Biżuteria dla fanek i fanów superbohaterów

Biżuteria dla fanów i fanek superbohaterów

Biżuteria dla fanów superbohaterów to świetny pomysł na prezent dla miłośników komiksów i filmów na nich opartych. Doskonale nadaje się zarówno dla dużych i małych widzów. Często stanowi mniej formalny akcent w codziennym, biurowym ubiorze, który pozwala nam na pokazanie nieco więcej swojej osobowości. Niekiedy taka biżuteria może mieć romantyczny wydźwięk, a innym razem towarzyszyć będzie w najważniejszych momentach życia. Chociaż niektórym wydaje się to mało poważne, my wierzymy, że warto pielęgnować w sobie ten dziecięcy pierwiastek, gdyż zazwyczaj to on daje w życiu najwięcej radości.

Biżuteria dla fanów i fanek superbohaterów pierścień Zielonej Latarni

Biżuteria dla fanów superbohaterów Pierścień zielonej latarni

Zielona latarnia to właściwie nie jest jedna postać, a korpus obrońców świata. Każdy z nich ma pierścień i latarnię mocy, które dają użytkownikowi kontrolę nad światem fizycznym. Ich moc starcza tak długo, jak długo ich właściciel ma dość siły i woli. Zielona latarnia, często utożsamiana jest z Halem Jordanem, postacią graną przez Ryana Reynoldsa, rolę, która do najlepszych nie należała, nawet zdaniem samego aktora.

Niemniej postać Zielonej latarni to klasyk DC, który zadebiutował ponad 80 lat temu i wciąż ma swoich fanów. Dlatego też na pierwszy ogień podpowiadam pierścień zielonej latarni. Jest to dodatek bardziej męski, ze względu na swoje gabaryty i dość mało praktyczny. Bardziej nada się jako uzupełnienie kolekcji niż praktyczny dodatek. Pierścień Zielonej Latarni jest jednym z wielu pierścieni mocy w uniwersum Marvela.

Komiksowe spinki do mankietów

Biżuteria dla fanów superbohaterów Spinki do mankietów

Nie do końca wiem dlaczego, ale jestem wielką fanką koszul z mankietami zapinanymi na spinki. Być może powodem jest swoboda wyboru spinek do mankietów, czyli okazja do nadania „nudnemu” garniturowi nieco charakteru. Lubię tę odrobinę swobody, humoru i dystansu, jaki dają spinki do mankietów z superbohaterami.

W internecie bez trudu znajdziesz spinki z tarczą Kapitana Ameryki, czy z logo Batmana lub Supermana. Popularne są też te z hełmem Iron Mana i symbolem Wonder Woman. Pająki, sieci i logo Spidermana to kolejny pomysł na spinki do mankietów. Są świetnym dodatkiem na co dzień, lecz nie tylko. W internecie znajdziesz mnóstwo inspiracji na garnitury ślubne, do których dodane zostały takie właśnie spinki. Nie wiem, czy jest to kwestia popularności komiksów, czy też moda, tak czy siak, mi się to podoba!

Biżuteria dla fanów superbohaterów Pierścień z kamieniami (infinity gauntlet)

Rękawica Nieskończoności (ang. Infinity Gauntlet) to jeden z najpotężniejszych artefaktów w uniwersum Marvela. Służy ona do przechowywania Klejnotów Nieskończoności, których posiadacz może zrobić absolutnie wszystko. Rękawica stała się symbolem władzy absolutnej i kojarzona jest przede wszystkim z Thanosem, który chciał pozbawić wszechświat połowy jego populacji. Jednakże ten artefakt symbolizuje też poświęcenie Iron Mana, a także niezwykłą pracę zespołową Avengersów i Strażników galaktyki.

Pierścionek z kolorowymi kamieniami reprezentującymi Klejnoty Nieskończoności to dość subtelny prezent dla fanki Marvela. Możesz wybrać jeden pierścionek z pięcioma kamieniami lub zestaw pięciu pierścionków. Zestaw pierścionków pasował też będzie dla pięciu przyjaciółek, które reprezentują różne cechy, lub utożsamiają się z różnymi postaciami komiksów.

Niebieski kamień symbolizować będzie Tesseract, czyli Kamień Przestrzeni, który wielokrotnie widzimy w rękach Thora i Lokiego. Umożliwia on teleportację i tworzenie portali do przenoszenia nie tylko przedmiotów, ale i całych armii. Czerwony kamień to Klejnot Umysłu. Znajdował się on w berle Lokiego, a później w rękach T.A.R.C.Z.Y., Hydry, Ultrona i Starka, aby ostatecznie osiąść na czole Vision’a. Kamień ten nie tylko daje władzę nad każdym umysłem, ale też może nadać robotowi świadomość.

Kamień Rzeczywistości ma kolor pomarańczowy. W różnych perypetiach kamień ten zamienił się w pomarańczowo-czerwony obłok. Pasuje to do jego mocy, gdyż kamień rzeczywistości może dowolnie kształtować, naginać, a nawet niszczyć rzeczywistość. Co ciekawe, w komiksach kamień ten spełniał też życzenia. Żółty Kamień Mocy poznajemy w pierwszej części Strażników Galaktyki. Można by też nazwać go kamieniem zniszczenia, co w pełni oddałoby to, jak niebezpieczny jest. Zielony Kamień Nieskończoności, czyli Kamień Czasu znajduje się w Oku Agamotto, które odnalazł Doktor Strange. Pozwala on manipulować czasem, podróżować w nim, a także postarzać i odmładzać przedmioty. Ostatni, fioletowy Kamień Nieskończoności jest Kamieniem Duszy i jak o duszach, wiemy o nim niezwykle niewiele.

