„Bridgerton”- akcesoria z serialu i nie tylko

„Bridgerton”- akcesoria z serialu i nie tylko. Reklama serialu Netflixa

„Bridgerton” to serial nie tylko o romantycznych uniesieniach. Nie brakuje w nim intryg, ale też obłędnych kostiumów i akcesoriów wartych miliony dolarów. Choć część serialu inspirowana jest prawdziwą historią, większość opowieści, jak i scenografii, a także kostiumów jest wyrazem kreatywnej wizji jej twórców. W tym poście dowiesz się nie tylko o akcesoriach z samego serialu, ale też o kolekcji, którą „Bridgertonowie” zainspirowali. Jednakże, jeśli nie oglądałaś jeszcze 1 i 2 sezonu serialu, to czytasz na własną odpowiedzialność!

Bohaterki serialu Bridgerton w stylowej biżuterii
ZDJĘCIE: https://www.vogue.pl

Biżuteria z serialu „Bridgerton” 

Projektanci starali się, aby kreacje w serialowym świecie odpowiadały w luźnym stopniu stylowi ery regencyjnej. Koncepcją Ellen Mirojnick była modyfikacja stylu regencyjnego polegająca na dodaniu mu nowoczesnego akcentu, a także wzbogacenia postaci tak, aby stylizacje odpowiadały historii rozgrywanej na ekranie.

Kate i Edwina z serialu Bridgerton
ZDJĘCIE: LIAM DANIEL

Akcesoria Kate i Edwiny

Kate i Edwina noszą delikatną biżuterię z różowego złota. Nierzadko wypełniają ją kolorowe kamienie szlachetne, zawsze idealnie dobrane do ich stylizacji. Ich wybór odzwierciedla ich szlachetne pochodzenie i gust, któremu nikt nie odważy się zaprzeczyć. Jako “obce” prezentują się doskonale na tle pozostałych panien na balach. W ich akcesoriach nie brakuje też odniesień do indyjskiej kultury. Doskonałym przykładem są kolczyki z drugiego odcinka. Edwina ma w uszach jhumkas, tradycyjne kolczyki w kształcie dzwonków, których historia ma setki lat.

Na szczególną uwagę zasługuje jednak zestaw bransoletek. Są one prawdopodobnie najwięcej symbolizującym dodatkiem w całym sezonie. Najpierw Kate podarowuje je siostrze, jednocześnie scena ta podkreśla, że dziewczęta nie są rodzonymi siostrami, jak i to, jak silna jest ich więź. Później jednak Edwina ściąga je i nalega, aby Kate ubrała je na ślub, znając kolejne wydarzenia w serialu można poczytać to za ich zwiastun.

Później oczywiście Kate upuszcza jedną z nich w trakcie ślubu, co sprawia, że Edwina zdaje sobie sprawę z miłości jej siostry do jej przyszłego męża. Bransoletki, które były przeznaczone na jej ślub, które wiążą Kate z jej kulturą, są tym, co ostatecznie jest kluczowe, aby sama znalazła szczęście.

Daphne z serialu Bridgerton w szykownej sukni i bizuterii
ZDJĘCIE: https://www.vogue.pl

Styl Daphne

Daphne to główna bohaterka pierwszego sezonu Bridgetonów. Jest najstarszą córką, jednakże wciąż jest bardzo młodą dziewczyną. Jej styl łączy w sobie dojrzałą powściągliwość i elegancję z młodzieńczą lekkością i niewinnością. Delikatna uroda Daphne ani razu nie została przyćmiona wielkimi klejnotami i krzykliwymi dodatkami. Większość jej stylizacji ma chłodne barwy, dlatego też biżuteria, którą nosi, na ogół jest srebrna. Co ciekawe, nawet gdy Daphne została księżną, jej akcesoria wciąż pozostały skromne i lekkie. Podkreśla to, że małżeństwo wcale nie zmieniło tego, kim jest, a także, że jej styl był już wystarczająco dojrzały, gdy brała ślub.

Daphne w naszyjniku od księcia
ZDJĘCIE: https://www.netflix.com

Naszyjnik od Księcia Frederika

Jednym z bardziej kontrowersyjnych dodatków pierwszego sezonu był naszyjnik od pruskiego Księcia Frederika. Co ciekawe, w serialu to historia z nim związana, a nie wartość ponad 6 milionów dolarów (w czasach obecnych) budziła zainteresowanie. Frederik, jako jeden z pretendentów do ręki Daphne, podarowuje jej ciężki, wysadzany sporymi diamentami choker. O tym, że Frederik nie wie, z kim ma do czynienia, świadczy to, że naszyjnik kompletnie nie pasuje do Daphne. To oczywiście piękny i drogi gest, jednakże poza chęciami Księcia informuje też o tym, że nie zna on Daphne. Nic dziwnego, że naszyjnik zostaje przez nią zerwany, a sam książę odrzucony.

Pierścionek, który otrzymała na swoje zaręczyny Daphne Bridgerton
ZDJĘCIE: https://www.netflix.com

Pierścionki zaręczynowe Kate i Daphne

Dwie kompletnie inne historie małżeństwa w rodzinie Bridgerton łączy więcej, niż nazwisko. W pierwszym sezonie Daphne dostaje pierścionek podczas zaręczyn z Simonem Bassetem. Pierścionek Daphne jest delikatny i starannie wykończony. Cztery perły, które przykuwają główną uwagę otoczone są niewielkimi czerwonoróżówymi kamieniami, które prawdopodobnie są rubinami lub granatami. W centrum pierścionka znajduje się mały diament, który sprawia, że pierścionek przypomina delikatny kwiat.

