Przegląd Rękodzielniczy – Biżuterlandia Sylwia Tomaszewska

Przegląd rękodzielniczy biżuterlandia

Dlaczego zdecydowałam się tworzyć? Biżuterlandia

Od zawsze byłam uzdolniona plastycznie i manualnie, od wielu lat zajmowałam się haftem krzyżykowym, który sprawiał mi dużo radości. Trzy lata temu odkryłam świat koralików i ręcznie wykonywanej biżuterii. Z prawdziwym niedowierzaniem oglądałam prace osób, które prezentują je w internecie i zapragnęłam też tworzyć takie cudeńka. Ale jak zacząć? I skąd wziąć niezbędne materiały?

Bransoletka pleciona z łącznikiem motylem - BiżuterlandiaBransoletka makramowa z koralikiem - Biżuterlandia

Pierwsze kroki z biżuterią

Okazało się, że produkty są na wyciągnięcie ręki w internecie. Dostępne jest wszystko: od koralików przez półfabrykaty, narzędzia jubilerskie aż po piękne opakowania, w których można podarować swoją biżuterię.

Krok następny: rozpoczęłam poszukiwania tutoriali, których w internecie jest również mnóstwo. Wystarczą tylko chęci i można znaleźć wszystko, czego się chce.

Beading sznur koralikowo-szydełkowy - Biżuterlandia Bransoletka z koralików kryształków - Biżuterlandia

No cóż, nie rzucałam się od razu na głęboką wodę, lecz wiedziałam, że swoje umiejętności trzeba nabywać stopniowo – zaczęłam więc od bransoletek na gumce. Początkowo wszystko sprawiało mi problem – nie znałam się na rozmiarach koralików, nie wiedziałam, jak umiejętnie łączyć ze sobą różne elementy. Ściśle trzymając się tutoriali, robiłam postępy: bransoletki z zawieszkami, później bardziej zaawansowane na nici i zapinane na karabińczyk. Następnie przyszła kolej na regulowane bransoletki sznurkowe i makramowe z łącznikami.

Kolczyki w indiańskim stylu ze zwierzęcym wzorem Kolczyki indiańskie w kolorach plemiennych

Biżuteria to nie tylko bransoletki

Gdy opanowałam już sztukę tworzenia bransoletek, pomyślałam, że warto by spróbować z kolczykami. I tu dopiero się zaczęło! Tak zwane „indiańce” pochłonęły mnie bez reszty – to kolczyki wykonywane z drobnych, szklanych koralików, Toho lub Miyuki. Odkryłam kopalnie inspiracji i wzorów, na podstawie których można tworzyć ten rodzaj biżuterii. Zachwyca mnie w nich to, że można przedstawić na nich wszystko: pejzaże, zwierzęta, rośliny… a są niebywale łatwe w wykonaniu.

Naszyjnik w stylu indiańskim z koralików - Biżuterlandia Kolczyki koralikowe w kwiaty beading

Odkryłam, że taki kolczyk doskonale sprawdzi się również jako zawieszka – wystarczy zamiast bigla zamontować łańcuszek – i mamy naszyjnik!

Gdy poczułam, że wykonywana przeze mnie biżuteria osiągnęła już wyższy poziom, postanowiłam zaprezentować ją światu – najpierw na różnych popularnych platformach sprzedażowych. Niedawno otworzyłam własny butik z moją biżuterią online Biżuterlandia, i to tam można znaleźć moje prace.

Tworzenie rękodzieła to niesamowita frajda, a uczucie, gdy ktoś kupuje twój produkt jest olbrzymią radością. Na razie to tylko hobby, ale gdyby udało się przekuć je we własny biznes, to byłoby moje marzenie… Pomożesz mi je spełnić?

Możesz również polubić

2 komentarze

 1. Wisiorek

  dostałam od Pani kolczyki ,chciałabym domówić do nich wisior.

  1. Karolina Koniarska

   Dzień dobry!
   Na naszym blogu może Pani jedynie przeczytać historię rękodzielniczą Pani Sylwii. Jeśli chce Pani dokonać u niej zakupu może to Pani zrobić przez stronę: https://artillo.pl/sklep/bizuterlandia.html

Dodaj komentarz