Biżuteria smart — dodatki wypełnione technologią

Biżuteria smart, dodatki wypełnione technoloogią, pierścionek motiv

Biżuteria smart nie jest świeżą koncepcją, jednakże (jeszcze) nie należy do rozwiązań, które widujemy codziennie. W ciągu ostatnich kilku lat obserwować możemy znaczący wzrost popularności smartwatch’y i zegarków fitness. Coraz więcej osób stara się monitorować swoją aktywność, czy tętno – chcąc zadbać o swoje ciało nieco lepiej. Oczywiście zegarki nie każdemu się podobają, dlatego na rynku elektroniki widzimy rosnącą liczbę połączeń pięknych akcesoriów z inteligentnymi funkcjami. Dziś dowiesz się o nich nieco więcej, wszak warto być na bieżąco z nowinkami, które wkrótce mogą opanować światowe trendy! Dodatkowo takie dodatki mogą okazać się fajnym pomysłem na zbliżające się święta.

Biżuteria smart — co to właściwie jest

Rozwój technologiczny sprawił, że na rynku pojawia się coraz więcej inteligentnych rozwiązań produktów, które znamy od dekad. Naturalnie powstają rozwiązania, które mają trafić do szerszej lub nowej grupy odbiorców. W ewolucji opasek fitness i smartwatch’y powstały nowe akcesoria, mające pełnić te same funkcje zachowując estetykę pięknej biżuterii.

Smart biżuteria to akcesoria, które mierzą tętno, jakość snu, ilość kroków i aktywność w ciągu dnia. Dodatkowo niektóre z nich wyposażone są w pulsoksymetry, kontrolery aparatów w telefonach, nadajniki GPS i inne gadżety. Część inteligentnych dodatków może też pełnić funkcję zwiększenia bezpieczeństwa- umożliwiają one udostępnienie swojej lokalizacji wybranym osobom lub skontaktowanie się z numerem alarmowym w bardzo dyskretny sposób.

ŌURA Biżuteria smart, pierścionek z licznikiem kroków i kalorii
Zdjęcie: ŌURA

Biżuteria smart dla zdrowia

Pierścionki

Wśród biżuterii monitorującej parametry życiowe i aktywności na szczególną uwagę zasługują dwa rodzaje obrączek. Pierwsze z nich to dostępne w dwóch designach i pięciu kolorach zegarki Ōura. Druga propozycja to obrączki marki Motiv, które dostępne są w trzech kolorach. Oba rodzaje pierścionków liczą kroki wykonane w ciągu dnia, a także czas aktywności i spalone kalorie. Co więcej, każdy z nich monitoruje jakość snu, a także mierzy tętno. Dodatkowo obrączki Ōura mierzą wysycenie krwi tlenem. To świetne rozwiązanie dla osób, które nie lubią nosić opasek czy zegarków lub nie potrzebują wyszukanych trybów, jakie oferują klasyczne propozycje fitbandów.

Urządzenia do monitorowania aktywności Misfit Ray
Zdjęcie: otozegarki.pl

Nietypowa bransoletka

Jeżeli nie przeszkadza Ci noszenie bransoletek, jednakże klasyczne zegarki elektroniczne nie trafiają w Twój gust proponuję opaski Ray firmy Misfit lub nowoczesne modele marki Jawbone. Obie te marki prezentują niezwykle minimalistyczne projekty, które powinny pasować do codziennych stylizacji zarówno męskich, jak i damskich. Umożliwiają one śledzenie swojej codziennej aktywności, monitorowanie snu, a także przypominają o ruchu lub powiadamiają o połączeniach i wiadomościach. Jeżeli szukasz bardziej eleganckiej alternatywy dla popularnych opasek z krokomierzami, to te produkty powinny przypaść Ci do gustu.

Fitness Tracker Bellabeat Leaf Urban monitor aktywności dla kobiet

Wielofunkcyjny liść

Bellabeat to marka, która stworzyła Leaf Urban, czyli dodatek w kształcie liścia o wielu zastosowaniach. Jego schludny design jest nieco bardziej kobiecy w porównaniu do poprzednio opisywanych akcesoriów. Marka wypuściła kilka wariantów tego produktu (Leaf chakra, Leaf crystal, Ivy), a każdy z nich możesz nosić jako bransoletkę, klips lub naszyjnik. Ta smart biżuteria monitoruje Twój sen, a także aktywność, jednakże to nie koniec. Dodatkowo liść przydaje się w identyfikacji czynników, które zwiększają nasz stres, a także jest wyposażony w funkcję medytacji. Ciekawą propozycją jest także śledzenie cyklu menstruacyjnego.

