Weekendowe Wyzwania- styczeń i luty

Weekendowe Wyzwania- styczeń i luty

Pierwsze Weekendowe Wyzwania roku 2019

Co piątek nasz fanpage na facebooku staje się miejscem rękodzielniczego turnieju. Choć to turniej przyjacielski. Pełen zachęt, uśmiechów, pochwał, komplementów i zachwytów. Co weekend wybieramy dla Was temat przewodni i organizujemy Weekendowe Wyzwanie. Poniedziałkowe przeglądanie prac podczas wybierania laureata to często uczta dla oczu. Nie brakuje tam też inspiracji i przeglądu aktualnych trendów. Niejednokrotnie z aprobatą kiwamy głowami przed monitorami w geście uznania dla techniki czy precyzji wykonania pracy.

Przed Wami przegląd tematów i laureatów ze stycznia i lutego.

 

Styczniowe Weekendowe Wyzwania

Rok zaczęliśmy królewsko. Korony nie są popularnym tematem, więc zgłoszeń nie było wiele, ale każda godna była królewskiej głowy. Szydełkowe, druciane, sutaszowe, z modeliny. Wszystkie szczegółowe i dopracowane do perfekcji. Wygrała korona Gosi Rybickiej, która wykonana została do kampanii reklamowej marki Vibo.

 

 Weekendowe Wyzwanie- korona Weekendowe Wyzwanie- korona- wygrana

Kolejnego weekendu miejsce miała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Przy okazji wyzwania zapytaliśmy Was, czy swoim rękodziełem wspieracie akcje charytatywne. Okazuje się, że nasze facebookowe fanki nie tylko mają złote ręce ale również złote serca. Nagrodę w tej edycji otrzymała Anna Konca apelując do naszej słabości do nieparzystokopytnych i bajkowych stworzeń swoim kubkiem z jednorożcem.

 

Weekendowe Wyzwanie- prace charytatywne Weekendowe Wyzwanie- prace charytatywne- wygrana

 

W okolicach świąt babć i dziadków zapytaliśmy o Wasze propozycje na prezenty dla nich. Wśród zgłoszeń dominowały prace ze zdjęciami wnuków pod szklanymi kaboszonami i biżuteria z wyszywanymi kwiatami/monogramami. Broszka od Doroty Kopyść, która wygrała tę konkurencję reprezentuje właśnie tę drugą grupę.

 

Weekendowe Wyzwanie- prezenty dla dziadków Weekendowe Wyzwanie- prezenty dla dziadków- wygrana

 

Jako wielkie fanki błyskotek już niejednokrotnie nosiłyśmy się z zamiarem ogłoszenia brokatowego Wyzwania. Odwodziła nas myśl, że zgłoszeń do tej edycji nie byłoby zbyt wiele. Umiłowanie brokatu jednak wzięło górę, i dobrze. Zaprezentowane zostało nam około pół setki prac, a z nich jury nagrodziło brokatowe drzewo Marty Komornickiej.

 

Weekendowe Wyzwanie- brokat Weekendowe Wyzwanie- Brokat- wygrana

Lutowe Weekendowe Wyzwania

W pierwszy weekend lutego zasypało nas pracami, które wciąż nie znalazły swoich właścicieli. Takiej różnorodności technik po djednym postem jeszcze nie widzieliśmy. W wielu pracowniach kryły się prawdziwe cudeńka. Jak np. wisior Angeliki Podgajnej z kwiatem hortensji.

 

Weekendowe Wyzwanie Weekendowe Wyzwanie- wygrana

 

Luty kontynuowaliśmy na różowo. To temat, który przez ostatnie 2 miesiące cieszył się największą popularnością. Przez 3 dni zasypywały nas powiadomienia o kolejnych kolczykach, naszyjnikach, bransoletkach i innych pracach zgłaszanych do Wyzwania. Ostatecznie, drugi raz w tym roku wygrał motyw jednorożca, choc tym razem w wykonaniu Kasi Darul.

 

Weekendowe Wyzwanie- różWeekendowe Wyzwanie- róż- wygrana

 

W walentynki temat nie mógł być inny- na tapetę trafiły serca. W połowie lutego Weekendowe Wyzwanie i w zeszłym roku było sercowe i takie będą zapewne kolejne. Serca to wdzięczny temat na wzór w biżuterii. W walentynkowym wyzwaniu nagrodę zdobyły te z młotkowanego metalu wykonania Marty Czajkowskiej.

 

Weekendowe Wyzwanie- serca Weekendowe Wyzwanie- serca- wygrana

 

Na fali tłustego czwartku i postu o jadalnych elementach w biżuterii i naszym fankom postanowiłam rzucić takie wyzwanie. Choć temat nie został przyjęty z tak dużym entuzjazmem jaki ja miałam w sobie na nowo odkrywając potencjał makaronu na łańcuszku to został inspiracją dla kilku zupełnie nowych prac. W tym wyzwaniu nagrodzona została Małgorzata Maria Kozieł-Skrzypek wraz z córką, które widoczny na zdjęciu naszyjnik zrobiły specjalnie na potrzeby wyzwania.

 

Weekendowe Wyzwanie- z jadalnymi elementami Weekendowe Wyzwanie- z jadalnymi elementami- wygrana

Serdecznie zapraszamy Cię do obejrzenia prac w poprzednich wyzwaniach na naszym facebookowym profilu, ale przede wszystkim do dołączenia do kolejnych!

Wirtualna Asystentka, ścisły umysł połączony z uwielbieniem do rzeczy ładnych. Od podstawówki zakochana we wszelkich formach rękodzieła, sztuki i designu. W wolnych chwilach spełnia się przy piekarniku wyczarowując babeczki, placki i ciastka, którymi obdarowuje wszystkich naokoło. Od roku zafascynowana również winylami i roślinami, których kolekcje systematycznie i bez opamiętania powiększa.

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Show Buttons
Hide Buttons