Biżuteria z misją- jak sprzedać biżuterię niosąc pomoc

Biżuteria z misją- jak sprzedać biżuterię niosąc pomoc

Kiedy Umutoni Thuku-Benzinge była nastolatką zastanawiała się jak sprzedać biżuterię z rodzinnych stron. Początkowo sprzedawała kenijską biżuterię swoim przyjaciołom i rodzinie po powrocie z wakacji na kontynencie afrykańskim.

„Właściwie odniosłam duży sukces i pamiętam, że w ciągu jednego dnia osiągnąłem zysk w wysokości 100 £ (120 $), co było bardzo ekscytujące” – mówi. „W tamtym czasie moje nastoletnie priorytety sprawiły, że postawiłam swoje życie towarzyskie przed rozwojem biznesu”.

Jak sprzedaż biżuterii znajomym przerodziła się w biznes

Dziewięć lat później, 26-latka jest założycielem Kaleidoscope Beauty, linii biżuterii, którą uruchomiła pod koniec ubiegłego roku.

„Zdałam sobie sprawę, że od tego czasu niewiele się zmieniło, a większość kenijskiego rynku biżuterii jest wciąż dość niewykorzystana, szczególnie w Wielkiej Brytanii”.

Naszyjnik z zawieszką w kształcie Afryki

fot. KALEIDOSCOPE BEAUTY

Brytyjka, która ma kenijskie i rwandyjskie korzenie, zauważyła zmianę w kulturze popularnej, która zaowocowała „większym globalnym uznaniem dla sztuki inspirowanej Afryką, a co za tym idzie wyższym popytem”, co otwiera rynek, którym ma sprostać Kaleidoscope Beauty. Ale Thuku-Benzinge nie chciała po prostu sprzedawać biżuterii kenijskiej, chciała zrobić coś dobrego. „Chciałam pokazać piękno Afryki poprzez współczesną, ręcznie wykonaną biżuterię, która jest etycznie pozyskiwana i wspiera ludzi pozbawionych praw obywatelskich” – mówi.

Wszystkie elementy firmy są pozyskiwane etycznie w Kenii, na obrzeżach Nairobi, w slumsach zwanych Baba Dogo, przez młodzież.

Biżuteria niosąca pomoc

„Nasi rzemieślnicy byli w stanie odmienić swoje życie od życia w przestępstwie, nadużywaniu narkotyków i alkoholu, rozwijając umiejętności, które pozwalają im stworzyć legalne źródło dochodów” – wyjaśnia.

Dla mnie ważne było pozyskanie biżuterii od rzemieślników, z którymi mogłam budować relacje. Odwiedzając Babę Dogo, otworzyłam oczy na trudną rzeczywistość życia w slumsach, ale co ważniejsze, możliwość, którą można było rozszerzyć na członków młodzieży z własnymi ambicjami i marzeniami ”.

Jednym z młodych pracowników firmy jest Dennis, 21-latek, który marzy o karierze aktorskiej. „Za pomocą pieniędzy, które zarabia na wytwarzaniu metalowych półfabrykatów, finansuje mały kiosk, który sprzedaje muzykę i filmy w swojej społeczności, a wszystkie z nich są zwracane na dalsze finansowanie jego aspiracji aktorskich”. Marka chce nie tylko pokazać, gdzie biżuteria jest produkowana, ale także przez kogo. „Dzielenie się historiami o młodych mężczyznach i kobietach, którzy ręcznie wytwarzają biżuterię, pozwala naszym klientom inwestować w świetlaną przyszłość rzemieślników, którzy odważą się zmienić karty, jakie im dało życie, a z kolei także ich rodziny”.

Ręcznie robiony naszyjnik

fot. KALEIDOSCOPE BEAUTY

Piękno w każdym kształcie

Kolejnym aspektem, na którym koncentruje się Thuku-Benzinge, jest podważanie standardów piękna, ze szczególnym uwzględnieniem koloru i różnorodności.

„Poprzez branding naszej firmy i codzienne posty za pośrednictwem mediów społecznościowych, prezentujemy piękno w wielu formach poprzez wszystkie odcienie skóry, tekstury włosów i rysy twarzy, aby dodatkowo utrwalić fakt, że piękno ma różne kształty, rozmiary i kolory, wszystkie z których zasługują na świętowanie ”.

Głównymi konkurentami marki są Trufacebygrace i Anishpama, ale Thuku-Benzinge ma nadzieję, że koncentracja marki na wpływie społecznym pomoże ją wyróżnić.

„Afryka Subsaharyjska stanowi obecnie połowę skrajnie biednego świata żyjącego poniżej międzynarodowej granicy ubóstwa wynoszącej 1,90 USD dziennie” – wyjaśnia. „Mam nadzieję pomóc w zmniejszeniu wielopokoleniowego ubóstwa wśród młodzieży w Afryce Subsaharyjskiej, poczynając od Kenii”.

Główny rzemieślnik firmy, David, jest członkiem społeczności Baby Dogo i pomaga Thuku-Benzinge zmaksymalizować wpływ firmy, ucząc młodzieżowych umiejętności pracy w slumsach.

„Zawsze chciałem oddać swój kontynent w kreatywny i zrównoważony sposób. Społeczność młodych ludzi ma wiele talentów które pragną pracować i mają dużą zdolność uczenia się, a także uczy ich tworzenia biżuterii umiejętności oznaczają, że mogą zarobić uzasadniony dochód i uciec od przestępstwa, które zwykle czeka na kogoś w ich butach ”.

Wirtualna Asystentka, ścisły umysł połączony z uwielbieniem do rzeczy ładnych. Od podstawówki zakochana we wszelkich formach rękodzieła, sztuki i designu. W wolnych chwilach spełnia się przy piekarniku wyczarowując babeczki, placki i ciastka, którymi obdarowuje wszystkich naokoło. Od roku zafascynowana również winylami i roślinami, których kolekcje systematycznie i bez opamiętania powiększa.

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Show Buttons
Hide Buttons