Biżuteria z elementami roślinnymi – kształty, inspiracje oraz naturalne materiały

Modelinowe listki monstery do biżuterii

Elementy roślinne szczególnie zyskują na wartości w dzisiejszych czasach. Coraz częściej interesujemy się naturalnymi rozwiązaniami, a trend stał się również silnie zauważalny w jubilerstwie. Elementy roślinne występują również w postaci zdobień, grawerów, a niekiedy sama biżuteria przybiera kształt roślin, przy czym prezentuje się niezwykle stylowo i zaskakująco. Roślinna biżuteria jest piękna, często tajemnicza oraz przepełniona symboliką. Czy warto mieć coś takiego w swoich zbiorach?

Biżuteria z elementami roślinnymi to przede wszystkim propozycja dla osób ceniących sobie naturę, nietuzinkowe rozwiązania oraz wyszukane ozdoby. Wiele z naturalnych motywów przewijających się przez biżuterię obdarzona jest dodatkowym znaczeniem, a do tego stają się amuletami, które będą przynosić nam powodzenie na co dzień. Co więcej, biżuteria z elementami roślinnymi może stać się również lekkim, wakacyjnym dodatkiem pełnym radości oraz blasku. Zastanawiasz się czy to również rozwiązanie dla Ciebie i jaki rodzaj biżuterii okaże się najlepszy? Dowiedz się co nieco na temat roślinnych motywów w jubilerstwie.

Biżuteria w kształcie roślin

Biżuteria w kształcie roślin stała się doceniona już jakiś czas temu. Popularni producenci i znane marki jubilerski najczęściej bazują na tych samych schematach i statystycznie patrząc najczęściej możemy spotkać się z elementami biżuterii w kształcie koniczynek, listków oraz kwiatów. Niezmiennie od lat popularnym motywem jest koniczynka, która ma nie tylko zdobić, ale również przynosić szczęście jej właścicielowi. Przypisywane są jej szczególne właściwości, dlatego tak często możemy spotkać ją w postaci wisiorków oraz przywieszek do bransoletek.

Naszyjnik z koniczynką

Ostatnio niezwykle modnym rozwiązaniem stała się biżuteria w kształcie roślin wykonana z drewna. Drewniane wisiory i pierścionki pochodzą zazwyczaj z ręcznych manufaktur i cechują się niezwykłą oryginalnością. Coraz częściej możemy się również spotkać z drewnianymi elementami, które możemy połączyć samodzielnie i ozdobić roślinnymi motywami. Półfabrykaty przygotowane do zrobienia drewnianej biżuterii nie należą do szczególnie drogich, a wykonanie biżuterii może stać się nie lada przyjemnością.

Kwiatowy motyw nieśmiertelny od lat

Motyw kwiatowy w historii jubilerstwa okazuje się być nieśmiertelny i przewija się od wieków. Piękne kwiaty zachwycały od zawsze i bardzo często swatały się inspiracją dla drogocennej biżuterii noszonej przez lata. Artyści prześcigają się w pomysłach i projektach na umieszczanie kwiatów w pierścionkach, naszyjnikach, bransoletkach czy broszkach. Co więcej, kwiaty pasują do niemalże każdej kobiety, dlatego motyw jest najchętniej wybierany przez osoby pragnące podarować biżuterię w prezencie.

Pierścionki z kwiatami z modeliny

Kwiaty idealnie łączą się z każdym rodzajem materiałów. Kwiatowe ornamenty spotykane są zarówno w srebrze, złocie, jak i nowoczesnej biżuterii wykonanej z tworzyw sztucznych oraz naturalnych. Kwiaty mogą przybierać różne oblicza. Często spotykamy się z delikatną biżuterią, która jedynie muśnięta jest kwiecistym kształtem, ale również pasują one do okazałych modeli, pełnych przepychu oraz elegancji. Kwiaty często stają się ozdobą minimalistycznego stroju, a biżuteria z ich motywem uroczym, niezwykle damskim dodatkiem. Florystyczne inspiracje są również spotykane w towarzystwie ażurowych modeli. Tutaj główną rolę odgrywa zazwyczaj złoto, dzięki czemu biżuteria staje się niezwykle szlachetna i pożądana.

Wykorzystanie naturalnych elementów we własnoręcznie tworzonej biżuterii

Własnoręcznie wykonana biżuteria stała się ostatnimi czasy niezwykle modna. Coraz częściej spotykamy się z oryginalną biżuterią, która nie dość, że jest niepowtarzalna, to jeszcze doskonale dopełnia każdy rodzaj stylizacji. Sposobów i elementów wykorzystywanych do robienia jej jest bez liku, jednak to właśnie elementy roślinne i kwiatowe potrafią wywołać prawdziwy efekt WOW. Miłośnicy rękodzieła niezwykle często korzystają z roślinnych elementów, które odznaczają się nie tylko nietuzinkowym wyglądem, ale również idealnie wpisują się idę stylu eko i pozwalają na wytworzenie modeli będących w harmonii z naturą.

Roślinne zawieszki do biżuterii

Naturalne elementy dają szansę na wytworzenie każdego rodzaju biżuterii. Najczęściej spotykamy wisiorki i bransoletki, a bardziej zaawansowane osoby decydują się na wykonywanie naturalnych pierścionków z elementami roślinnymi. Pomysłów nie ma końca, a do tego naturalne elementy prezentują się dobrze na co dzień oraz potrafią zdobić kreacje wieczorowe i wyjściowe. Biżuteria z elementami roślinnymi to nie tylko propozycja dla pań. Bardzo modne stały się drewniane zegarki dla mężczyzn i istnieje szereg sposobów, aby wykonać je samodzielnie.

Czy roślinne elementy będą trwałe w biżuterii handmade?

Mogłoby się wydawać, że roślinne elementy są nietrwałe. Nic bardziej mylnego. Odpowiednio spreparowane liście, zatopione w żywicy gałązki i kwiaty mogą stać się dodatkiem, który będzie służył nam przez długie lata. Decydując się na wykonanie biżuterii z naturalnych elementów możemy być spokojni o jej trwałość i niezmienny charakter przez wiele lat.

Kolczyki z kwiatami zatopionymi w żywicy

Możesz również polubić

Dodaj komentarz