Bransoletka z koralików – 10 pomysłów DIY
Bransoletka z koralików to absolutny klasyk rękodzielnictwa. Jest często pierwszą biżuterią, którą tworzy początkujący rzemieślnik. Nic dziwnego, to prosty do wyobrażenia sobie i stworzenia produkt o wielu możliwościach. W tym poście przedstawię Ci dziesięć propozycji na stworzenie bransoletki, jednakże biorąc pod uwagę dobór kolorów i konkretnych półfabrykatów, opcji jest znacznie więcej. Co więcej, podzielę się sprawdzonymi przez ekipę manzuko sposobami, które ułatwią Ci tworzenie pięknych i trwałych bransoletek. Bransoletki z koralików mogą być modnym uzupełnieniem różnych stylizacji, zarówno eleganckich, jak i casualowych, podkreślając ich uniwersalność i możliwość tworzenia atrakcyjnych zestawów. Jeżeli to wciąż nie zaspokoi Twojej ciekawości, zapraszam Cię serdecznie na naszą tablicę przygotowaną na Pinterest’cie, znajdziesz tam górę dodatkowych pomysłów i źródła wszystkich zdjęć z tego postu.
Cukierkowa bransoletka z koralików katsuki
Koraliki katsuki to zdecydowanie jedne z moich ulubionych półfabrykatów. Ich klasyczna wersja to cienkie oponki zwane heishi, jednakże występują też w postaci wałeczków, kulek i wielu innych kształtów. W ostatnim czasie szczególnie popularne są koraliki w kształcie kwiatów, serc, motyli i gwiazdek. To właśnie te produkty mogą nieco przypominać słodycze.
Aby stworzyć bransoletkę, będziesz potrzebowała wybranych przez siebie koralików, a także silikonowej gumki. Wystarczy nawlec je w odpowiedniej kolejności i zawiązać gumkę. Jeżeli to Twój pierwszy raz, polecam najpierw ułożyć koraliki na płaskiej powierzchni, aby sprawdzić, jak będzie wyglądać cała kompozycja. Gumka silikonowa może być dość trudna do zawiązania, szczególnie początkującym rękodzielnikom. Dlatego na zawiązany supełek polecamy dać kropelkę elastycznego kleju, naszym sprawdzonym faworytem jest klej F6000.
Bransoletka z drobnych koralików
Drobne koraliki to jedne z najpopularniejszych w naszym sklepie produktów. Nic dziwnego, są delikatne i lekkie, dzięki czemu bardzo wygodnie nosi się wykonaną z nich biżuterię. Co więcej, można je wykorzystać w wielu różnych technikach takich jak beading i krosno, a także haft sutasz.
Bransoletki z koralików Toho, czy Miyuki mogą więc przyjmować różnorakie kształty. Niekiedy plecione są z nich szerokie bransoletki, innym razem są to cienkie sznurki koralików nawleczonych na silikonową gumkę lub cienki sznurek. Popularne jest także zaplatanie owych koralików w kształty kwiatków, co tworzy urocze akcesoria. W naszej ofercie znajdziesz wiele wzorów i modeli koralikowych bransoletek, które cieszą się dużą popularnością i różnorodnością.
Bransoletki z dobrych koralików szklanych mają szczególne miejsce w moim sercu. Nie mogę nosić bransoletek na dłoniach, gdyż przeszkadzają mi bardzo w codziennych obowiązkach, co więcej, uwielbiam akcesoria, których nie trzeba ściągać. Dlatego też noszę kilka bransoletek na kostce, z których wszystkie stworzone są z tych koralików nawleczonych na sznurek pleciony. Zdecydowanie mogę potwierdzić, że są one trwałe i pięknie się prezentują mimo upływu czasu. Oczywiście, możesz stworzyć bransoletki na kostkę z zapięciem. Wystarczy nawlec koraliki na linkę stalową, na jej końcach stworzyć pętelki z pomocą kulek zaciskowych i zamontować wybrane przez siebie zapięcie używając kółek montażowych.
Męska bransoletka z koralików
Najczęściej bransoletki dla mężczyzn wykonane są z przeróżnych rodzajów rzemieni, niekiedy z grubszych łańcuchów. Jednakże z moich obserwacji wynika, że bransoletki z koralików zyskują popularność wśród mężczyzn. Ceniący sobie wygodę panowie, najczęściej sięgają po bransoletki na gumce, które mogą założyć łatwo i szybko.
Co ciekawe, znaczna większość koralików wykorzystywanych w męskich akcesoriach zrobiona jest z naturalnych surowców. Wzięciem cieszą się półfabrykaty z lawy wulkanicznej i drewna. To samo tyczy się kamieni ozdobnych. Najczęściej wybierane są ciemne kamienie takie jak czarne turmaliny, agaty, onyksy czy Black stone. Do akcentów kolorystycznych także wykorzystywany jest kamień może nim być turkus, malachit i oko tygrysa.
Niekiedy takie bransoletki wzbogacone są dodatkowymi półfabrykatami. Jeżeli chcesz wybrać zawieszkę do takiej bransoletki, szczególnie polecam akcesoria w kolorze antycznego brązu lub wykonane ze stali chirurgicznej.
