Sklep z Koralikami i Akcesoriami do Wyrobu Biżuterii - Półfabrykatami - Manzuko
Logo Manzuko
  • Ulubione
  • Manzuko >
  • Miyuki

Koraliki Miyuki

Japońskie koraliki Miyuki

Z radością przedstawiamy Ci tę kategorię. Jeśli świat rękodzieła nie jest Ci obcy, z pewnością kojarzysz japońskie koraliki Miyuki. Firma ta została założona w Hiroszimie w 1949 roku, a wkrótce po otwarciu koraliki zaczęły być eksportowane do Stanów Zjednoczonych. Później, w 1982 roku pojawiły się Koraliki Miyuki Delica, które zdecydowanie zawojowały świat rękodzielnictwa.


Jak powstają koraliki Miyuki

Jak zapewne wiesz, są to koraliki szklane. Ich produkcja rozpoczyna się od kamionkowych proszków i pigmentów, które po wymieszaniu trafiają do gorącego pieca hutniczego. Gdy się roztopią, tworzą płynne szkło, które następnie jest przedmuchiwanie sprężonym powietrzem, tworząc w ten sposób szklaną rurkę. Ta delikatna, szklana słomka jest cięta na krótkie kawałeczki, które po wymieszaniu z węglowym proszkiem są ponownie podgrzewane. W 70° C rurki w otoczeniu węglowego pyłu zamieniają się w znane Ci koraliki Miyuki. Jednakże, zanim zdobędzie je jakikolwiek sklep z koralikami, muszą zostać poddane płukaniu, suszeniu i polerowaniu.

Dodatkowo firma Miyuki produkuje koraliki o różnych wykończeniach. Dlatego też niektóre koraliki przechodzą dodatkowy proces, w którym na ich powierzchnię nakładane są dodatkowe farby. Ostatecznie po dokładnym umyciu i wysuszeniu wszystkie koraliki są pakowane i wyruszają w podróż, która zakończy się w Twoim domu!


Rodzaje koralików Miyuki

Nazwy koralików Miyuki pozostawiamy w naszym sklepie z koralikami w formie niezmienionej. Wszystkie wzory, czy tutoriale, na ogół także zachowują oryginalne nazewnictwo, co powinno ułatwić Ci zakupy zgodne z wytycznymi. Jednakże, nawet jeśli znasz języki obce, nazwy poszczególnych kształtów tych japońskich koralików mogą być nieco mylące.

Koraliki Miyuki berry to drobne fasolki, które wyglądają jak dwie krople złączone czubkami. Miyuki bugle są delikatnymi koralikami w kształcie cienkich rurek. Możesz stworzyć z nich bardzo eleganckie pierścionki i świetnie nadają się do wyszywania tkanin. Koraliki cube to naturalnie kostki. Warto wspomnieć o ich sporym otworze, który sprawia, że nawlekanie ich to czysta przyjemność. Miyuki Drop to kształt przypominający łezkę, to ciekawy, choć niezbyt popularny kształt, ze względu na jego nieregularność. Warto też wspomnieć o kształcie spacer, czyli drobnych oponkach, które świetnie odgrywają rolę przekładek.

Na koniec zostawiłam trzy najpopularniejsze kształty koralików Miyuki. Delica to zdecydowany zwycięzca w konkursie popularności wśród koralików tej kategorii. Są to cylindryczne, szklane koraliki o idealnie równych wymiarach. To właśnie ta perfekcja zapewniła koralikom Miyuki międzynarodową sławę. Kolejnym popularnym kształtem są round rocailles, czyli okrągłe, pełniejsze w porównaniu do kształtu delica koraliki. Nie tworzą tak precyzyjnych wzorów, jednakże pięknie prezentują się w bransoletkach i naszyjnikach. Ostatnie są koralik Miyuki tila, czyli kafelki w kształcie prostokątów lub kwadratów. Stworzona z nich biżuteria jest jednocześnie elegancka dzięki ich gładkiej powierzchni, jak i ciekawa ze względu na nietuzinkowy wśród koralików kształt.


Jak wykorzystać koraliki Miyuki

Nasz sklep z półfabrykatami do wyrobu biżuterii oferuje nie tylko szeroką gamę koralików, ale także sznurki, nici, gumki i żyłki, na które możesz nawlekać koraliki Miyuki. Nadają się one do każdego rodzaju biżuterii. Ich nienaganna symetria i perfekcyjne wykonanie sprawiają, że doskonale sprawdzają się w projektach wyszywanych, nawlekanych i tych, które łączą różne techniki. Co więcej, tworzą perfekcyjną biżuterię zarówno na co dzień, jak i na specjalne wyjścia. Warto także pamiętać, że te szklane koraliki świetnie łączą się z innymi półfabrykatami takimi jak perły, koraliki z kamieni naturalnych czy koraliki akrylowe. Doskonale sprawdzają się także w roli przekładek do biżuterii.

Co więcej, japońskie koraliki Miyuki możesz wykorzystać nie tylko do tworzenia biżuterii. Są to idealne półfabrykaty do haftu koralikowego, który pozwala na nietuzinkowe wykończenie ubrań i dodatków. Niektórzy rękodzielnicy wykorzystują je nawet do tworzenia wyszywanych zdjęć i rzeźb. Co ciekawe, na oryginalnej stronie miuki znajdziesz program, w którym z łatwością zmienisz swoje ulubione zdjęcie na szablon do stworzenia pracy z tych nieziemskich koralików!


Jak zrozumieć rozmiary koralików Miyuki

Jeśli po raz pierwszy stykasz się z produktami tej marki, mogą Cię one nieco zaskoczyć. Najpopularniejsze od marki Miyuki koraliki Delica mają najczęściej rozmiar 11/0, z kolei Miyuki Rocailles mają rozmiary od 6/0 do 15/0. Liczby te, choć są rozmiarem, nie odpowiadają milimetrom, czy innej znanej powszechnie jednostce miary. Rozmiary koralików Miyuki odpowiadają ilości koralików, które zmieszczą się na odcinku o długości 2 cm.

Chociaż początkowo możesz uznać to za dziwne, w rzeczywistości znacząco ułatwia planowanie skomplikowanych projektów. Warto jednak pamiętać, że precyzyjna ilość koralików nie jest tak ważna podczas ich kupowania, w naszym sklepie, wszystkie koraliki Miyuki oferujemy w woreczkach o masie 5 g.


Różnice drobnych koralików szklanych

Zarówno koraliki Toho, jak i Miyuki są szalenie popularnymi koralikami szklanymi. Różnice między tymi półfabrykatami są niewielkie, jednakże zauważalne przez najbardziej wymagających twórców. Nieco większa cena, którą kosztują produkty marki Miyuki wiąże się z największej klasy precyzją ich wykonania. W przypadku koralików Toho, rozmiary poszczególnych koralików nie zawsze są w 100% takie same. Oczywiście nadal są to koraliki wysokiej jakości. Jednakże, jeżeli szukasz perfekcji, koraliki Miyuki będą doskonałym wyborem. 


Zapisz się do newslettera
@
Kontakt

KONIARSCY S.C.
Zuzanna Koniarska
Mateusz Koniarski

Rzemieślnicza 29
77-300 Człuchów

Konto bankowe (PLN):
45 1160 2202 0000 0001 8232 6723
(Bank Millenium S.A.)

Manzuko © 2011-2024 - All rights reserved

# Wersja 1.181.0 #