Taylor Swift — Eras Tour, bransoletki przyjaźni i nie tylko

Taylor Swift — Eras Tour, bransoletki przyjaźni i nie tylko

Bransoletki przyjaźni nie są niczym nowym, jednakże dzięki Taylor Swift nabrały nowego znaczenia. Kultowa już trasa koncertowa Eras Tour przyczyniła się nie tylko do zmian w trendach, ale także w prawodawstwie i gospodarce. Taylor i jej działania stanowią fenomen na skalę światową i zapewne nie raz już o nich słyszałaś. W tym poście przyjrzymy się nie tylko Taylor i Eras tour, ale oczywiście poruszymy najważniejszy dla nas aspekt bransoletek przyjaźni.Kim jest Taylor Swift

Kim jest Taylor Swift

Taylor Swift to znana na całym świecie amerykańska piosenkarka, kompozytorka, producentka i autorka tekstów. Tworzy muzykę wielu różnych gatunków takich jak pop, rock, indie folk, country i ich odmiany. Swoją muzyczną pasję częściowo zawdzięcza informatykowi, który przypadkowo znalazł się w jej domu. Chłopak pokazał dwunastoletniej Taylor kilka chwytów na gitarze, co rozbudziło jej zainteresowanie grą na instrumentach. Już jako dziecko tworzyła teksy piosenek, głównie jako sposób radzenia sobie z emocjami, a od czternastego roku życia pracowała jako tekściarka.

Jako siedemnastolatka rozpoczęła karierę piosenkarki. Z roku na rok zdobywała coraz większą popularność, jednocześnie dorastając i odkrywając swoje możliwości. Oczywiście dziś znana jest na całym świecie, zdobyła liczne nagrody i uznania. Jednakże nieustannie tworzy na podstawie swoje doświadczenia, traktując swoją twórczość niemal jak pamiętnik. Osobiste, szczere teksty to jedna z cech piosenek Taylor Swift, w których zakochują się fanki. Możliwość odniesienia się do nich na różnych etapach życia przynosi komfort i jednocześnie łączy Swifties w wielką społeczność.Eras tour

Eras tour

Zamysłem tej niezwykłej trasy koncertowej było celebrowanie całej kariery Taylor Swift. Koncerty podzielone są na Ery, a każda z nich reprezentuje inny album Taylor. Stanowi to swego rodzaju przegląd nie tylko twórczości, ale także całego życia artystki. Oczywiście każda era ma swoje kolory, oprawę wizualną, scenografię i stroje. Koncerty Eras Tour to niesamowite widowisko dopieszczone pod każdym względem.

Przez prezentowanie różnych stylów muzycznych – od country przez pop, aż po indie folk i rock – Swift pokazuje swoją wszechstronność jako artystka. To także okazja do zademonstrowania jej zdolności jako piosenkarki, autorki tekstów i performerki. Jednakże artystyczna ekspresja to nie jedyny urok tej trasy. Eras Tour pozwala Taylor Swift na komunikację z fankami z całego świata. Trasa ma na celu stworzenie wspólnego doświadczenia zarówno dla artystki, jak i jej fanów. Każdy koncert jest okazją do celebrowania wspólnych wspomnień i emocji związanych z muzyką Swift.Wpływ Eras Tour

Wpływ Eras Tour

Magazyn Pollstar ogłosił tę najbardziej dochodową w historii trasę koncertową największym przedstawieniem na Ziemii. Rekordowa, wirtualna kolejka 22 milionów osób na koncert w Singapurze to kolejny dowód niezwykłej wyjątkowości tej trasy. Eras tour to nie tylko fenomen świata muzycznego. Każdy koncert skutkuje znaczącym wzrostem aktywności handlowej i gospodarczej, do tego stopnia, że władze niektórych krajów np. Indonezji, Tajlandii, Nowej Zelandii, wyraziły rozczarowanie faktem, że Taylor tam nie wystąpi. Ostatecznie występy odbyły się w 91 krajach! W Polsce artystka wystąpi w pierwszych trzech dniach sierpnia 2024.

Popularność Eras Tour wynika z kilku złożonych aspektów. Oczywiście na pierwszym miejscu stoi fenomen samej Taylor, którą uwielbiają miliony. Jednakże to nie wszystko wyjątkowa koncepcja trasy koncertowej zbierającej utwory z całej twórczości, jej rozległość, a także zaangażowanie w social mediach nie pozostały bez znaczenia.Boxy z koralikami

Bransoletki przyjaźni, a Taylor Swift

Tworzenie i wymienianie się ręcznie robionymi bransoletkami jest już nieodłączną częścią Eras Tour. Wszystko rozpoczęło się od piosenki „You’re On Your Own, Kid”, w której Taylor śpiewa o robieniu bransoletek przyjaźni.

Ten tekst wiele fanek wzięło sobie do serca i zaczęły tworzyć bransoletki inspirowane piosenkami i erami twórczości Taylor. Później rozpoczęła się wielka wymiana bransoletkami podczas koncertów, choć nie tylko. Ten ruch stał się świetnym sposobem na przełamanie pierwszych lodów i budowanie społeczności. Co więcej, wymienione lub zdobyte podczas koncertu bransoletki stają się pamiątką na całe życie, a przez niektórych uważane są za oznakę przynależności do Swifties.TaylorXmanzuko

TaylorXmanzuko

Celebrowanie wspólnych zainteresowań poprzez rękodzieło jest czymś, co zdecydowanie chcemy wspierać i ułatwiać. Dlatego też, aby było Ci łatwiej zrobić bransoletki na koncert Taylor, w naszym sklepie z koralikami znajdziesz kilka udogodnień. Stworzyłyśmy osobną kategorię produktów, która z pewnością ułatwi Ci tworzenie bransoletek przyjaźni. Co więcej, wychodząc naprzeciw fankom Taylor, zrobiłyśmy 3 zestawy produktów idealnych do tworzenia bransoletek. W pudełkach zamknięte zostały koraliki w kolorach albumów Taylor Swift, a także koraliki z literkami i znaczkami. Zestawy uzupełnione są o gumki, na które możesz nawlekać koraliki.

