Kolczyki serduszka z modeliny

Walentynki już za tydzień; serca, które towarzyszą temu świętu nieodłącznie są zdecydowanie jednym z moich ulubionych wzorów w biżuterii. Prosty, delikatny, dziewczęcy. Już od dawna chciałam spróbować „marmurkowej” techniki ozdabiania lakierami do paznokci. Muszę Wam powiedzieć, że była to świetna zabawa. Kiedy moje modelinowe serduszka utwardzały się w piekarniku ja nie mogłam powstrzymać się przed próbami mieszania lakierów w kolejnych naczyniach…

POTRZEBNE PÓŁPRODUKTY:

–modelina

baza kolczyków [30szt- 1zł]

klej E/F6000 [30ml- 18zł] lub inny klej

zatyczki do kolczyków [250szt- 1zł]

-lakiery do paznokci

-naczynie z wodą

-piekarnik

WYKONANIE:

Choć zazwyczaj pracuję z modeliną Fimo tym razem chciałam pokazać, że uda nam się ta sztuka również z najzwyklejszą, najtańszą modeliną ze sklepu papierniczego. Oprócz kolczyków wykonałam również broszkę. Na początek uformowałam 3 kuleczki- jedną większą na broszkę oraz dwie równe na kolczyki. Aby kuleczki wyszły równe najprościej jest uformować wałeczek, który przecinamy/przerywamy na pół.

Z kuleczek formujemy serduszka. Jest wiele technik, możesz wyciąć je małą foremką, nożem lub spróbować zrobić to wyłącznie palcami. Mój ulubiony sposób to uszczypnięcie kuleczki między palcem wskazującym a kciukiem i delikatne nacięcie nożem od góry. Tak naciętą kuleczkę wystarczy rozpłaszczyć w pacach, żeby powstało serduszko. W dzisiejszym przypadku zupełnie nie musimy przejmować się paproszkami, czy śladami palców, wszystko zniknie pod lakierem.

Tak uformowane serca pieczemy zgodnie z instrukcją na opakowaniu. W moim przypadku było to 100C i 15 minut.

Następnie przyklejamy nasze bazy do tyłów serduszek.

Optymalnie byłoby poczekać aż klej wyschnie całkowicie, ale jak jesteście tak samo niecierpliwymi żuczkami jak ja możecie dać klejowi kilkanaście minut i przystąpić do ozdabiania lakierami. Na początku upuście po kilka kropli każdego lakieru na taflę wody, następnie kropeczki zamieszajcie delikatnie np. wykałaczką.

Następny krok to delikatne zanurzenie serduszek w lakierze. Wybierz odpowiednie miejsce, zanurz, przekręć i podnieś. Zanim spróbowałam z serduszkami zanurzyłam w lakierze kilka kawałków przezroczystej folii, żeby zobaczyć jak zachowa się warstwa lakieru na wodzie.

Teraz wystarczy poczekać aż lakier wyschnie zupełnie. Możecie również dodatkowo zabezpieczyć biżuterię dodatkową warstwą przezroczystego lakieru.

 

Możesz również polubić

Dodaj komentarz