Bransoletki z koralików- nieograniczone możliwości.

Bransoletki z koralików- nieograniczone możliwości.

Bransoletki z koralików- wymagania:

Bransoletki z koralików już od kilku sezonów królują na naszych nadgarstkach. Eksponowane nie tylko na Instagamowym i Facebookowym  feedzie, ale na ulicach, w gabinetach, na uczelniach, w biurach… Każda z nas ma swoje preferencje, styl i ograniczenia. Jedna ma uczulenie na metal, druga musi mieć drobne koraliki, bo inne przeszkadzają w pisaniu na klawiaturze, kolejnej muszą się chować pod kitel lub do nitrylowej rękawiczki, a jeszcze innej nic nie może „dyndać”. Jedna „tylko złoto” druga „tylko naturalne kamienie”.  Słowem: trudno dogodzić 🙂 Wydawałoby się marne szanse, gdyby nie fakt, że koraliki plus odrobina wyobraźni dają nieopisane wręcz możliwości.

Po pierwsze materiały:

Niby od przybytku głowa nie boli, ale z doświadczenia wiem, że jeśli nie ograniczę w jakiś sposób materiałów to komponowanie bransoletki będzie bardzo ciężkie. Można najprościej- czyli ograniczyć gamę kolorów. Najłatwiej do dwóch czyli np. biały + złoto, turkus ze srebrem itd. Można też założyć tematykę np.: marynarska; kolory – biały, granatowy i czerwony + dodatki w kolorze srebrnym lub złotym (przekładki, zapięcia i zawieszki; kotwica, koło sterowe, rozgwiazda…)

Kolejnym kryterium budowy bransoletki z koralików jest materiał, z którego wykonamy naszą bransoletkę. Czy będą to koraliki szklane, czy tylko naturalne (drewno, kamienie, minerały, perły, koral), czy lekki akryl, a może ceramika.

Teraz decydujemy już o wielkości czyli koraliki bardzo drobne, średnie czy duże; jednakowej wielkości czy będzie to kompozycja z różnych wielkości koralików.

Po drugie technika:

Same najlepiej wiemy na co nas stać. Nie warto porwać się na pierwszy rzut na skomplikowaną bransoletkę do wykonania, której potrzeba znajomości kilku jubilerskich technik. Znam mnóstwo przykładów, gdzie z pozoru banalne bransoletki nawlekane na gumki są rozchwytywane przez klientki. Dlaczego? Ponieważ są świetnie skomponowane. Przykłady? To może moje ulubione z Pakamery:

Kaktusia:

Bransoletki z koralików - Kaktusia

 

 

Kika pracownia:

Koraliki z bransoletek

i Coccola:

Bransoletki z koralików - komplety

Zdjęcia są jednocześnie linkami do stron / sklepów na pakamerze, kto chętny na gotowe bransoletki ma gotową podpowiedź 😉

 

Najprostsze kompozycje za nami, nawleczone na gumki do bransoletek, linki jubilerskie, jednego rodzaju i wielkości koraliki, z dodatkami dla urozmaicenia. Dopasowanie kilka w komplet dają zwiększony efekt. Jak zatem skomponować bransoletkę jedną ALE z efektem WOW?

Ostatnio zachwycam się Instagramowymi zdjęciami rosyjskiej twórczyni biżuterii. Guzelia ma naprawdę dobre oko i nie ważne czy mogłabym je nosić, czy nie(są dla mnie zbyt masywne) nie mogę oderwać od nich oczu.  W większości przypadków rozrzucone na roboczym blacie koraliki nijak by się układały w całość, a tu…proszę jest WOW:-)

 

bransoletki z koralików - kompozycje

Chwilowo to na tyle, ale gdzieś w głowie kołacze mi już artykuł o kompozycjach „wielosznurkowych”. Czasem wymyślenie czegoś fajnego przychodzi łatwo jak pstryknięcie palcem, czasem idzie jak po grudzie, czasem pomysł, który nie budzi naszego przekonania, podoba się bardzo klientom, znajomym, a czasem projekt z którego jesteśmy bardzo dumne, wymagał pracy i umiejętności nie znajduje uznania i zalega w szufladzie. Też mam takie dzieła 🙂 i na pociechę wspomnienie jak przyjemne było samo tworzenie. A Was co inspiruje? Jak dokonujecie selekcji przed twórczym aktem?  Wybieracie materiały pod projekt, czy może to właśnie materiały inspirują do stworzenia czegoś konkretnego?

Mama dwóch dorosłych córek, żona, szefowa w swojej firmie, bibliotekarka, politolog. Najlepiej spełnia się jednak tworząc biżuterię, poznając trendy, dobierając kolory. Codziennie uczy się nowych rzeczy, a żadne zadanie nie jest dla niej niewykonalne, pod warunkiem, że podłączona jest pod odpowiedni strumień kawy. Kawę pije zawsze z dużego kubka, które gromadzi tak samo jak wszelkiego rodzaju puszki (najczęściej po ciastkach) i torebki.

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Show Buttons
Hide Buttons