Bransoletka przyjaźni z koralikami literkami
Jako dorośli niekiedy zapominamy, że biżuteria ma nie tylko wartość ozdobną. Szczególnie wśród dzieci i młodzieży popularne jest obdarowywanie się ręcznie stworzoną biżuterią na znak przyjaźni. Tradycja ta wydaje się obecna w każdym pokoleniu, w licznych kulturach. Niegdyś największą popularnością cieszyły się bransoletki wyplatane ze sznurków i muliny. Dzisiaj znacznie częściej są to bransoletki z napisami i kolorowymi koralikami.
Do stworzenia bransoletki z napisem zdecydowanie przydatne będą koraliki literki. W tym samym stylu znajdziesz też koraliki z kolorowymi serduszkami i innymi symbolami, którymi możesz wzbogacić napis. Oprócz nich polecamy wybrać koraliki katsuki lub wykonane z akrylu, będą one lekkie i odporne na czynniki zewnętrzne. Co więcej, w kolekcjach koralików katsuki znajdziesz liczne urocze półfabrykaty, o których pisałam wcześniej. Przyda się także gumka, możesz wybrać silikonową lub łatwiejszą do zawiązania gumkę kapeluszową.
Jeżeli Twoje dziecko chce stworzyć biżuterię samo, polecamy wykorzystanie gumki kapeluszowej. Jest ona sztywniejsza, dzięki czemu łatwiej jest nawlec na nią koraliki. Pamiętaj jednak, że ma większą średnicę i nie każdy koralik uda się na nią nawlec. Podczas zawiązywania takiej gumki warto zwrócić uwagę, aby nie ścisnąć jej zbyt mocno, gdyż zmniejszy to elastyczność bransoletki. Tworzenie takich bransoletek może być fajną aktywnością dla Ciebie i Twojego dziecka. Co więcej, może stworzyć oryginalną zabawę podczas przyjęcia urodzinowego Twojej pociechy. Tworzenie bransoletek z koralików to świetna zabawa dla dzieci i dorosłych.
Bransoletka z pereł i naturalnych kamieni
Bransoletki z kamieni naturalnych to absolutny klasyk rękodzielnictwa. W tych dziesięciu propozycjach postanowiłam wzbogacić ten znany produkt o jeden z najmodniejszych półfabrykatów ostatnich lat, czyli o perły. Możesz połączyć je z praktycznie każdym rodzajem kamienia, tworząc unikalne akcesoria w stylu boho. Do moich faworytów należy kombinacja pereł z lapisem lazuli, malachitem, turmalinem, a także z kolorowymi hematytami. Takie bransoletki doskonale prezentują się uzupełnione złotymi przekładkami.
Do produkcji potrzebne będą narzędzia, stalowa linka, kuleczki zaciskowe, dwie łapaczki i kółka montażowe, karabinek i oczywiście wybrane przez Ciebie koraliki. Przydatny może być także łańcuszek przedłużający, który zapewnia łatwe zapinanie bransoletki. Linkę nieco dłuższą niż podwójna długość bransoletki złóż na pół i nawlecz na nią kuleczki. Następnie nałóż na nie łapaczkę, która schowa zaciśnięte kuleczki. Następnie nawlecz wszystkie koraliki według pomysłu. Na końcu nawlecz łapaczkę i dwie kulki zaciskowe i przewlecz przez nie resztę linki tak, aby stworzyć niewielką pętelkę. Po zaciśnięciu kulek odetnij zbędny kawałek linki i zamknij łapaczkę. Na koniec zamontuj elementy zapięcia i ciesz się piękną biżuterią.
Bransoletka z koralików i łańcuszka
Moda na minimalizm i wygodę sprawiła, że bransoletki z koralików straciły nieco swoją popularność. Znalazło się jednak rozwiązanie na wykorzystanie niektórych koralików zgodnie z najnowszymi trendami, tworząc wyjątkowych ozdób, które podkreślają indywidualność i unikalny styl.
Do wykonania tej delikatnej bransoletki potrzebny będzie łańcuszek, polecałabym dość cienki łańcuszek o drobnym splocie. Do niego wybierz zapięcia, kółka montażowe i dość długą szpilkę do biżuterii lub kawałek sztywnego drutu. Jeżeli nie masz narzędzi jubilerskich, polecam zaopatrzyć się w jedne kombinerki uniwersalne z zaokrąglonymi czubkami i drugie, które będą miały gładkie, zwężane i szersze powierzchnie. W mojej opinii taki duet jest bardzo wszechstronny, oczywiście możesz także sięgnąć po gotowy komplet podstawowych narzędzi jubilerskich. Ostatnim elementem będą niewielkie koraliki, możesz wybrać fasetowane kamienie ozdobne, koraliki ze szkła, czy serca z masy perłowej.
