Akcesoria z filmu Rocketman

Akcesoria, dodatki i biżuteria Eltona Johna w filmie rocketman

Akcesoria z filmu Rocketman wzbudziły sensację na całym świecie. Ich wartość określono na miliony dolarów, a stanowią tylko skromne odzwierciedlenie prawdziwej kolekcji Eltona Johna, o którym opowiada film. Wzorując się na tej gwieździe pop, stylizacje z filmu zdecydowanie były wyraziste, odważne, pełne blasku i ciekawych dodatków. Czytaj dalej, jeżeli chcesz dowiedzieć się jakie akcesoria mogliśmy zobaczyć w filmie.

Rocketman

Rocketman to biograficzny film pełen muzyki, który ukazuje życie i rozwój kariery brytyjskiej gwiazdy Eltona Johna. Oglądając go, widz ma okazję poznać życie Eltona już od jego wczesnych lat. Poznać można skomplikowane relacje rodzinne, początki kariery i trudności związane z orientacją seksualną muzyka. Co więcej, doskonale zobrazowany został rozwój ekscentrycznej i ekstrawaganckiej osobowości scenicznej Eltona. Film ukazuje także ciemniejszą stronę życia muzyka, jego zmagania z uzależnieniem od alkoholu, narkotyków, zakupów i leków.

Rocketmen to film, który krytycy i widzowie na całym świecie przyjęli bardzo ciepło. Ta pełna dramatu historia zdobyła mnóstwo nagród filmowych i jeszcze więcej nominacji. Jeżeli zdecydujesz się na obejrzenie tego filmu, miej na uwadze, że nie jest to stuprocentowe odwzorowanie życia Eltona Johna, zarówno chronologia, jak i niektóre postaci w filmie zostały przerysowane celem dodania dramatyzmu.

Akcesoria z filmu Rocketman

Elton John uważany jest za jednego z najbardziej entuzjastycznych kolekcjonerów biżuterii i zegarków. Podobno muzyk uwielbia akcesoria w stylu Art Deco, a także nowoczesne i nieoczywiste projekty mistrzów sztuki. Elton niejednokrotnie wyprzedawał sporo elementów ze swojej kolekcji, prawdopodobnie, aby stworzyć miejsce na nowe okazy. Oprócz znanej wszystkim miłości do nietuzinkowych i barwnych okularów Elton od zawsze uwielbiał błysk kamieni i metali szlachetnych, co doskonale odzwierciedlono w filmie dzięki współpracy z marką Chopard.

Zarówno Elton John, jak i Chopard zostali wymienieni jako producenci Rocketmana, dlatego też nietrudno było namówić kierownictwo firmy, do wypożyczenia akcesoriów na potrzeby filmu.

Diamenty i kamienie szlachetne biżuteria Eltona Johna

Akcesoria z filmu Rocketman — naszyjnik z muchą i błysk

Ekstrawaganckie buty ze złotymi skrzydłami i złota, błyszcząca kurtka, a także brokatowe, ogromne okulary przyciągają wzrok widza w jednej ze scen. Nic dziwnego, że tak wyraziste ubranie zostało uzupełnione dość skromną, lecz wciąż interesującą biżuterią. W uszach Eltona możemy dopatrzyć się kolczyków z białego złota wysadzanych diamentami, które wyglądem przypominają nieco guziki. Z szyi muzyka zwisa naszyjnik z białego złota i onyksu z intrygującą zawieszką przedstawiającą muchę. Zawieszka także wykonana została z białego złota, które wysadzono czarnymi diamentami.

Akcesoria z filmu Rocketman — wiszące kolczyki

Wiszące kolczyki pojawiają się w filmie niejednokrotnie. W jednej ze stylizacji Eltona zauważyć możemy wykonane z różowego złota kolczyki kolekcji Happy Hearts. Każde z trzech serc wypełnione jest w inny sposób. Najmniejsze z nich zawiera pojedynczy, ruchomy diament, środkowe wysadzane jest licznymi diamentami, a największe wypełnione jest białą masą perłową. Na uszach filmowego Eltona zaobserwować można było także kolczyki ze zwisającą diamentową łezką, a także perłę kołyszącą się na jednym z uszu.

Akcesoria z filmu Rocketman

Akcesoria z filmu Rocketman — biel i złoto

Biały garnitur i niemal normalne okulary to bardzo skromna propozycja, w porównaniu do licznych, ekstrawaganckich wyborów Eltona. Jednakże, aby pozostać wiernymi miłości do akcesoriów, kostiumografowie wybrali piękne dodatki. Pierwszym z nich jest zegarek z gładkim, białym paskiem i kopertą z różowego złota. Dodatkowo tarcza zegarka wykonana została z masy perłowej, a metalowe elementy wysadzane są dziesiątkami diamentów.

Na małym palcu gwiazdowa zauważyć możemy pierścień ze złota, który także wysadzany jest kamieniami szlachetnymi. Jednakże w stylizacji tej uwagę skupia nietuzinkowa broszka w kształcie ryby. Bazą tej broszki jest 18-karatowe żółte złoto wysadzane klejnotami takimi jak żółte szafiry, a także brązowe i białe diamenty.

Ekscentryczne dodatki Eltona Johna

Akcesoria z filmu Rocketman — wielki wisior i spory pierścień

Wiele stylizacji Eltona Johna łączyło kompletnie niedorzeczne elementy. Jednym z przykładów jest zestawienie białego kaszkietu, wielkiego, białego futra, koszulki z czerwonymi, białymi i niebieskimi paskami, a także kremowymi spodniami w kratkę. Całość tego dziwacznego ubioru uzupełniały oczywiście duże okulary i biały pasek ze złotą klamrą.

Wybrana biżuteria to pierścionek z różowego złota z licznymi sercami układającymi się w kształt kopuły. Serca w pierścionku wysadzane są diamentami i malachitem, a w jednym z nich umieszczony jest mały, ruszający się diamencik. Dodatkowo na szyi Eltona wisi dość gruby, złoty łańcuch zwieńczony dużą zawieszką wysadzaną diamentami. Wisior ten pochodzi z kolekcji Happy Spirit.

Biżuteria filmowa rocketman

Akcesoria z filmu Rocketman — minimalistyczne bogactwo i róż

W jednej ze scen Elton występuje w różowym szlafroku w zwierzęce wzory narzuconym na gołą klatę. Na jego szyi dopatrzyć możemy się pozornie skromnego naszyjnika. Ta minimalistyczna biżuteria to nic innego jak kilkadziesiąt prostokątnych diamentów oprawionych w platynę. Dodatkowo na nadgarstku gwiazdor nosi zegarek z różowym, skórzanym paskiem. Koperta zegarka wykonana jest ze złota wysadzanego licznymi różowymi szafirami różnych odcieni i rozmiarów.

Jeżeli jesteś zadowolona z lektury, nie kończ jej! Sprawdź, co kryje się w kolejnych postach:

Możesz również polubić

Dodaj komentarz