Sklep z Koralikami i Akcesoriami do Wyrobu Biżuterii - Półfabrykatami - Manzuko
Logo Manzuko
  • Ulubione
  • Manzuko >
  • Koraliki

Koraliki do bransoletek

Koraliki

Koraliki to niemal zawsze pierwszy produkt, po który sięgają początkujące rękodzielniczki. Stanowią one podstawę wyposażenia biżuteryjnej pracowni i wykorzystywane są na mnóstwo sposobów. Koraliki możesz wykorzystać do biżuterii takiej jak:


  • bransoletki
  • naszyjniki
  • kolczyki
  • pierścionki
  • broszki

Co więcej, te półfabrykaty możesz użyć do wyszywania tkanin, tworzenia ozdób do włosów, a nawet dekoracji domowych. W naszej ofercie znajdziesz kilkanaście tysięcy rodzajów koralików. Wszystkie wybieramy starannie, dbając o ich jakość i różnorodność. Mamy nadzieję, że nasz sklep z koralikami szybko stanie się Twoim ulubieńcem. Ten ogromny wybór koralików możemy podzielić na kilka sposobów, z czego najprostsze jest zróżnicowanie surowców, z których zostały stworzone. Nasze koraliki do biżuterii zrobione są z:


  • szkła
  • kamieni naturalnych
  • ceramiki
  • drewna
  • masy perłowej i pereł
  • akrylu
  • żywicy
  • filcu
  • modeliny
  • szkła akrylowego
  • korala naturalnego

Koraliki szklane

W tej kategorii znajdziesz kryształki, koraliki ze szkła weneckiego i millefiori. Ze szkła produkowane są także koraliki Miyuki i Toho, jak i również koraliki czeskie. Szklane koraliki do biżuterii dzielimy na znacznie więcej kategorii w zależności od ich koloru, wykończenia czy błysku. Na specjalną uwagę zasługują koraliki millefiori i ze szkła weneckiego. W ich przypadku każdy koralik tworzony jest ręcznie, a więc jest zupełnie unikatowy, a technika ich wykonania była sekretem skrywanym przez wiele dekad. W opozycji tych miniaturowych dzieł sztuki stoją koraliki Toho i Miyuki. Ich największym atutem jest równość każdego koralika, co sprawia, że są do idealne koraliki do robienia bransoletek.

Koraliki szklane możemy także podzielić ze względu na ich powierzchnię. Większość z nas kojarzy je jako gładkie, klasyczne koraliki do biżuterii. Warto jednak pamiętać, że szkło może być fasetowane. Fasetowanie jest procesem, w którym koralik jest szlifowany, co zmienia jego powierzchnię tak, aby lepiej odbijała światło. To właśnie sprawia, że fasetowane koraliki nadają się idealnie do biżuterii na specjalne wyjścia.


Koraliki z surowców naturalnych

Koraliki szklane są niezaprzeczalnie ulubieńcami naszych klientek. Jednakże na drugim miejscu tego podium znajdują się półfabrykaty wykonane z surowców naturalnych. Zaliczymy do nich koraliki z kamieni ozdobnych, a także te wykonane z masy perłowej, pereł, muszli i korali. Ostatnią grupą są najbardziej kojarzone z naturą koraliki do bransoletek, czyli te wykonane z drewna.


Koraliki z kamieni naturalnych

To druga najpopularniejsza grupa koralików w naszym sklepie. Koraliki z kamieni naturalnych obejmują dziesiątki półfabrykatów wykonanych z kamieni szlachetnych i ozdobnych. Jako że są one dziełem natury, każdy koralik jest w pewien sposób unikatowy, a ich urok kryje się w drobnych skazach i różnicach barw. Koraliki z kamieni naturalnych, podobnie jak te szklane występują w licznych rozmiarach i kształtach, a także w formie gładkiej i fasetowanej.


Koraliki z głębin

Do koralików wydobywanych z wody, jak już wspomniałam, zaliczymy te wykonane z masy perłowej, pereł, muszli i korali. Oczywiście perły to koraliki, których cena zależy od pochodzenia, wielkości i kształtu. Nasze najtańsze perły są syntetyczne i nadają się do biżuterii dla młodszych rękodzielniczek, a także do zdobienia odzieży i włosów. Słodkowodne, naturalne perły, nadają się do tworzenia eleganckiej biżuterii, co ciekawe, są to mniej idealne w porównaniu z syntetycznymi koraliki, a ich cena jest jednak znacznie wyższa.

