Pomysły na własnoręcznie wykonane prezenty dla taty, dziadka i chłopaka.

Naszyjniki z nordyckimi zawieszkami

Własnoręcznie wykonane prezenty wracają do łask! W świecie, w którym tak łatwo jest zdobyć praktycznie każdy produkt, coraz popularniejsze staje się obdarowywanie prezentami handmade. Świadczy to o tym, że oprócz poświęcania uwagi, na wymyślenie odpowiedniego prezentu wykorzystaliśmy także czas wolny, na stworzenie jedynego w swoim rodzaju podarku. Pragniemy przedstawić pomysły na prezent dla chłopaka lub mężczyzny, własnoręcznie robiony, który w naszej opinii jest uniwersalny i nietrudny w wykonaniu. 

BRELOK Z METALOWYMI ZAWIESZKAMI — Prezent dla chłopaka DIY

To prosty pomysł na prezent spersonalizowany. Bogata oferta metalowych zawieszek  sprawia, że brelok może zawierać elementy łączące ważne wspomnienia, symbolizować hobby, lub przypominać o kimś ważnym. Do wykonania takiego prezentu potrzebne będzie przede wszystkim zapięcie do breloka, które stanowić będzie bazę i kółka do kluczy w dowolnej ilości, umożliwiające doczepienie kluczy do breloka. Dodatkowo przydadzą się mniejsze i większe kółka montażowe, jak i oczywiście zawieszki. My postawiłyśmy na charmsy sportowe: talerze do sztangi, rękawice bokserskie, kettlebell i hantle. Ilość zawieszek i ich tematyka jest oczywiście dowolna, miłośnikom muzyki można sprawić brelok z instrumentami, a pasjonatom podróży doczepić monetkę z różą wiatrów. Do wykonania potrzebne będą narzędzia, wystarczą jednak zwykłe kombinerki i nie trzeba specjalnie kupować sprzętu jubilerskiego. 

Brelok ze sportowymi zawieszkami

BRANSOLETA Z RZEMIENIA — IDEALNY PREZENT DLA CHŁOPAKA LUB STYLOWEGO TATY

Prezent dla chłopaka nie musi być skomplikowanym projektem DIY. Można stworzyć klasyczną i minimalistyczną ozdobę, która pasować będzie do wielu stylizacji i okazji. Do wykonania tej bransoletki niezbędny będzie rzemień- my postawiłyśmy na czarny rzemień pleciony, ze względu na jego nietuzinkową teksturę, do tego eleganckie i proste w obsłudze zapięcie magnetyczne, które my wklejamy uniwersalnym, bezbarwnym klejem jubilerskim. Długość rzemienia zależy od grubości nadgarstka osoby obdarowywanej i od tego ile razy chcemy, by bransoleta oplatała przedramię.

Męska bransoletka z plecionego rzemienia

KLASYCZNY PREZENT DLA DZIADKA, TATY I KAŻDEGO MOLA KSIĄŻKOWEGO 

Czytanie książek też staje się „modne”, wracamy do tej formy spędzania czasu i odpoczynku. Książka to często dobry prezent, szczególnie gdy obdarować chcemy osobę starszą i mającą dużo wolnego czasu. Aby nie było to zupełnie bezosobowe, proponujemy dodać  zakładkę do książki z zawieszką mającą znaczenie dla nas i bliskiego nam mężczyzny. Ten prezent handmade wymaga niewielu elementów i narzędzi, które każdy znajdzie w domu. Przede wszystkim potrzeba bazy do zakładki, większego kółka montażowego do połączenia zawieszek z bazą, a także mniejszych kółek do zaczepienia indywidualnych charmsów, my użyłyśmy zawieszki w kształcie kompasu, natomiast możesz wybrać inną zawieszkę, kilka koralików czy chwost

Zakładka do książki prezent handmade dla mężczyzny

MĘSKI WŁASNORĘCZNIE ROBIONY PREZENT — BRANSOLETKA Z LAWY WULKANICZNEJ 

Surowa bransoletka z czarnej i trwałej lawy wulkanicznej to doskonały pomysł na prezent DIY dla chłopaka czy modnego ojca. Jedyne wymagane narzędzie to nożyczki, które zapewne każdy posiada. Oprócz tego niezbędne będą koraliki z lawy wulkanicznej, a także gumka jubilerska, na którą należy nawlec koraliki i zawiązać. Dla upewnienia się, że supełek się nie rozwiąże, można wzmocnić go odrobiną kleju błyskawicznego. Lawa wulkaniczna to nie jedyny materiał na męski prezent DIY. Podobną bransoletkę wykonamy z koralików drewnianych, kamieni ozdobnych takich jak piryt czy hematyt, a także z koralików black stone. Przy użyciu różnych koralików możemy wykonać 3 podobne, lecz różne prezenty dla taty, chłopaka czy brata. 