Zaręczyny Kate
ZDJĘCIE: https://www.netflix.com

Pierwotnie pierścionek zaręczynowy rodu Bridgertonów trafia na rękę Edwiny, a nie jej starszej siostry. Podobnie jak pierścionek Daphne, ten także ozdobiony jest przede wszystkim perłami (być może to właśnie ta pamiątka rodowa zainspirowała Simona w wyborze dla swojej ukochanej). W przypadku pierścionka podarowanego przez Anthony’ego pereł jest sześć i także układają się w kształt kwiatu, choć całość jest większa niż w pierścionku z pierwszego sezonu. Dodatkowo obrączka wykonana jest ze złota, a misterne detale oplatają kamień z klejnotów. Choć w serialu widzimy pierścionek na palcu Kate, nie ma go na ręce w scenach po ślubie i miesiącu miodowym. Pozostaje nam jedynie wypatrywać go w trzecim sezonie.

Eloise Bridgerton w biżuterii od starszej siostry
ZDJĘCIE: https://www.netflix.com

Akcesoria Eloise

W tym serialu kluczowe znaczenie może mieć nie tylko biżuteria, ale także jej brak. Eloise Bridgerton niemal nigdy nie nosi biżuterii, co ma podkreślić jej buntowniczą, pozornie mało kobiecą naturę. Eloise widzimy w biżuterii po raz pierwszy dopiero w siódmym odcinku serialu. Co ciekawe, jeżeli młoda buntowniczka pojawia się w biżuterii, najczęściej są to klejnoty rodzinne, lub akcesoria, które dostała od Daphne, gdy ona z nich wyrosła.

Penelope w delikatnej biżuterii
ZDJĘCIE: https://www.filmweb.pl

Subtelna biżuteria Penelope

Akcesoria pozornie nieśmiałej Penelope najczęściej przedstawiają dziewczęce kwiatki i motylki. Według Mirojnick zabieg ten miał podkreślić jej młodość, a także dodawać lekkości jej stylowi. Mimo że wszystkie córki Lady Featherington noszą złotą biżuterię,to Penelope jest najmniej zauważalna nie tylko ze względu na charakter, ale też jej ubiór. Co więcej, jak zapewne już wiesz, Penelope to bardzo skomplikowana postać, ciężkie, przykuwające wzrok dodatki utrudniałyby skupienie na jej wyrazie twarzy, który niekiedy zdradza pewne sekrety.

Lady Dunbury z serialu Bridgerton w lśniącej biżuterii
ZDJĘCIE: https://www.filmweb.pl

Lśniąca biżuteria Lady Danbury

Historię Lady Danbury mogłaś poznać w serialu opowiadającym o młodości królowej Charlotte. Znając ją, znacznie łatwiej zrozumieć charakter dojrzałej Lady Danbury. Jej pozorny chłód w połączeniu z niezależnością bije od niej w każdej scenie. We współczesnej adaptacji, taka postać prawdopodobnie chodziłaby w jeansach lub garniturach. Jednakże Lady Danbury chodzi w sukniach i uczęszcza na bale.

Szczególną uwagę zwraca w śnieżnobiałej kreacji i diamentowej biżuterii z pierwszego sezonu. Klejnoty lśnią na jej ciemnej skórze, pokazując, że silna kobieta także może je nosić. Jednakże design poszczególnych akcesoriów jest bardzo solidny. W biżuterii Lady Danbury nie ma romantyzmu i lekkości, za to, jak zwykle, nie brakuje siły charakteru. Dodatkowo warto wspomnieć, że łączny koszt tego olśniewającego zestawu szacowany jest na niemal 14 milionów dolarów. Noszenie takich dodatków z pewnością każdej z nas dodałoby nieco mocy i wiary w siebie.

Biżuteria królowej Charlotte
ZDJĘCIE: https://www.filmweb.pl

Królowa Charlotte

O akcesoriach samej królowej prawdopodobnie można by napisać nie post, a krótką książkę. Charlotte jest uosobieniem bogactwa, przepychu i samouwielbienia. W jej gigantycznej peruce nierzadko skrywa się masa klejnotów, które uzupełnione są przez kolczyki, kolie i bransolety. Królowa Charlotte ma ogromną kolekcję akcesoriów, której część mogliśmy podziwiać w drugim sezonie. Oglądając kolejne odcinki historii „Bridgertonów”, postaraj się wyłapać wszystkie klejnoty, które Charlotte ma na sobie w każdej stylizacji. Z pewnością zaskoczy Cię ich ilość!

Biżuteria Bidgerton x Monica Rich Kosann
ZDJĘCIE:https://www.monicarichkosann.com

Biżuteria „Bridgerton” x Monica Rich Kosann

Ellen Mirojnick jest odpowiedzialna nie tylko za serialowe kostiumy, ale też za powstanie kolekcji inspirowanej „Bridgertonami”. Wraz z Monicą Rich Kosann stworzyła współczesną kolekcję inspirowaną romantycznym stylem vintage i historiami bohaterek serialu. Delikatny naszyjnik z kokardką czy tiara to subtelna propozycja pasująca nie tylko do motywu kolekcji, ale także do minimalistycznego stylu Daphne.

Część kolekcji odnosi się także do drugiego sezonu „Bridgerton”. Medalion z wisterią skrywa na odwrocie niewielką pszczołę, która odnosi się do kultowej sceny Kate i Anthony’ego. Najsprytniejszą w mojej opinii propozycją jest zawieszka z pszczołą. Łączy ona sezon pierwszy i drugi serialu w bardzo subtelny sposób. Jeśli się jej przyjrzysz, z pewnością zauważysz, że jej skrzydła bardzo mocno przypominają kształt kokardki, która zdecydowanie kojarzy mi się z pierwszym sezonem.

Zadowolona z lektury? Zobacz, o czym jeszcze przeczytasz na naszym blogu!

Możesz również polubić

Dodaj komentarz