Przegląd Rękodzielniczy – Gabinet biżuterii

Przegląd Rękodzielniczy - Gabinet Biżuterii

Moje wszystko – błyskotki z żywicy

Mam na imię Karolina i od pewnego czasu tworzę biżuterię. Początek zapewne brzmi sztampowo. Pewnie, nie jestem osamotniona w tym temacie. Jednak zainteresowałam się żywicą (bo to z nią pracuję) już kilka lat temu. Obserwowałam, podglądałam, przejrzałam wiele tutoriali. Moje przygotowania spełzły na niczym, bo życie się tak pięknie poskładało, że na świat przyszedł Łukasz, mój trzeci synek. Wszystkie wcześniejsze zamierzenia odeszły na daleki plan, lecz w sercu wciąż miałam swoje zamysły, w głowie snułam projekty, marzyłam na jawie. Łukasz podrósł, a i ja dojrzałam. W końcu dojrzałam, by pierwszy raz zamówić żywicę, półfabrykaty, barwniki. Jakaż była moja niewyobrażalna radość gdy otwierałam pierwszą paczkę! 🙂
Kremowe klipsy z żywicyPastelowa biżuteria z żywicy

Moje pierwsze, niełatwe kroki z biżuterią

Wrześniowego wieczora po raz pierwszy odważyłam się stworzyć kolczyki. Kolor idealny, konsystencja także, wszystko miało być tak jak to sobie wyobraziłam. Jednak poniosłam porażkę – gdzie te piękne kolczyki, które widziałam tak wyraźnie po zamknięciu oczu? Powstały mi jakieś pęcherze powietrza, tu się wylewa, tam znów za mało… Mój zapał nieco zmalał, jednak nie odszedł całkowicie. Próbom wydawało się nie być końca, ale chęć tworzenia, tego co tak długo mnie frapuje i pochłania każdą myśl była silniejsza od niepowodzeń. W końcu  kolczyki powstały, potem zawieszki, wisiorki, nawet komplety. Coraz śmielej zaczęłam nazywać swoje twory biżuterią, a nawet biżuterią handmade, rękodziełem. Założyłam stronę na facebooku, poczatkowo nazywając ją „Błyskotki z żywicy”. W zasadzie starszy syn  pomógł mi w wyborze tej nazwy; młodszy fotografował i tak strona zapełniała się zdjęciami, postami. Otrzymywałam pierwsze lajki, z czasem również zamówienia.

Komplet biżuterii z żywicy
Gabinet Biżuterii kolczyki

Gabinet biżuterii – wyroby z żywicy

Emocjonalnym momentem był pierwszy kiermasz. Tyle przygotowań, wyobrażeń, cała gama uczuć! Maleńki stoliczek i moje, własnoręcznie wykonane błyskotki. Pierwsza poważna sprzedaż, zainteresowanie, może jeszcze niewielkie ale byłam! Zaistniałam, nie tylko w chmurze.

Kolczyki imitujące kryształy Zielone kolczyki gabinet bizuterii

Od tego roku rozpoczęłam nierejestrowaną działalność gospodarczą, sprzedaż internetową, jak i sprzedaż w zaprzyjaźnionym lokalnym sklepiku, gdzie wystawiłam swoje prace. Niedawno powstał sklep internetowy; asortyment powolutku wykładam na internetowe półki. Maleńkimi kroczkami lecz nieustannie kroczę do przodu – by spełniać swoje marzenia i pozostać wierną tak pięknej i inspirującej mnie pasji.

Moją biżuterię znaleźć m.in. na facebooku, instagramie oraz stronie sklepu, wszędzie już pod nową nazwą: Gabinet biżuterii-wyroby z żywicy.

Możesz również polubić

Dodaj komentarz