Na szpilkę nawlecz koraliki i za pomocą zaokrąglonych narzędzi stwórz z dwie niewielkie pętelki na jej końcach. Początkowo może to być dość trudne do zrobienia idealnie, lecz po kilku próbach powinnaś nabrać wprawy. Tak zakończona szpilka będzie odgrywała rolę łącznika w Twojej bransoletce. Następnie za pomocą kółek montażowych przyczep do niej dwa kawałki łańcuszka równej długości. Aby dokończyć bransoletkę, pozostaje zamontować elementy zapięcia na wolnych końcach łańcuszków.
Taką bransoletkę możesz wykonać w innej wariacji, która wymaga nieco mniej pracy. W tej wersji łańcuszek jest jeden i należy go przyczepić z jednej strony szpilki. Do drugiego końca łańcuszka montujemy zapięcie, które zaczepić można bezpośrednio o szpilkę. Aby taka bransoletka wyglądała estetycznie, należy użyć małego, pasującego do designu zapięcia, którym może być ukochane przez pracownice manzuko, zapięcie federing ze stali chirurgicznej.
Płaska i wygodna bransoletka z koralikami Tila
Koraliki Tila to rodzaj znanych i lubianych japońskich koralików Miyuki. Tworzenie biżuterii z koralików Tila jest niezwykle wszechstronne, pozwala na eksperymentowanie z różnymi materiałami i fakturami. Tila różnią się jednak kształtem od klasycznych kuleczek, są to prostokątne koraliki, które wyglądem przypominają nieco małe cegiełki. Bardzo szybko zauroczyły mnie te małe, pełne barw półfabrykaty. W mojej opinii są one idealne do stworzenia bransoletki. Wystarczy nawlec je na gumkę lub cienki sznurek i mocno zawiązać, aby stworzyć wygodny dodatek. Koraliki te doskonale nadadzą się zarówno do stworzenia neutralnych i uniwersalnych kompozycji, jak i do zrobienia bransoletek pełnych barw, które ożywią każdą stylizację.
Każdy koralik Tila ma dwa otwory, dzięki czemu kosteczki nie przekręcają się na bransoletce. Stabilne koraliki w połączeniu z płaskim kształtem są świetnym wyborem, wykonana z nich bransoletka nie będzie haczyć o ubrania. Co więcej, nie powinna przeszkadzać podczas pisania czy pracy przy komputerze.
Bransoletka z koralikami modułowymi
Prawdopodobnie wszystkim na świecie bransoletki modułowe kojarzą się przede wszystkim z marką Pandora. Nic w tym dziwnego, ich genialny marketing sprawił, że dla wielu osób kolejne koraliki dokładane do bransoletki to niezwykła pamiątka, świetny pomysł na prezent czy sposób na uczczenie ważnych, życiowych wydarzeń.
Jednakże jeżeli jesteś fanką takich bransoletek, nie musisz wydać fortuny, aby się taką cieszyć. Wystarczy zaopatrzyć się w bazę do koralików modułowych i wybrać koraliki z metalu, ceramiki czy szkła i założyć je na bazę. To prosty sposób tworzenia biżuterii, którą możesz z łatwością modyfikować. Możesz również zrobić bransoletki z koralików modułowych, co jest przystępną formą rękodzieła.
Koraliki w nietypowej odsłonie
Przez lata obserwacji rozwoju rękodzieła przyzwyczaiłam się, do tego, że praktycznie każdy półfabrykaty można wykorzystać w nietuzinkowy sposób. Ostatnio zauroczyłam się delikatną bransoletką na kostkę, w której koraliki Toho wykorzystano nieco odmiennie.
Na cienki drucik nawleczono pojedynczy koralik i zaciskano pętelkę z drutu tak, że z koralika tworzyła się miniaturowa zawieszka. Po stworzeniu kilkunastu takich zawieszek montowano je na cienkim łańcuszku i doczepiano zapięcie. Taka bransoletka założona na kostkę łączyła w sobie kolory, minimalizm i letnią lekkość. I choć bezsprzecznie jej wykonanie jest czasochłonne i wymagające, to efekt z pewnością jest wart pracy.
W tworzeniu bransoletek z koralików Toho, takich jak sznur turecki, beading czy krosno, wcale nie musisz dać się zamknąć w określonych ramach. Stwórz swój niepowtarzalny zestaw koralików i półfabrykatów, które połączą się w bransoletkę, jakiej nikt jeszcze nie widział.
Iskrząca bransoletka na drucie pamięciowym
Sama nie wiem, czy bardziej niedocenianymi półfabrykatami są koraliki ze szkła, czy drut pamięciowy. Wydaje mi się, że wielu rękodzielników nie wie, jak wykorzystać te półfabrykaty, lub boi się trudności w pracy z drutem pamięciowym. Jednakże my wiemy, że każdy bez trudu wyczaruje z tych produktów piękną biżuterię.
Do stworzenia ślicznej bransoletki potrzebować będziesz kilku żeberek drutu pamięciowego, fasetowanych koralików z czeskiego szkła i narzędzi z zaokrąglonymi czubkami. Polecam także wybrać kilka zawieszek w okuciu i małych chwostów w kolorach korespondujących z barwami koralików.
klaudia szulik
super
bardzo super ta branzoletki