Biżuteria smart dla bezpieczeństwa

Biżuteria pełniła wiele funkcji na przestrzeni czasu, w tym zapewniała bezpieczeństwo. Niekiedy szpilki broszek mogły pełnić rolę szpikulców czy noży umożliwiających samoobronę. Jednakże dzięki możliwościom współczesnej technologii mamy możliwość zadbania o siebie jeszcze lepiej. Powstaje coraz więcej akcesoriów wyposażonych w nadajniki GPS, które umożliwiają namierzenie osoby, która znalazła się w niebezpieczeństwie i wysłanie do niej odpowiednich służb ratunkowych.

Taka biżuteria jest bardzo przydatna, szczególnie młodym kobietom w wielkich miastach. Jednakże warto wspomnieć, że takie rozwiązania świetnie sprawdzą się dla autostopowiczów, a także osób, które często udają się na piesze wędrówki. Jeżeli się zgubią, w łatwy sposób mogą ułatwić ich zlokalizowanie przez ekipę ratunkową.

SHAREMORE naszyjnik smart z dwiema perłami

Sharemore

Pierwszą marką, o której warto wspomnieć jest Sharemore. To marka, której produkty znajdziemy na Amazonie. Oferują oni spory wybór biżuterii, wliczając w to naszyjniki i bransoletki. Ich produkty łączą w sobie klasyczne cechy biżuterii smart jak powiadomienia o wiadomościach i połączeniach, czy umożliwienie zrobienia zdjęcia bez konieczności dotykania telefonu. Jednakże ich ważną funkcją jest wysłanie powiadomienia do wybranej, bliskiej osoby w momencie, w którym będziemy zagrożeni. Wystarczy przytrzymać wisiorek lub bransoletkę do czasu ich zawibrowania, by nasza lokalizacja została udostępniona.

Biżuteria i dodatki smart firmy invisawear

Invisawear

Prawdopodobnie największy wybór smart biżuterii zwiększającej bezpieczeństwo ma marka Invisawear. W ich ofercie znajdziesz różne projekty breloków, łańcuszków z zawieszkami i bransoletek. Co więcej, Invisawear proponuje dwa nietypowe rozwiązania-materiałową opaskę na rękę i gumkę typu scrunchie, które skrywają dbającą o bezpieczeństwo zawieszkę.

Zawieszki tej marki umożliwiają wysłanie wiadomości z lokalizacją GPS do pięciu wybranych osób. Dodatkowo możliwe jest wysłanie powiadomienia do odpowiednich służb. Warto wspomnieć, że zawieszki tej marki nie podlegają ładowaniu, ich bateria starcza na około rok, a po tym czasie konieczne jest kupno kolejnej zawieszki.

Flare bransoletki alarmowe

Flare

Flare to firma oferująca kilka rodzajów bransoletek wyposażonych w guziki bezpieczeństwa. Marka ta oferuje największy wybór różnego rodzaju bransoletek, dzięki czemu łatwiej jest znaleźć idealną dla nas biżuterię. Oczywiście akcesoria te są wyposażone w system umożliwiający powiadomienie bliskich, jak i służby bezpieczeństwa o naszym niebezpieczeństwie.

Co ciekawe, smart biżuteria Flare ma jeszcze jedną ciekawą funkcję. Za pomocą bransoletki możesz aktywować automatyczną rozmowę telefoniczną. Wystarczy wybrać odpowiedni scenariusz rozmowy i zapisać fałszywy numer kontaktowy Flare. Jeżeli znajdziesz się w sytuacji, w której będziesz potrzebowała wymówki z niekomfortowej sytuacji, telefon od Flare może być Twoim wybawieniem!

Senstone urządzenie do tworzenia notatek głosowych

 

Inne przykłady technologicznej biżuterii

Ciekawym produktem dla zapominalskich i zabieganych jest propozycja marki Senstone. Oferują oni niewielkie, czarne urządzenie, które możesz nosić jako broszkę, klips lub naszyjnik. Projekt tej smart biżuterii został stworzony zarówno z myślą o kobietach, jak i mężczyznach. Senstone to dodatek, który umożliwia zapisywanie pomysłów, przypomień i notatek bez konieczności wyciągania telefonu. Platforma przetwarza nagrywany dźwięk na notatki, do których możesz wrócić w dowolnym momencie.

Według producenta to rozwiązanie perfekcyjne dla tych, którzy mają mnóstwo pomysłów, lecz brakuje im czasu na ich zapisanie. Na stronie Senstone przeczytamy, że produkt ten zwiększa wydajność i produktywność. Niestety, do obsługiwanych przez to urządzenie języków aktualnie należą jedynie angielski, japoński i ukraiński.

Jesteś zadowolona z lektury tego postu? Koniecznie zajrzyj do innych wpisów!

Możesz również polubić

Dodaj komentarz