Bransoletka męska z lawy wulkanicznej

SPINKI DO MANKIETÓW — ELEGANCKI PREZENT DLA MĘŻCZYZNY W KAŻDYM WIEKU

Niezależnie czy szukamy pomysłu na prezent dla nastolatka, czy dojrzałego mężczyzny spinki do mankietów są perfekcyjne. Łatwość stworzenia dowolnych spinek do mankietów umożliwia nam dopasowanie ich stylu do przyszłego właściciela. Mogą być klasyczne i minimalistyczne lub kolorowe i przyciągające wzrok — ogranicza nas wyobraźnia!  Do wykonania naszej propozycji tego prezentu niezbędne będą bazy do spinek do mankietów oraz kaboszony, my użyłyśmy kaboszonów z żywicy, co sprawia, że wykonanie spinek jest ekstremalnie proste. Wystarczy połączyć oprawę z kaboszonem za pomocą kleju i voila! Osoby bardziej ambitne mogą spróbować swoich sił z transparentnymi kaboszonami. Na „dnie” szkła można nakleić dowolną grafikę czy zdjęcie, a nawet namalować miniaturowy wzorek, jeżeli posiada się zdolności plastyczne. Spinki do mankietów do świetny pomysł na każdą okazję, sprawdzą się jako prezent na zajączka, urodziny czy gwiazdkę! 

Spinki do mankietów DIY - prezent dla chłopaka

Prezent dla chłopaka, taty dziadka – PERSONALIZOWANY BRELOK — PREZENT IDEALNY NIEZALEŻNIE OD OKOLICZNOŚCI

Brelok, w którym samodzielnie decydujesz o temacie, wzorach i kolorystyce to pomysł, który można zinterpretować na tysiące sposobów. Taki prezent DIY będzie idealny dla chłopaka, który ma urodziny i interesuje się komiksami. To świetna opcja również dla taty, który ma swoje święto czy dla dziadka na gwiazdkę. Podstawowe elementy do własnoręcznego wykonania tego prezentu to kółko do breloków, baza do kaboszonu, w tym przypadku drewniana, oraz kaboszon. Szkiełko z oprawą proponujemy połączyć wyżej wspominanym klejem, a do połączenia kółka z bazą wystarczy użyć najzwyklejszych kombinerek. My użyłyśmy gotowej wydrukowanej grafiki zegara, natomiast możesz nakleić dowolny wydruk, zdjęcie, czy namalować co tylko przychodzi Ci do głowy. Do malowania kaboszonów często sprawdzają się lakiery do paznokci, gdyż nie rozpuszczają się pod wpływem kleju. Ciekawym pomysłem może być wklejenie kawałka rośliny lub kolorowego piórka pod szkłem. 

Brelok handmade z kaboszonem w drewnianej bazie - prezent dla chłopaka

RZEMIEŃ DO OKULARÓW — PRAKTYCZNY PREZENT DLA DZIADKA I TATY 

Noszenie okularów to zwykle domena starszych mężczyzn. Jednak nie znaczy to, że z takiego rzemienia czy sznurka nie skorzysta ktoś młodszy. Własnoręcznie wykonane prezenty to zazwyczaj mało użytkowe prezenty o wartościach sentymentalnych. Jednak są wśród nas fani prezentów praktycznych, więc przedstawiamy takowy. Podstawą tego projektu DIY będzie sznurek, rzemień lub gumka, my użyłyśmy brązowego rzemienia skórzanego o długości 70 cm. Na jego końcach należy umieścić końcówki do wklejania, które za pomocą kółek montażowych mocujemy do gumek do okularów.

Sznurek do okularów z rzemienia - prezent dla chłopaka

Prezent dla chłopaka, taty, dziadka – WISIOR DLA FANÓW KULTURY NORDYCKIEJ

Ostatnia propozycja na prezent dla chłopaka sprawdzi się dla osób zainteresowanych krajami skandynawskimi. Do wykonania pierwszego wisiora użyłyśmy czarnego rzemienia zamszowego i zawieszki z młotem Thora. Nie użyłyśmy zapięcia, by dowolnie regulować długość naszyjnika, a także, by nadać mu nieco bardziej surowy i mniej współczesny charakter. Drugi wisior to wikiński topór z Mammen i baza naszyjnika wykonana z rzemienia skórzanego, która od razu ma wklejone minimalistyczne magnetyczne zapięcie. Zapięcia magnetyczne są proste w obsłudze i mają prosty wygląd, co sprawia, że doskonale nadają się do męskiej biżuterii. 

Naszyjniki z nordyckimi zawieszkami

Możesz również polubić

Dodaj komentarz