Biżuteria dla miłośników zwierząt

Biżuteria dla miłośników zwierząt

Biżuteria dla miłośników zwierząt to sektor biżuterii, która łączy w sobie modę i sentyment. Jest doskonałym pomysłem na każdą okazję zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn w każdym wieku. Biżuteria z motywem zwierzęcym popularna jest wśród miłośników zwierząt, lecz nie tylko. Projektanci z całego świata stale inspirują się pięknymi kreacjami matki natury, do których zaliczymy wszystkie gatunki zwierząt. Dodatkowo wiele gatunków zaczęto identyfikować jako swoiste symbole wolności, miłości czy mądrości.

Naszyjnik z zawieszką w kształcie łapy niedźwiedzia

Biżuteria dla miłośników zwierząt –  łapki

Odciski łap są jednym z najbardziej popularnych wzorów w ostatnich latach. Znaleźć można łapki odciśnięte w monetkach lub jako osobne wzory. Łapki są doskonałym wzorem dla miłośników kotów, psów, a nawet wilków czy niedźwiedzi. Są prostym designem, który jasno identyfikuje miłość do czworonogów. Nieskomplikowany design umożliwia noszenie łapki w małej zawieszce przy bransoletce, jako kolczyki sztyfty lub w minimalistycznym naszyjniku przypominającym celebrytkę. Taka ozdoba doskonale nadaje się jako codzienny dodatek, który nieustannie będzie przypominał Ci o ukochanym zwierzęciu.

Biżuteria dla miłośników psów i kotów

Biżuteria dla miłośników kotów i psów ma dość podobne znaczenie i najczęściej podobny design. Dla obu grup nadają się wyżej wspomniane kształty łapek czworonogów. Częstszym i bardziej szczegółowym podejściem jest wykorzystanie konturów zwierzęcia. W przypadku kotów częste są smukłe i eleganckie kontury lub niemal kreskówkowe przedstawienie uroczych kociaków.

Biżuteria dla miłośników psów oferuje nieco więcej szczegółów. W związku z ogromną różnicą w budowie, kształcie i wielkości różnych psich ras, łatwiej jest tworzyć zawieszki, kolczyki i naszyjniki odpowiadające rasie psa. Wyróżnić możemy dwie główne kategorie, jedna to głównie głowy psów, a druga to cały profil zwierzęcia. Często taka bardziej charakterystyczna biżuteria nabiera większego znaczenia sentymentalnego dla jej właścicieli i właścicielek.

Bransoletka ze zwierzęcymi zawieszkami

Biżuteria dla miłośników słoni

Słonie są jednymi z moich ukochanych zwierząt. Symbolizują mądrość i spokój. Są często wykorzystywanym motywem w biżuterii azjatyckiej. Z łatwością znajdziemy plecione bransoletki ze słoniami w Tajlandii, Indonezji, czy na Sri Lance. Mnie osobiście słonie kojarzą się też z macierzyństwem, społeczności słoni są matriarchalne i znane z dużej troski o wszystkich członków. Dodatkowo zwierzęta te znane są ze swojej nieskalanej pamięci, na lata zapamiętują ludzi, którzy wyrządzili im krzywdę. Co więcej, słonie wspominają zmarłych pobratymców. Wielokrotnie zaobserwowano stada zatrzymujące się przy szczątkach słoni, niezależnie czy pochodziły z ich społeczności, czy były im zupełnie obce.

Słonie są również bardzo popularnym motywem w biżuterii indyjskiej. Najczęściej symbolizują jedno z bóstw hinduizmu- Ganesha. W hinduizmie jest to bóstwo kojarzone z mądrością, nauką i sprytem. Charakterystyczną cechą wizerunku Ganesha jest jeden kieł. O jego utracie krąży wiele opowieści i legend, jednakże nie istnieje jedna, oficjalna wersja.

Biżuteria dla miłośników pszczół

Pszczoły to prawdopodobnie najważniejsze zwierzęta na świecie. Einstein mawiał, że bez pszczół gatunek ludzki wymrze w ciągu czterech lat. Szczęśliwie coraz więcej osób zyskuje świadomość o istotności tych niewielkich owadów. W naszej rodzinnej firmie staramy się robić jak najwięcej dla pszczół. Na tarasie wisi pszczeli hotel i stale wystawione jest naczynie wypełnione wodą i kamykami, które umożliwią zmęczonej pszczole odpocząć i nabrać sił. Dodatkowo staramy się siać i sadzić rośliny przyjazne temu niezwykłemu gatunkowi.

W związku z rosnącą miłością do pszczół biżuteria z ich motywem jest coraz bardziej popularna. Oprócz pszczelego wizerunku popularne są plastry miodu z siedzącą na nich pszczółką. Jest to wzór szczególnie popularny w naszyjnikach. Pszczoły kojarzone są jako niezwykle pracowite owady, w związku z tym biżuteria z pszczołą lub wzorem plastra miodu to doskonały prezent dla osób bardzo pracowitych.