Koraliki z masy perłowej i muszli nadają się idealnie do tworzenia letniej biżuterii, a także akcesoriów perfekcyjnych na śluby i komunie. Z kolei koraliki z korala najczęściej spotkamy w biżuterii dla dorosłych kobiet. Stanowią wyjątkowe akcesoria i pięknie prezentują się z czerwoną szminką podczas specjalnych wyjść.


Koraliki drewniane

Koraliki z drewna są lekkie i dość miękkie, dzięki czemu sprawdzają się w codziennych akcesoriach. Niestraszne im upadki czy słońce, chociaż nadmiar wilgoci może im nie służyć. W naszym sklepie nie mogło oczywiście zabraknąć koralików zarówno z drewna znanego z naszych lasów, jak i z gatunków egzotycznych, o niespotykanych kolorach i fakturach.


Koraliki syntetyczne

Materiały sztuczne są często postrzegane negatywnie, jednakże w biżuterii mają one liczne zalety. Koraliki z materiałów syntetycznych są lekkie i wodoodporne, dzięki czemu łatwo je nosić. W dodatku surowce sztuczne pozwalają na stworzenie koralików w dowolnym kolorze i kształcie, dzięki czemu nasza oferta jest tak bogata. Z łatwością znajdziesz idealne koraliki do bransoletek, kolczyków i naszyjników Twoich marzeń! W dodatku materiały syntetyczne są dość tanie, co także przekłada się na nasze koraliki, a ich cena nie rani portfela rękodzielniczek, przez co uważane są za idealne półfabrykaty dla początkujących.


Najczęściej zadawane pytania dotyczące koralików

Pierwsze podróże po świecie półfabrykatów rękodzielniczych mogą być trudne. Łatwo się zapomnieć w bogatej ofercie koralików i dać ponieść wodze fantazji. Wiemy, z własnego doświadczenia, że kupując koraliki do bransoletek i innych projektów czas płynie inaczej, a ilość możliwości oszałamia. Same stworzyłyśmy sklep z koralikami od podstaw i wiemy o nich wszystko. Dlatego też odpowiadamy na najczęstsze pytania dotyczące koralików. Mamy nadzieję, że uprzyjemni Ci to zakupy i sprawi, że kupowanie półfabrykatów do biżuterii będzie co najmniej tak samo przyjemne, jak jej tworzenie.


1. Jakie koraliki wybrać do mojego projektu?

Wybierając koraliki do biżuterii, powinnaś wziąć pod uwagę technikę, w której zamierzasz pracować, rozmiar projektu, inne wykorzystywane półfabrykaty. Warto też pamiętać o tym, dla kogo tworzysz biżuterię. Wśród drobnych koralików najpopularniejsze są szklane koraliki firm Toho i Miyuki, które na całym świecie słyną z doskonałej jakości. Są to doskonałe koraliki do robienia bransoletek i świetnie sprawdzą się w technikach takich jak sutasz czy haft koralikowy.


Jeśli zależy Ci na błyszczących i eleganckich koralikach, wybierz kryształki szklane i fasetowane koraliki z kamieni naturalnych. Nie zapominaj też o metalowych przekładkach, które są drobnym akcentem, który potrafi przenieść biżuterię na wyższy poziom. 


Dla młodszych i bardzo aktywnych osób, które rzadko ściągają biżuterię, polecam lekkie, tanie i odporne na czynniki zewnętrzne koraliki akrylowe i koraliki katsuki wykonane z materiału podobnego do modeliny. Możesz śmiało nosić je cały rok bez obaw, że się zniszczą. 


