Łańcuszki na metry, sploty, rodzaje, zastosowanie

Łańcuszki na metry – po co?

Łańcuszki są nieodłącznym elementem tworzenia biżuterii. Każda zawieszka, każdy wisiorek potrzebuje czegoś na czym można go zawiesić na szyi. Oczywiście nie tylko łańcuszki pełnią te funkcję. Sprawdzą się tu sznurki jubilerskie, wstążki czy rzemienie; jednak to łańcuszki są najbardziej uniwersalnym rozwiązaniem. Można postawić na łańcuszki gotowe, ale te mają zawsze konkretną długość. Nawet jeśli dopasujemy konkretną grubość łańcuszka do rozmiaru wisiorka czy zawieszki to jednakowa długość nie będzie odpowiednia dla każdej szyi. Łańcuszki na metry dają elastyczność, możliwość dopasowania długości łańcuszka do projektu i preferencji.

Łańcuszki na metry dają też możliwość tworzenia jednakowych kompletów. Wiszące kolczyki i bransoletka, czy bransoletka i wisiorek wykonane z tego samego łańcuszka, będą się prezentować z klasą.

Rodzaje łańcuszków.

Łańcuszki na metry podobnie jak te gotowe mają swoje charakterystyczne sploty i konkretne nazwy. Ułatwia to klasyfikację i zapamiętanie co nam się podoba a co nie.

Łańcuszki na metry - ankier

 

Najbardziej popularnym splotem w łańcuszkach jest AnkierNazwa pochodzi od angielskiego słowa anchor, czyli kotwica, choć w języku angielskim ten splot nosi nazwę Marina. Łańcuszek składa się z równych, owalnych oczek połączonych ze sobą pod kątem 90 stopni. Jest miniaturową wersją łańcucha, na którym wieszano kiedyś kotwice. W zależności od grubości drutu i wielkości oczka można w tym splocie uzyskać efekty od bardzo delikatnego do całkiem masywnego.  W wersji drobnej (do grubości 1.8mm)

 

 

Ankier ma swojego brata o nazwie Ankier płaski, jest to wersja, w której oczka są po bokach spłaszczone. W ten sposób łańcuszek zyskuje na szlachetności, dostaje szansę na lepsze błyszczenie, ponieważ płaskie części oczek odbijają światło w różnych kierunkach.

 

Łańcuszki na metry/ łańcuszek kulkowy

 

 

Podobnym zainteresowaniem jak Ankier cieszy się Łańcuszek kulkowy. Łańcuszek składa się z równych, połączonych ze sobą kulek i zapinamy go na charakterystyczna fasolkę. Łańcuszek zyskał popularność zapewne dlatego, że jest to typowy łańcuszek do nieśmiertelników. W drobnej wersji jest delikatnym łańcuszkiem, który z powodzeniem sprawdzi się w towarzystwie niewielkich zawieszek. W naszym sklepie mamy też bogaty wybór łańcuszków kulkowych kolorowych. Bajeczne kolory, nadające się do komponowania po kilka w jednym naszyjniku pozwalają na cudne kombinacje.

 

Łańcuszki na metry - Rolo

 

 

Kolejnym łańcuszkiem, który zasłużył na uwagę naszych klientek jest Rolo. Podobnie jak Ankier składa się z równych oczek połączonych pod katem 90 stopni. Różnica polega na tym, że oczka są z płaskiego drutu i są okrągłe. W drobnej wersji, jest delikatny, mieniący się, klientki go uwielbiają.

 

łańcuszki na metry - Owal twist

Łańcuszek owal twist jest najchętniej wybierany jako łańcuszek dystansowy.  Zbudowany z owalnych skręconych oczek. Chętnie stosowany w biżuterii dla panów, w wersji z większymi oczkami sprawdza się w bransoletkach, do których dopinamy charmsy.

W naszej ofercie znajduje się również kilka rodzajów łańcuszków nietypowych. Są kombinacje różnych wielkości oczek, lub nietypowe oczka, wszystko po to by każdy znalazł to czego brakuje mu do jego projektu.

Łańcuszki – materiały i kolory.

Na temat kolorów metali pisałam już przy okazji omawiania rodzajów zapięć do bransoletek. Temat pokrewny, bo zapięcia do łańcuszków można spokojnie dobrać też z tego artykułu.

Łańcuszki z naszej oferty są wykonane z mieszanek stopów jubilerskich bez zawartości niklu, ołowiu i kadmu, miedzi lub stali chirurgicznej. Bardzo o to dbamy, mamy do czynienia z różnymi alergiami, wiemy jakie są kłopotliwe, no i sami chcemy pracować w zdrowych warunkach. W wyniku negocjacji z fabryką i dyskusji nad poprawą jakości nasze łańcuszki otrzymują specjalne wykończenie poprawiające ich trwałość i jakość. Specjalny proces olejowania na gorąco zabezpiecza przed przebarwieniami i zbyt szybkim ścieraniem koloru.

Wszystkie łańcuszki z oferty można montować bez lutowania i klejenia.

Możesz również polubić

Dodaj komentarz