Biżuteria dla miłośników zwierząt - kolczyki węże

Biżuteria dla miłośników węży, pająków i nietoperzy

To kategoria, która kojarzy mi się z subkulturą gotycką, choć nie jest to do końca poprawne. W ostatnich latach bardzo modne stają się stylizacje przypominające stylowe wiedźmy. Motywy księżyca, nietoperzy i pająków są bardzo popularne w tej estetyce. W subkulturze gotyckiej również spotkamy pająki, czy nietoperze, najczęściej w stylizacjach imitujących styl wiktoriański.

Osoby inspirujące się mrocznymi dodatkami często sięgają po niecodzienne motywy zwierząt. Popularne zdają się zawieszki imitujące czaszki kruków lub jeleni. Najczęściej są to zawieszki do chokerów lub naszyjników. Rzadziej są to kolczyki, pierścionki, czy bransoletki. Mroczne dodatki często łączone są z delikatnymi łańcuszkami, miękkimi wstążkami, czy subtelną koronką. Stanowi to niezwykle ciekawy kontrast dla mocnych motywów zwierzęcych.

Kolejnym zwierzęciem kojarzącym się z ciemniejszą stroną jest wąż. Już od czasów biblijnych ma negatywne skojarzenia, jednakże jest częstym motywem w jubilerstwie. Węże doskonale prezentują się jako bransoletki, czy pierścionki. Ich giętkość umożliwia ukształtowanie je w miękkie, eleganckie kształty, co często przyciąga miłośniczki biżuterii ekscentrycznej.

Bransoletka w morskim stylu

Biżuteria dla miłośników zwierząt morskich

Zwierzęta morskie to zachwycające bogactwo kolorowych gatunków o przeróżnych kształtach. W tej kategorii myślimy o rybach, żółwiach, ośmiornicach, konikach morskich, rozgwiazdach, wielorybach, rekinach, delfinach i innych. Popularnym motywem zwierzęcym w morskiej biżuterii są także muszle rozmaitych zwierząt. Zwierzęta te są doskonałym dodatkiem do biżuterii w marynarskim stylu. Co więcej, biżuteria z nimi świetnie sprawdza się w prezentach dla miłośników sportów wodnych i nurkowania.

Motyw żółwi jest bardzo popularny wśród biżuterii nadmorskich kurortów. Bransoletka na kostkę z żółwiem to jeden z popularniejszych pamiątek z podróży. W ten sposób codziennie możemy mieć przy sobie pamiątkę wakacyjnych przygód i nie będziemy zagracać domu niepotrzebnymi bibelotami.

Biżuteria dla miłośnika ptaków

Biżuteria dla miłośników ptaków

Symbolika ptaków w biżuterii jest bardzo rozległa. Sowy kojarzą się z nauką i mądrością, jaskółki z miłością, a flamingi i papugi z ciepłem i bogactwem kolorów tropików. Ponadto ptaki nieustannie utożsamiane są z symbolem wolności w związku z ich zdolnością do lotu. Moda na sowy trwała kilka lat i ustąpiła miejsca tropikalnym ptactwu. Jednakże to właśnie sowy królują wśród biżuterii prezentowanej absolwentom szkoły, czy świeżo upieczonym nauczycielom.

Kolorowe ptaki takie jak papugi, czy flamingi są szczególnie modne w ostatnich latach. Doskonale komponują się z motywami roślinnymi, takimi jak palmy, czy liście monstery. Inspirują one projektantów na całym świecie. Wykorzystywane są jako zawieszki do bransoletek, kolczyki i naszyjniki. Emaliowane półfabrykaty świetnie sprawdzają się jako barwne dodatki w projektach rękodzielniczych.

Wśród zwierząt symbolizujących miłość z niewiadomych przyczyn królują jaskółki i małe ptaszki. Ich sylwetki często umieszczane są w parach na delikatnej gałązce. Często spotykane są jako zawieszki, grawerunki, czy grafiki do kaboszonów.

Bransoletka z koniem

Biżuteria dla miłośników koni i wilków

W naszej firmie konie (zarówno morskie jak i lądowe 😉 ) są szczególnie cenionymi zwierzętami, w końcu nazwisko „Koniarscy” nie może kojarzyć się inaczej. Zarówno konie, jak i wilki symbolicznie kojarzą się z wolnością. Motywy koni i wilków są niezwykle popularne w jubilerstwie, modzie i wystroju wnętrz. Biżuterię z tymi zwierzętami uznaje się za doskonały prezent dla samotników i „wolnych duchów”. Co więcej, każde z tych zwierząt na swój sposób przywodzi na myśl dzikość natury.

Biżuteria z motywem zwierząt jest doskonałym dodatkiem dla każdego. Zawieszka, czy łącznik komponowany z rzemieniem, czy skórzaną opaską staje się bransoletką dla Pań i Panów. Co więcej, takie zawieszki doskonale nadają się do breloków do kluczy, które każdy z nas ma przy sobie zawsze. Biżuteria ze zwierzętami nadaje się nie tylko dla posiadaczy pupili, ale też dla miłośników mody inspirowanej naturą.

Podobał Ci się ten post? Przeczytaj kolejny wpis od manzuko.com:

Możesz również polubić

Jeden komentarz

  1. Adrianna

    Bardzo ładna biżuteria, efektowna i elegancka, piękne zdjęci i świetny wpis, pozdrawiam 🙂

Dodaj komentarz