Podsumowanie roku 2021 w manzuko

Rok 2021 nowości w manzuko

To był dla naszej rodziny wyjątkowo ciężki rok. Niepewne tego, czy odnajdziemy się w nowej rzeczywistości zaplanowałyśmy, że do najbliższych miesięcy podejdziemy ze spokojem, opierając się na wypracowanych schematach, trzymając się utartych ścieżek i rozwijając się na tyle na ile starczy nam sił. Nieustannie trzymając kciuki, że uda nam się wreszcie polecieć osobiście po nowy towar. Koralikowe szaleństwo miało jednak dla nas inne plany i był to rok pełen nowości, które udało nam się udźwignąć. Zapraszam Cię na przegląd najciekawszych historii firmowych i najbardziej sensacyjnych nowości produktowych minionego roku.

Podsumowanie ubiegłego roku – Nowinki w zespole manzuko

Zacznijmy od najważniejszego – od naszych ludzi. W tym roku wszystkie nasze dziewczęta pozostały z nami na pokładzie, a co więcej nasza drużyna powiększyła się dwukrotnie! Wiązało się to z przemeblowaniem przedpokoju, pomieszczenia do pakowania. Konieczne było przeniesienie regałów z łańcuchami, sznurkami i rzemieniami do innych pomieszczeń oraz nowym urządzeniem kącika gospodarczego. Dla dziewczyn zmiany oznaczały nie tylko nowe koleżanki i osoby do przeciągnięcia na stronę Crocksów, czy konieczność spisania preferencji dotyczących parzenia kawy. Wraz z ewolucjami w manzuko modyfikacjom uległy role i obowiązki członkiń naszego zespołu, które chętnie i z zaradnością rozwijają swoje kompetencje. Marzyłyśmy o personelu tak wspierającym, uśmiechniętym i pomocnym i jesteśmy wdzięczne za ich zaangażowanie każdego dnia.

Podsumowanie zeszłego roku – Qnszt.pl i koraliki.pl

Jeszcze w pierwszym kwartale roku odebrałyśmy telefon, który nasze spokojne plany postawił na głowie. Dwa dni podejmowałyśmy jedną z największych decyzji w istnieniu sklepu. Po drugiej stronie słuchawki znajdował się właściciel firm qnszt i koraliki.pl, dzwonił z propozycją sprzedaży swoich firm, które zdecydował się zamknąć. Minęły kolejne dni obliczeń i konsultacji, a my byłyśmy niemal pewne, że ta transakcja dojdzie do skutku – pozostało omówić szczegóły. Nie ma co ukrywać, że nasza szefowa Zuzanna wzięła na siebie niezwykle dużo pracy i odpowiedzialności, ale każdy w firmie poczuł, że tak musiało być i zrobił wszystko co w jego mocy, żeby przejęcie przebiegło sprawnie. W ten sposób manzuko połączyło się z dwiema domenami, które były naszym wzorem do naśladowania kiedy stawialiśmy pierwsze kroki w tej branży.

Więcej o szczegółach zakupu tych firm i tego jakie dokładnie części są teraz naszą własnością napisałam w poście o nowościach w 2021 roku.

Koraliki toho w trójkątnych tackach - podsumowanie ubiegłego roku

Podsumowanie roku – Nowości produktowe w roku 2021

W minionym roku odebrałyśmy dwutonową dostawę półfabrykatów i koralików oraz kilkanaście znacznie mniejszych paczek. Przed samą Wigilią przybyły do nas kolejne 3 tony towaru, które przez najbliższe tygodnie będą trafiały do sklepu. Wiesz czego prawie nie ma w tych dostawach? Koralików szklanych i metalowych zawieszek. Od rozpoczęcia pandemii ten temat u nas leży, ale mamy nadzieję, że chociaż nasze szklane problemy niedługo miną.

Nasze tarapaty nie oznaczały jednak braku ekscytujących nowości, a o jeszcze kilku dowiecie się dopiero wkrótce. Udało nam się jednak załatwić dla Was kilka prawdziwych hitów.

Nasz HIT

Hitem numer 1 okazały się drobne markowe koraliki szklane, przed których wprowadzeniem do oferty wzbraniałyśmy się latami. Był to zbędny trud, bo okazało się, że koraliki TOHO i koraliki Miyuki kochacie jeszcze mocniej niż deklarowałyście. Choć wprowadziłyśmy je do sprzedaży dopiero w czerwcu, a TOHO we wrześniu, obie te kategorie plasują się w czołówce. Pod koniec jesieni pojawiły się problemy ze zdobyciem najbardziej chodliwych odcieni i kształtów tych koralików. Postaramy się je zdobyć do tej pory uzupełniając stany o to, co jest możliwe do kupienia.

