Biżuteria Wonder Woman — co nosiła słynna wojowniczka

Wonder Woman i jej biżuteria

Biżuteria Wonder Woman to prawdopodobnie najbardziej kultowe dodatki w komiksowym świecie DC. Jedna z najbardziej rozpoznawalnych superbohaterek łączy seksapil z boskimi mocami. Stała się ikoną feminizmu w świecie komiksów i nie tylko. W ostatnich latach zyskała jeszcze większą sławę za sprawą filmów z piękną Gal Gadot w roli główniej.

Kim jest Wonder Woman

Wonder Woman to postać stworzona pod koniec drugiej połowy XX wieku. Jej twórcą był psycholog William Marston i rysownik Harry Peter. Inspiracją do stworzenia superbohaterki była mitologia grecka i wieloletnie badania Marstona nad wariografem i ludzką psychiką. Postać Diany wywodzi się z przekonania o tym, że kobiety są bardziej szczere, niezawodne i wydajniejsze niż mężczyźni, do którego psycholog doszedł po wielu latach pracy.

Diana jest członkinią plemienia Amazonek, córką królowej Hipolity i Zeusa, a także ambasadorką Amazonek wśród ludzi. Przedstawiana jest często jako niezłomna wojowniczka, walcząca nie tylko ze złem, ale też niesprawiedliwym traktowaniem kobiet. Miała natchnąć młode pokolenia dziewcząt poczuciem własnej wartości, niezależności i siostrzanych więzi z innymi kobietami.

Do umiejętności Wonder Woman zaliczymy nadludzką siłę, wytrzymałość i kondycję, a także zdolność latania, regeneracji i rozmawiania ze zwierzętami. Co więcej, jest ona niezwykle piękna, posiada nietuzinkowy intelekt, posługuje się wieloma językami i jest doskonałą wojowniczką. Jej niesamowite umiejętności nie są wynikiem jedynie lat treningu. Została nimi obdarowana przez bóstwa mitologii greckiej:  Demeter, Afrodytę, Hermesa, Artemidę i Atenę.

Biżuteria w filmie Wonder Woman 1984
Zdjęcie: © 2018 Warner Bros. Entertainment Inc.

Biżuteria Wonder Woman

Już w zwiastunie Wonder Woman 1984 w oczy rzuciła się biżuteria Tiffany & Co. Dodatki te pochodzą z kolekcji zaprojektowanej przez genialną i opisywaną już przez nas Elsę Peretti. Diana nosi w filmie słynną bransoletę Bone Cuff i kilka naszyjników z kolekcji Diamonds by the Yard.

Szeroka, wyglądająca niczym płynne złoto bransoleta to idealny dodatek dla Wonder Woman. Łączy w sobie siłę i kobiecą wrażliwość. Reżyserka filmu Patty Jenkins z pewnością jest miłośniczką tej bransolety, sama wystąpiła w niej na premierze Wonder Woman w 2017 roku.

Naszyjniki także zaprojektowane przez Pereti świetnie nadają się do noszenia kilku na raz, aby stworzyć wielowymiarowy look. W filmie Wonder Woman mogliśmy zauważyć Gal Gadot w obszernym, złotym naszyjniku przypominającym nieco obrożę. Kontrastuje to z wyborem naszyjników w kolejnym filmie, jednakże patrząc na bransoletę z 1984 i naszyjnik z Wonder Woman możemy założyć, że Diana jest miłośniczką sporej i wyrazistej biżuterii, o ile ją zakłada.

Ciekawym akcentem na koniec Wonder Woman 1984 była scena z Asterią. Grała ją Lynda Carter, która w latach siedemdziesiątych wcielała się w serialową Dianę. W tym krótkim urywku na koniec filmu Lynda nosi na sobie nie tylko tę samą złotą bransoletę, którą nosi filmowa Diana, ale też naszyjnik ze złotej siatki. Oba te dodatki pochodzą oczywiście z kolekcji Tiffany & Co, zaprojektowanej przez Peretti.

Bransolety srebrno złote Wonder Woman

Akcesoria Wonder Woman

Bransolety

Diana Prince nie nosi zbyt dużo biżuterii, być może dlatego, że Wonder Woman ma całkiem sporo dodatków. Do najbardziej rozpoznawalnych należą prawdopodobnie jej bransolety, nazywane Bransoletami Poddania lub Kuloodpornymi Bransoletami.  

