technik, rodzajów materiałów. Z aplauzem możemy tez powiedzieć, że większość autorów ma widoczny w swoich pracach, niepowtarzalny styl.

Drut, tkaniny, koraliki, kaboszony były stałymi bywalcami na zdjęciach konkursowych. Uczestnicy, w niemal każdy weekend roku zachwycali nas swoimi pomysłami na robienie biżuterii zgodnie z wieloma technikami. Od nawlekania koralików przez wirewrapping po zupełnie autorskie, nowatorskie pomysły.

Weekendowe Wyzwanie to nie tylko konkurs.

Nagrodami w Weekendowych Wyzwaniach w roku 2018 były 53 kody rabatowe. Nagrody wręczamy na podstawie własnych, subiektywnych opinii na temat zebranych pod postem konkursowym prac. Głosowania są rodzinne i zazwyczaj pełne sporów. Tego samego nie można powiedzieć o atmosferze w komentarzach. Pomiędzy zdjęciami wplatane są zazwyczaj pojedyncze zdania, ale jakie to zdania! Każde jedno to słowo uznania, komplement, pochwała. Daleka jestem od popadania w skrajności, ale bez zastanowienia mogę powiedzieć, że uczestnicy naszych wyzwań prezentują najpiękniejszy poziom konkurencji. Pełen wsparcia zarówno dla początkujących jak i doskonałych w sztuce. Serce rośnie czytając jak przeciwniczki namawiają się do wrzucania prac, koleżanki przybywają ze wsparciem, czy padają gromkie gratulacje.

W każdy piątek wieczorem zapraszamy Cię na nasz fanpage na Facebooku, może i u Ciebie znajdą się zdjęcia prac, które chcemy zobaczyć? Może i Ty znajdziesz wśród komentujących swoją ulubioną artystkę? Albo prezent dla babci? 🙂

Tym, którym tematy narzucają niepotrzebne ramy polecamy nasze Niedziele Chwalenia. Na koniec każdego Weekendu chwalimy się tam przed sobą. Czym mamy. Nową pracą, ugotowanym obiadem i słodkim lenistwem. Chodź i daj się poznać!

Wirtualna Asystentka, ścisły umysł połączony z uwielbieniem do rzeczy ładnych. Od podstawówki zakochana we wszelkich formach rękodzieła, sztuki i designu. W wolnych chwilach spełnia się przy piekarniku wyczarowując babeczki, placki i ciastka, którymi obdarowuje wszystkich naokoło. Od roku zafascynowana również winylami i roślinami, których kolekcje systematycznie i bez opamiętania powiększa.

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Show Buttons
Hide Buttons