Zawieszka Młot Thora biżuteria inspirowana superbohateramiMłot Thora naszyjnik zawieszka

Biżuteria dla fanów superbohaterów Wisiorek z młotem Thora

Młot Thora nazywany też Mjolnirem to atrybut nordyckiego boga burzy i piorunów. Jego nazwa tłumaczona jest jako „ten, który miażdży”. Thor mógł uderzać młotem, jak mocno chciał, a rzucony zawsze wracał do ręki boga piorunów. Widzimy to również w komiksach Marvela i ich ekranizacjach. Marvelowy młot Thora różni się sporo od nordyckiego pierwowzoru, który już stulecia noszono na szyjach.

Komiksowy młot Thora ma więcej niezwykłych właściwości. Wykuty z serca umierającej gwiazdy młot pozwala nie tylko miotać błyskawicami, ale też umożliwia użytkownikowi lot i niszczy adamantium, które uważa się za niezniszczalne. Marvelowy Mjollnir mogą podnieść jedynie osoby, które są go godne. Wiele osób i stworzeń próbowało podnieść młot, ale udało się to niewielu. Co ciekawe, należy do nich Kapitan Ameryka, Superman, a także Vision. Podarowanie komuś wisiorka czy breloka z młotem Thora może być więc nie tylko symbolem ulubionego superbohatera, ale też znakiem, że osoba obdarowana jest według Ciebie godna, by go nosić.

Pierścionki z zielonymi kamieniami Hełm Lokiego

Biżuteria dla fanów superbohaterów Zestaw pierścionków z hełmem Lokiego

Loki to postać, która bezsprzecznie zaczynała jako superzłoczyńca. Jednakże na przestrzeni czasu zaczęliśmy dostrzegać jego lepsze oblicze. Zestaw trzech pierścionków składających się w hełm Lokiego uważam za świetny pomysł. Można nosić je razem lub oddzielnie. Set składa się ze srebrnego pierścionka z zielonym kamieniem, złotego pierścionka z “rogami” otoczonymi małymi, zielonymi kamyczkami i nieregularnej, srebrnej obrączki. Całość prezentuje się genialnie w komplecie, jednakże każdy z pierścionków dobrze wygląda samodzielnie, co daje Ci całkiem sporo możliwości. Jeżeli więc dałaś się przekonać do Lokiego, ten pierścionek z pewnością wpadnie Ci w oko!

Biżuteria dla fanów superbohaterów Reaktor łukowy w breloku

Arc Reactor, nazywany po polsku reaktorem łukowym był czymś, co wiele lat utrzymywało Tonego Starka przy życiu, jednocześnie zasilając zbroje Iron Mana. Jest to nie tylko symbol mocy Iron Mana, ale też jego relacji z Pepper. Gdy jego reaktor przestał być potrzebny, Pepper podarowała mu go z notatką, że jest to dowód na to, że Tony Stark miał serce. Kształt reaktora łukowego sprawia, że nadaje się on zarówno na kolczyki, jak i zawieszkę, czy brelok do kluczy. Jest to mniej oczywista i rzucająca się w oczy propozycja dla fanów i fanek Iron Mana.

Biżuteria dla fanów superbohaterów Bransoletka z kasetą 

Strażnicy Galaktyki to jeden z moich ulubionych filmów Marvela. Łączy humor, dobrą muzykę i oczywiście akcję, co dla mnie jest świetną mieszanką. Prominentna w filmie jest kaseta „Awesome mix”, której nagminnie słucha Star Lord. Świetnym pomysłem na prezent będzie podarowanie komuś płyty, a nawet kasety z soundtrackiem z filmu. Jeżeli chcesz postawić na biżuterię, możesz dołączyć do niej bransoletkę z kasetą. To pomysł na biżuterię, która nie przykuje zbyt wiele uwagi, jeżeli wolisz dbać o bardziej profesjonalny wizerunek.

Zawieszki z postaciami Strażników Galaktyki

Biżuteria dla fanów superbohaterów Zawieszka z Grootem i Rocketem

Groot i Rocket to postaci, które niewielu z nas wymieni jako superbohaterów. Jednakże te urocze stworzenia skradły serce popkultury niczym mały Yoda. Zawieszka z kosmicznym szopem i ograniczonym językowo drzewkiem to świetny pomysł na uroczy dodatek do bransoletki na nadgarstek, czy kostkę. Niezależnie od tego, czy uznajesz ich za główne postaci, czy zabawne drugoplanowe charaktery, według mnie zdecydowanie zasługują na uznanie. 

Biżuteria dla fanów superbohaterów Biżuteria z kaboszonów 

Zawsze, gdy piszę o biżuterii dla fanów czegokolwiek, pierwsze do głowy przychodzą mi szklane kaboszony. To półfabrykaty, dzięki którym stworzysz biżuterię z dowolnym wzorem. Wystarczy Ci grafika wycięta z gazety, a nawet komiksu, aby stworzyć ciekawą i unikatową biżuterię. Jeżeli nie wiesz czym, jest kaboszon i jak go wklejać w biżuterię, koniecznie przeczytaj o tym nasz post na tym blogu. Kto wie, może zakochasz się w tych materiałach, i wszystkich bliskich obdarujesz własnoręcznie zrobionymi, personalizowanymi dodatkami?

Spodobał Ci się ten post? Zajrzyj do następnego!

Możesz również polubić

Dodaj komentarz