Wszystkie Amazonki noszą bransolety z kilku przyczyn. Mają one przypominać o okresie ich zniewolenia i niepowodzeniu, które zmusiło je do życia w ukryciu. Co ciekawe, bransolety mają też zapewniać równowagę między pokojem a wojną. Według Legend usunięcie bransolet miało skutkować szaleństwem i furią ze strony Amazonek, które zapomniałyby o wadze miłości. 

Dopasowane bransolety sięgają od nadgarstków Wonder Woman, aż po łokcie. Mają srebrno-złote, matowe wykończenie, co nawiązuje do elementów starożytnych zbroi. Są one praktycznie niezniszczalne, umożliwiają superbohaterce odbijać kule, a nawet stworzyć potężną falę uderzeniową. 

Lasso Hestii

Lasso Hestii to specyficzny atrybut. Ta kompletnie niezniszczalna broń potrafiła zmusić każdego, kogo w nią złapano do mówienia prawdy i posłuszeństwa. W walce jego długość daje duży zasięg, jednocześnie nie ograniczając zdolności Wonder Woman. Co ciekawe, można je magicznie wydłużyć. Gdy lasso nie jest w użytku, przypomina złoty pleciony łańcuch (można je imitować złotymi rzemieniami plecionymi), jednakże w użytku broń ma neonowo żółty blask.

Tiara Antiope

Antiope była generałem Amazonek i ciotką Diany. Uważano ją za najlepszą wojowniczkę, dlatego też nosiła elitarną tiarę Amazonek. Tiara ta ponownie nawiązuje wyglądem do zbroi i nie przypomina tiar księżniczek. Jest złoto-srebrna, o ostrych krawędziach i surowym wyglądzie. W jej centrum widzimy gwiazdę, co ma świadczyć o wysokim statusie osoby, która ją nosi.

Tiara jest tak ostra, że może być wykorzystywana jako broń miotana. Co ciekawe, wraca do właścicielki niczym boomerang. Początkowo noszona była przez Antiope, jednakże później została przekazana Dianie. Wonder Woman bezustannie stara się być godna jej noszenia, pamiętając o naukach i poświęceniu swojej ciotki.

Biżuteria inspirowana postacią Wonder Woman

Biżuteria dla fanek Wonder Woman

Najpopularniejszym rozwiązaniem są wszelkiego rodzaju dodatki z logo Wonder Woman. Najczęściej są to zawieszki lub kolczyki, jednakże dodatki z WW znajdziesz w każdym kolorze, rozmiarze i rodzaju. Nieco ciekawszym rozwiązaniem są pierścionki w kształcie tiary Antiope lub Hipolity. Takie dodatki są mniej rozpoznawalne i bardziej dyskretnie wyrażają miłość do komiksowej superbohaterki.

Innym pomysłem jest biżuteria przypominająca Lasso Prawdy. Najczęściej są to bransoletki, ale zdarzają się także pierścionki i naszyjniki. Złoty, pleciony łańcuch niekiedy zakończony jest okuciem lub supłem. Takie dodatki będą niezwykle uniwersalne, ale też profesjonalne. 

Ostatnią propozycją będzie zaczerpnięcie inspiracji z ubioru Diany Prince. Postaw na jeden, masywny dodatek. Szeroka bransoleta albo gruba, złota obroża to duże, a jednocześnie kobiece dodatki. Z pewnością sprawdzą się raczej na specjalne okazje, niż na co dzień, jednakże jeżeli szukasz prezentu dla miłośniczki filmowej Wonder Woman może być to strzał w dziesiątkę!

Swarovski x Wonder Woman kolekcja biżuterii
Zdjęcie: Swarovski

Swarovski x Wonder Woman

Słynny jubiler we współpracy  z Warner Bros i DC wprowadził nie jedną, a dwie linie biżuterii inspirowanej kultową zbroją Wonder Woman.  Zawierają one szerokie bransolety, kolczyki i pierścionki, które mają pozwolić nam poczuć się jak Amazonka. 

Pierwsza linia to wysadzana złotymi i srebrnymi kryształkami, dość delikatna propozycja. Króluje w niej logo WW znane nam doskonale ze zbroi Wonder Woman. Druga kolekcja bez dwóch zdań zainspirowana była złotą zbroją z WW 1984. Jest znacznie masywniejsza. Drobne kryształki ustąpiły miejsca większym, geometrycznym klejnotom, które nieco przypominają pióra. Obie kolekcje tworzą odważne i nietuzinkowe dodatki, które z pewnością przypadły do gustu fankom Wonder Woman na całym świecie. 

Kontynuuj podróż po świecie rzemiosła w kolejnych postach:

Możesz również polubić

Dodaj komentarz