Warto też pamiętać, że koraliki są świetną alternatywą biżuterii dla alergików. Szkło i ceramika, akryl, modelina czy kamienie naturalne i perły nie są alergenami, dzięki czemu bez obaw możesz tworzyć z nimi akcesoria dla każdego. Pamiętaj, że wybierając koraliki do bransoletek czy innych projektów, warto zwrócić uwagę nie tylko na ich rozmiar zewnętrzny, ale też na średnicę otworu. Przed dokonaniem zakupu upewnij się, że wybrane przez Ciebie koraliki uda Ci się nawlec na sznurek, linkę lub gumkę, którą wybrałaś.


2. Jakie są rodzaje koralików?

Koraliki możemy podzielić ze względu na ich rozmiar, materiał, z którego zostały wykonane, ich kształt, kolor i rodzaj wykończenia. Zazwyczaj koraliki dzielimy ze względu na surowiec, z którego zostały wykonane, a później na poszczególne kształty i rozmiary. Do najpopularniejszych koralików należą szklane, wykonane z surowców naturalnych i wreszcie koraliki syntetyczne.


Wśród tych szklanych wyróżnimy koraliki ze szkła weneckiego, a także Miyuki i Toho i wiele innych. Warto także pamiętać o koralikach z ceramiki i porcelany. Do materiałów naturalnych, z których powstają koraliki, zaliczymy perły i masę perłową, koral, a także drewno, kamienie ozdobne i żywicę. Surowce sztuczne to najczęściej akryl i szkło akrylowe, a także masa termoutwardzalna.


3.Gdzie mogę kupić koraliki?

Oczywiście koraliki do wszelkich projektów rękodzielniczych możesz kupić na stronie manzuko.com. Sklep ten został przez nas stworzony, aby ułatwić wszystkim rzemieślnikom dostęp do dużego wyboru koralików dobrej jakości. Właśnie dlatego na naszym sklepie internetowym znajdziesz ponad 12 tysięcy różnych rodzajów koralików. Co więcej, jeśli masz trudność ze znalezieniem wymarzonych koralików, nie bój się do nas odezwać! Drużyna manzuko.com specjalizuje się w dopasowywaniu koralików do wizji klientek. A jeśli nie uda się nam ich znaleźć w naszym asortymencie, postaramy się je zdobyć specjalnie dla Ciebie.


4. Jakie koraliki są najlepsze do Tworzenia bransoletek?

Koraliki do bransoletek powinnaś dopasować do Twojej wizji. Do delikatnych bransoletek świetnie nadadzą się koraliki Miyuki i Toho, a także drobne koraliki z fasetowanych kamieni. Najlepsze koraliki do bransoletek przyjaźni to koraliki akrylowe i koraliki katsuki w różnych kształtach. Półfabrykaty te są lekkie, mają piękne kolory i występują w wielu kolorach. Te koraliki są łatwe w nawlekaniu i wytrzymałe na częste mycie, upadki czy standardowe zmiany temperatur.


Jeśli szukasz koralików do eleganckich bransoletek, proponujemy koraliki z pereł, korala, kamieni naturalnych. A miłośniczkom natury i ekologii polecamy nasze koraliki z drewna i żywicy, które świetnie sprawdzą się w tworzeniu każdego rodzaju biżuterii.


5. Ile kosztują koraliki do bransoletek?

Koraliki i ich cena to temat nieco zróżnicowany. Cena koralików zależy od ich rodzaju, wielkości, jakości i ilości. Najtańsze koraliki kosztują nawet mniej niż 1 grosz w przeliczeniu na sztukę. Dotyczy to w szczególności drobnych koralików sprzedawanych na wagę takich jak Miyuki, Toho czy pompony.

Im koraliki są większe, tym oczywiście więcej kosztują. Ceny najczęściej kupowanych koralików do bransoletek wahają się od kilkudziesięciu groszy do kilku złotych za sztukę. Oczywiście im koralik większy lub trudniejszy do zdobycia ze względu dostępność materiału, z którego został wykonany lub technikę produkcji, tym będzie droższy. 



Zapisz się do newslettera
@
Kontakt

KONIARSCY S.C.
Zuzanna Koniarska
Mateusz Koniarski

Rzemieślnicza 29
77-300 Człuchów

Konto bankowe (PLN):
45 1160 2202 0000 0001 8232 6723
(Bank Millenium S.A.)

Manzuko © 2011-2024 - All rights reserved

# Wersja 1.181.0 #