Jaspis cesarski - podsumowanie zeszłego roku

Jaspis cesarski

Naszym niekwestionowanym faworytem tego roku są jaspisy cesarskie. Chociaż wśród kamieni zdecydowanie ustąpiły miejsca w czołówce agatom i kwarcom. Mamy nadzieję, że choć nie są najnowszym krzykiem mody i Wy się w nich zakochacie. Nam podobają się szalenie i długo szukałyśmy dobrego źródła, w którym mogłybyśmy się w nie zaopatrzyć. Koraliki z jadeitu dostępne są w trzech rozmiarach i dziewięciu kolorach.

Drewniane kółka do zawieszania makram - podsumowanie minionego roku

Drewno

Kolejną niesamowitą zdobyczą na naszej liście są te niepozorne drewniane obwarzanki. Na każdą z Waszych próśb o zdobycie większych drewnianych kółek my wysyłałyśmy minimum dwa zapytania do fabryk zawsze otrzymując odpowiedź z odmową. Zuzanna jednak nie odpuszczała i w końcu udało jej się znaleźć miejsce, które specjalnie dla nas wykonało drewniane obręcze do makramy o średnicach 10 cm i 12 cm.

Perły hodowlanie i słodkowodne, nieregularne perły - podsumowanie zeszłego roku

Perły

Zupełnie nie osłabł w tym roku trend na perły, wręcz przeciwnie były one akceptowane w każdym rodzaju biżuterii, rozmiarze, kształcie i kolorze. Ba, bardzo popularne stały się też perły syntetyczne. Żeby sprostać Waszym wymaganiom ilość dostępnych w manzuko pereł się podwoiła i nie zamierzamy spuszczać z tonu. Wciąż poszukujemy dla Was pereł w nowych, ciekawych kształtach. Dbamy o to, by ich podstawowa oferta była dostępna bez większych przerw.

Nalepki na paczki dla rękodzielnika

Naklejki

Na koniec wspomnę o nowości mojego projektu, która również powstała na Waszą prośbę. Jakiś czas temu wprowadziłyśmy do oferty naklejki, którymi ozdabiać możecie paczki dla swoich klientów. Od razu pojawiły się pytania o nalepki okolicznościowe. Długo Wam odmawiałyśmy, aż w końcu nasze serca zmięły i postanowiłyśmy zdecydować się na małą kolekcję naklejek Świątecznych. Projektując te naklejki starałam się, aby ucieszyć się z nich mogły nie tylko osoby wierzące w Świętego Mikołaja czy narodziny Chrystusa. W kolekcji pojawiła się też nalepka z pingwinem i napisem „Prezent dla ___” z miejscem na wpisanie imienia. Ten wzór może świetnie sprawdzić się także na prezentach dla Twojej rodziny.

Podsumowanie ugiegłego roku – skąd wzięłyśmy na to wszystko miejsce?

W tym roku jeszcze bardziej zawiązałyśmy znajomość z Panem Markiem, sąsiadem-ślusarzem. Do tej pory wykonywał dla nas jedną-dwie rzeczy rocznie. W tym roku postawił nam pięknie zachodzące na siebie regały na wymiar na większą część magazynu. Na środku stołu w „pakowalni” stanął również organizer na kartony, który wyszedł z pracowni Pana Marka.

Z dołu musiała też wyprowadzić się nasza garderoba na ubrania sezonowe i ustąpić miejsca nowej „nawijalni”. Jest to miejsce, gdzie mierzymy i pakujemy dla Was wszelkie sznurki, linki, rzemienie i łańcuszki. A więc miejsce odnalazło się tam gdzie już dawno myślałyśmy, że go nie ma. Dobrze jest mieć na stanie taką czarodziejkę jaką jest nasza szefowa. 😀

Podsumowanie minionego roku – instagramowe przygody

W tym roku miałyśmy też dwie przygody instagramowe. Dokonałyśmy przełomu decydując się na pierwsze współprace. Na razie były ich 4, z czego dwie uważamy za udane. Razem z naszymi reprezentantkami w rękodzielniczym świecie uczyłyśmy się podejścia do współprac w internecie i każda dostarczyła nam rozwijających wniosków. W tym roku planujemy ich jeszcze więcej, więc miej oczy otwarte na ogłoszenia w tym zakresie!

Na swojej Relacji wspomniała też o nas mamaginekolog. Dzięki temu w ciągu jednego dnia przybyło Was na naszym Instagramie tyle co w ciągu roku! Wciąż jesteśmy nieśmiało zawstydzone kiedy myślimy o tym wydarzeniu.

Niezmiennie podsumowanie chciałybyśmy zakończyć wyrazami wdzięczności – bez Was nie ma nas. To dzięki Wam nasza praca jest warta wysiłku, a Wasze wsparcie dodaje nam skrzydeł. Dziękujemy, że wybieracie nas na kompana swoich podróży po świecie kreatywności. Ty rozwijasz swoją pasję i pozwalasz nam rozwijać naszą.

Możesz również polubić

Dodaj komentarz