Mamy nadzieję, że ułatwi Ci to zakochanie się w rękodziele. Zachęcamy do tworzenia bransoletek z przyjaciółkami i wymieniania się nimi nie tylko na koncertach Taylor! Poniżej, dla ułatwienia przedstawiam zestawienie barw, które typowo wybierane są do poszczególnych płyt.Jakie wybrać półfabrykaty i koraliki do bransoletek przyjaźni

Jakie wybrać półfabrykaty i koraliki do bransoletek przyjaźni

Jeśli nie chcesz korzystać z naszych ułatwień, przedstawiam Ci prosty przepis na zakupy do bransoletek przyjaźni:

 • Koraliki — czyli najśliczniejsza i najważniejsza część wszystkich bransoletek, możesz wybrać dowolne koraliki, jednakże z doświadczenia możemy polecić koraliki akrylowe, jak i koraliki katsuki, czyli z glinki polimerowej. Oba rodzaje tych koralików cechuje lekkość, trwałość, odporność na wodę i pot, a także piękne kolory i przystępne ceny. Delikatniejsze i nieco trudniejsze w nawlekaniu są drobne koraliki Miyuki i Toho-idealne do bransoletek mniej rzucających się w oczy.
 • Koraliki z literkami i znaczkami — to zupełnie oddzielna kategoria, wydaje się jednak niezbędna w tworzeniu bransoletek przyjaźni, szczególnie inspirowanych Taylor Swift. Wybierz jeden rodzaj tych koralików — monetki lub kostki i w tym samym kształcie postaw na znaczki. Poza literkami i cyframi koraliki te mogą mieć kolorowe serduszka, gwiazdki, a nawet emotikony!
 • Coś do nawlekania — tutaj do wyboru są cztery główne kategorie:
  • Gumka silikonowa — jedna z najpopularniejszych produktów do nawlekania. Gumka silikonowa jest przejrzysta, gładka, cienka i trwała. Z łatwością nawleczesz na nią nawet najmniejsze koraliki. Jednakże jej minusem jest nieco utrudnione zawiązywanie. Dość śliska powierzchnia gumki wymaga odrobiny wprawy do dobrego związania, my mamy jednak na to swój sposób, którego dowiesz się w dalszej części wpisu.
  • Gumka stretch — gumkę stretch możesz znaleźć w wielu kolorach, co ułatwia dopasowanie jej do projektu, a niekiedy nawet podkręca ona kolory koralików. Nawleka się ją niewiele trudniej od przezroczystej gumki silikonowej, jednakże zawiązuje się ją znacznie łatwiej.
  • Nić poliestrowa — perfekcyjna do tworzenia bransoletek przyjaźni „na zawsze”. Raz zawiązana bransoletka na nici zostanie na Twojej ręce, dopóki jej nie przetniesz. Ubranie takich bransoletek na koncert zapewni, że przypadkowo tych akurat nie wymienisz z inną Swiftie.
  • Żyłka jubilerska — to najmniej praktyczne rozwiązanie, gdyż bransoletki z żyłką jubilerską wymagają zapięcia. Oznacza to, że zarówno proces tworzenia, jak i wymiana bransoletek jest utrudniona.


Jak zawiązać bransoletkę przyjaźni

Jak zawiązać bransoletkę przyjaźni

Nawlekanie koralików na gumki czy nici jest bardzo proste. Kluczowe jest jednak ich zawiązywanie tak, aby bransoletka przyjaźni była trwała. W przypadku gumki silikonowej, jak i stretch ważne, aby nie naciągać jej zbytnio podczas zawiązywania. Dlatego też zawsze pamiętaj, aby odciąć jej nieco więcej, niż będziesz potrzebowała.

Potem zawiąż supełek, najlepiej podwójny. Zanim obetniesz nadmiar gumki, nałóż na supełek odrobinę kleju F 6000. To nasz mały sekret, który zapobiega rozplątywaniu się bransoletek. Krok ten jest szczególnie ważny w przypadku bransoletek na gumce silikonowej. Po wyschnięciu kleju sprawdź delikatnie, czy supełek się nie rozwiązuje, jeśli nie, odetnij nadmiar gumki i ciesz się nową bransoletką.

W przypadku nylonowej nici proces jest nieco szybszy. Po zawiązaniu sznurka odetnij jego nadmiar, pozostawiając kilka mm zapasu. Następnie ostrożnie, za pomocą zapalniczki stop końce sznurków i przyciśnij je do supełka, gdy będą rozgrzane. Uważaj jednak, aby się nie oparzyć!

Teraz już zapewne jesteś gotowa na tworzenie bransoletek przyjaźni! Jeśli szukasz na nie inspiracji, zajrzyj na naszego Pinteresta! Czeka tam na Ciebie tablica, w której przypięłyśmy kilkaset pomysłów na bransoletki przyjaźni inspirowane Taylor Swift. A już w kolejnym poście zaprezentujemy kilkanaście bransoletek przyjaźni, z instrukcją na ich stworzenie.

Możesz również polubić

Dodaj komentarz