Przegląd Rękodzielniczy – Sujo Jewelry

Przegląd Rękodzielniczy Sujo Jewelry
Nazywam się Joanna Królicka i od 5 lat tworzę biżuterię, moja marka to Sujo Jewelry. Obecnie pracuję głównie w technice sutasz, jednak zaczynałam od beadingu. Moja miłość do koralików i półfabrykatów zaczęła się, gdy obejrzałam kilka lat temu biżuterię mojej koleżanki. Byłam wtedy młoda mamą i nie za bardzo miałam co robić z wolnym czasem. Na początku zgłębiałam temat, buszując w internecie. W swoich poszukiwaniach natknęłam się na mnóstwo schematów beadingowych, które wzbudziły moje zainteresowanie. To na nich bazowały moje pierwsze projekty, które (przyznam szczerze) nie były zbyt urodziwe – używałam tanich, często nierównych koralików, które psuły efekt końcowy nawet ciężko wypracowanych projektów.
Kolczyki Soutache Sujo Jewelry  Naszyjnik soutache Sujo Jewelry Kolczyki z perłami

Sujo Jewelry- droga do własnych projektów

Dopiero po jakimś czasie odkryłam lepsze materiały. Projekty Sujo Jewelry zaczęły nabierać pożądanych kształtów i powoli zaczęły powstawać moje własne schematy. W 2016 roku odkryłam sutasz i totalnie przepadłam. Wiedziałam, że koniecznie muszę spróbować tej techniki, ale o pierwsze próby nie było łatwo. Długo zbierałam się na odwagę i w końcu początkiem 2017 roku powstały moje pierwsze sutaszowe kolczyki. Od tamtej pory jest to moja ulubiona metoda tworzenia biżuterii! Nieustannie pracuję nad udoskonalaniem techniki i tworzeniem niepowtarzalnych wzorów. Najczęściej tworzę kolczyki, choć nie są one jedyną formą biżuterii jaką wykonuję. Lubię przede wszystkim duże formy, bogate w detale, pełne błyszczących kryształków i dyndających zawieszek.
Kolczyki soutache różowe
Długo szukałam idealnych sztyftów, które utrzymają ciężar dużych kolczyków i znalazłam je właśnie w Manzuko. Sprawdziłam je osobiście i szczerze polecam, bo kolczyki trzymały się na miejscu nawet podczas szalonych tańców na imprezie! W moich letnich projektach nie mogło również zabraknąć tegorocznego hitu, czyli muszelek kauri. Pokusiłam się nawet o dodanie małej zawieszki w kształcie rozgwiazdy i białej, dużej muszelki.
Fioletowe kolczyki soutache Kolczyki soutache z muszelkami Wiszące kolczyki Sujo Jewelry
W swoich pracach najczęściej inspiruje się kwiatami i pięknem przyrody. Stąd też nazwy moich autorskich mini kolekcji – Pansy (bratek) , Sweet Peonies (Słodkie Peonie), Shades of Autumn (Odcienie Jesieni). Można je zobaczyć i kupić w moich mediach społecznościowych, na Facebooku oraz na Instagramie, na które serdecznie zapraszam.

Możesz również polubić

Dodaj komentarz