Koraliki literki – jak je wykorzystać ?

Koraliki literki – jak je wykorzystać ?

Koraliki literki, to półfabrykaty o wszechstronnym zastosowaniu. Nadają się do tworzenia każdego niemal rodzaju biżuterii. Koraliki z literkami wykorzystasz do bransoletek, naszyjników, łańcuszków do okularów, czy breloków dla dzieci. Co więcej, zawieszki z literkami także są popularne od wielu lat. Litery w biżuterii i dodatkach wydają się nieodłącznym elementem, który z biegiem lat nie traci popularności.

Zawieszki z literami

Zawieszki z literkami to bardzo popularna biżuteria. Złote, pozłacane, czy srebrne litery zawieszane są często na delikatnych łańcuszkach i noszone przez Polki od najmłodszych lat. Sama dostałam piękną złotą literkę „K” na Komunię i do dziś ją mam. Zawieszki z literkami mogą przedstawiać nasze własne inicjały, ale też pierwsze litery imion ukochanych, bliskich, a nawet zwierząt. Noszone są nie tylko na szyjach, ale i doczepiane do bransoletek.

Koraliki z literkami Pandora

Popularne w ostatnich latach są bransoletki typu Pandora. Koraliki przekładki często stanowią prezenty ofiarowane na ważne wydarzenia, takie jak okrągłe urodziny, pamiątkę absolutorium, matur, czy ślubu. Nic więc dziwnego, że wielką popularność mają koraliki przekładki z literkami. To idealne dodatki upamiętniające ukochanych, narodziny dzieci, czy czworonożnych członków rodziny. Takie koraliki to perfekcyjny sposób na trzymanie blisko czegoś, co zawsze przypomni nam o najważniejszych dla nas osobach.

Koraliki literki do personalizowania przedmiotów

Koraliki literki w brelokach 

Breloki bardzo często są spersonalizowane. Wynika to z tego, że lubimy nadawać naszym przedmiotom osobistego charakteru. Drugim powodem jest praktyczność. Dzięki brelokom łatwiej odróżnić właściciela danego kompletu kluczy lub które klucze otwierają dom, a które na przykład działkę.

Koraliki z literami to doskonałe dodatki, które pozwalają w prosty i czytelny sposób podpisać, czyj jest dany pęk kluczy, wystarczy ułożyć z nich napis „Mama”, czy „Zuza” i gotowe. Co więcej, takie rozwiązania mogą przydać się w środowiskach służbowych. Dzięki takim brelokom możesz oznaczyć pomieszczenia, czy auta służbowe tak, by łatwo identyfikować, do jakiego zamka pasuje kluczyk.

Breloki z literkami są też świetne dla dzieci. Wiele mam decyduje się na kolorowe breloki do smoczków, które dodatkowo dekorują koralikami z literkami. To świetny pomysł do żłobków, a także dodatek, który doskonale prezentuje się na zdjęciach.

Koraliki z literkami w łańcuszkach do okularów

Łańcuszki do okularów przez lata kojarzyły mi się z dodatkami dla osób starszych. Bezsprzecznie nadal takowymi pozostają, jednakże w ostatnim roku wkroczyły do mody młodzieżowej. W łańcuszkach do okularów świetnie sprawdzają się drobne szklane koraliki, niewielkie perełki, czy koraliki katsuki. Niemniej doskonałe są też koraliki literki. Dzięki nim możesz podpisać swoje okulary, a także personalizować je nazwą ulubionego zespołu, czy słowem, które uwielbiasz.

Koraliki literki w biżuterii dla fanów 

Koraliki literki stały się szczególnie popularne wśród fanek zespołów koreańskich. Bezsprzecznie należy do nich popowy boysband BTS, ale i EXO, czy BLACKPINK. Zagorzałe fanki i fani zespołów często chcą dzielić się swoimi zainteresowaniami i wyrażać je poprzez modę. W tym zadaniu bezsprzecznie pomagają bransoletki, czy broszki z koralikami z literami. Jeżeli chcesz łatwo stworzyć przypinkę z nazwą ukochanego zespołu, czy artysty wystarczy, że na dużą agrafkę nawleczesz koraliki litery i voila! Szybka przypinka gotowa.

Koraliki literki w bransoletkach

Litery na koralikach idealne do bransoletek przyjaźni 

Bransoletki przyjaźni to prawdopodobnie pierwsze zastosowanie omawianych dziś koralików, jakie przychodzi mi do głowy. Większość dziewczynek w podstawówce tworzyła niegdyś bransoletki dla najbliższych koleżanek, które niejako były symbolem łączącej je więzi. Napisy często składały się z imion lub inicjałów dziewczynek, a także napisów BFF (best friends forever), co było swoistą deklaracją dozgonnej przyjaźni.

Jak koraliki literki mogą zwiększyć bezpieczeństwo twoich bliskich 

Koraliki literki mogą też mieć inne znaczenie niż ozdoba. Na bransoletce osób starszych, czy dzieci możesz napisać ich adres lub imię i nazwisko. W ten sposób, jeżeli się zgubią lub coś im się stanie, to z łatwością zostaną zidentyfikowani. Nie polecam jednak pozostawiania adresów przy kluczach, gdyż mogłoby to zachęcić do włamania, czego oczywiście należy unikać.

Koraliki z cyferkami

Rodzeństwem koralików z literami są koraliki z cyferkami. Również one mają wszechstronne zastosowania. Jako wyżej wspominane wykorzystanie w zapewnieniu bezpieczeństwa bliskim, możesz na bransoletce, naszyjniku, czy breloku zapisać swój numer telefonu. Jeżeli zgubi się bliska Ci osoba, czy cenny przedmiot, ułatwisz znalazcy kontakt z tobą. 

Koraliki z cyframi wykorzystuje się też w celach sentymentalnych. Jeżeli nie chcesz układać ich w wyrazy, to możesz wybrać datę ślubu, czy urodzin najbliższych Ci osób. Co więcej, jeśli chcesz, aby twoja biżuteria przypominała o specjalnym miejscu, możesz ułożyć cyfry w jego współrzędne i zawsze mieć je przy sobie.

Najmniej artystyczna dusza całej rodziny z zamiłowaniem do nauki wszystkiego, co bardziej lub mniej potrzebne. Chaotyczna, głośna i niezaprzeczalnie gadatliwa. Uwielbia czytać książki, grać w planszówki i rozmawiać z ludźmi, nie pogardzi też okazyjnym „rządzeniem się". Obecnie studiuje medycynę z nadzieją na zostanie neonatologiem. Pasję do gotowania łączy z miłością do dbania o bliskich. W niemal każdej chwili życia ma przy sobie kubek lub butelkę z dowolnym rodzajem herbaty.

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Show Buttons
Hide Buttons