Obrazki do kaboszonów – jak je zdobyć?

Obrazki do kaboszonów - jak je zdobyć

Obrazki do kaboszonów i ich znalezienie, to czasem najbardziej kłopotliwy etap, w tworzeniu biżuterii. Każda z nas chce, aby grafika idealnie odwzorowała naszą koncepcję lub pomysł klienta. Niestety wiele z nas nie należy do komputerowych geniuszy i ekspertów w grafice. Z pomocą przychodzi kilka rozwiązań, dzięki którym łatwo osiągnąć wymarzony efekt, jednocześnie unikając frustracji.

Obrazki do kaboszonów – na czym je wydrukować?

To pierwsze pytanie, które nasuwa się, gdy myślimy o wykorzystaniu drukowanych grafik. Rozwiązań jest wiele, naszym ulubionym sposobem jest drukowanie obrazków na papierze fotograficznym. W naszej opinii najlepiej współpracuje on z różnymi klejami, a także zachowuje piękne kolory.

Grafiki pod kaboszony można uzyskać na papierze fotograficznym na trzy sposoby. Jedną z nich jest użycie starych zdjęć, na przykład krajobrazów, które masz w albumach. Wykorzystując pamiątki rodzinne swoich klientów mamy okazję stworzyć biżuterię nie tylko piękną, ale i sentymentalną. Oczywiście, możesz wybrać sobie dowolną grafikę, czy zdjęcie z odpowiednich źródeł i wydrukować je na zdjęciu w automacie, czy u fotografa. Osobom, które wykonują dużo biżuterii z kaboszonów, polecam wykorzystanie drukarni, które wydrukują przygotowane grafiki na większych arkuszach (np. A4). Często jest to nie tylko tańsze, ale i wygodniejsze rozwiązanie.

Grafiki do kaboszonów ze zdjęć

Obrazki do kaboszonów – nie bój się prosić o pomoc

Jestem niemal pewna, że w Twoim otoczeniu znajduje się osoba z choć minimalną wiedzą na temat grafiki. Taką osobę możesz poprosić o przerobienie darmowych lub kupionych grafik, a nawet autorskich zdjęć, tak, aby idealnie pasowały do Twoich dzieł. Dzięki temu grafika zakupiona w jednym rozmiarze może posłużyć do stworzenia zarówno kolczyków, jak i naszyjnika czy bransoletki. Czasem drobne zmiany w nasyceniu i kontraście barw, czy odpowiednie wycięcie grafiki może okazać się genialnym ruchem. Nie wstydź się i poproś o pomoc osobę, która zna się na obróbce graficznej, te małe zmiany, które ona wprowadzi, pozwolą Ci na dopracowanie swoich projektów.

Należy jednak zwrócić uwagę na kilka spraw. Po pierwsze zawsze upewnij się, że wolno Ci modyfikować w ten sposób grafikę. Na przykład: nie jest zgodne z prawem wycięcie fragmentu zdjęć, które są objęte prawami autorskimi. Dodatkowo zawsze mądrze jest zwrócić uwagę na rodzaj obrazka, jeżeli ma on dużo szczegółów to mogą się one stać niewidoczne na zmniejszonej grafice. Taka sama zasada tyczy się powiększania małych grafik, mogą one znacznie stracić jakość i zawieźć Twoje oczekiwania.

Obrazki do kaboszonów – nawiąż współpracę z artystą

Jeżeli chcesz zapewnić swoim klientom lub sobie niepowtarzalną biżuterię, skontaktuj się z artystą, którego prace uwielbiasz. Wybrać możesz prace ulubionego grafika, osobę rysującą komiksy albo tatuatora. Oczywiście wykracza to poza zakres oferowanych przez nich usług. Jednakże z doświadczenia wiem, że tacy artyści często chętnie godzą się na współpracę i nowy projekt. Duet dwóch zupełnie różnych artystów może okazać się strzałem w dziesiątkę, w efekcie czego powstanie niepowtarzalnie cudowna biżuteria.

Szeroki wybór grafik do kaboszonów na Etsy

Obrazki do kaboszonów – kup grafiki lub znajdź darmowe rozwiązania

Gotowe grafiki można kupić w sieci, w wielu rozmaitych kształtach, wzorach i rozmiarach. Jednym z najpopularniejszych miejsc jest platforma Etsy, na której z łatwością zakupisz grafiki do kaboszonów. Jest to witryna międzynarodowa, jednak nie musisz martwić się przesyłką zagraniczną, jej kosztami i czasem oczekiwania. Grafika jest produktem wirtualnym, który autor wysyła na maila. Ceny całych zestawów grafik zaczynają się tam już od trzech złotych, a raz zakupione możesz wykorzystywać wielokrotnie.

Innym rozwiązaniem jest znalezienie grafik darmowych. Niektórzy artyści wystawiają kilka swoich grafik za darmo, na przykład na swoich blogach. Wśród nich często znajdziesz wystawców Etsy, którzy w ten sposób oferują Ci darmowe wypróbowanie ich produktu. Pamiętaj, aby zawsze mieć pewność, że korzystasz z obrazków pochodzących z legalnego źródła. Kopiowanie cudzej pracy bez przyzwolenia autora to najzwyklejsza kradzież, a przecież nikt nie chce być złodziejem, nawet jeżeli kradnie przez przypadek. Aby ułatwić Ci poszukiwania, przygotowałyśmy tablicę z darmowymi grafikami na Pinterest’cie.

Obrazki do kaboszonów – naucz się robić je sama

U nas w rodzinie, a więc i w firmie, częstą postawą jest “zrobię to sama”. Taki pogląd szczególnie spotkacie u szefowej, która, w ciągu 8 lat rozwoju firmy, przeszła długą drogę, w której nauczyła się delegować zadania. I nie polecamy absolutnie robienia wszystkiego i popadania w skrajności. Jednakże jeżeli jest się początkującym rzemieślnikiem i produkuje się biżuterię na małą skalę, to fajnie jest mieć możliwość redukcji kosztów na każdym etapie tworzenia. Dlatego właśnie warto nauczyć się podstaw obsługi programów graficznych. I nauczyć się, chociażby, jak samodzielnie zmieniać rozmiar grafiki (by zakupione kółeczka o średnicy np. 3 cm dopasować do różnych, okrągłych kaboszonów o mniejszych średnicach).

Jeżeli czujesz się na siłach, spróbuj samodzielnie wykonać grafiki, choćby proste i minimalistyczne. Efektownie wyglądają nawet gładkie, kolorowe tła w kropeczki, czy paski. Usprawni to Twoje działania, uniezależni i będziesz mieć pewność, że projekt jest dokładnie taki, jak chcesz. Co więcej, jeżeli nauczysz się zmniejszać grafiki, możesz zacząć używać darmowych grafik przeznaczonych do tworzenia dekoracyjnych girland, czy dekoracji do babeczek. Myślimy o tutorialu o tym, jak używać prostych funkcji w programach graficznych, daj nam znać w komentarzu, czy byłabyś nim zainteresowana!

Obrazki do kaboszonów – porady praktyczne

Jeżeli wyszukujesz obrazków w języku polskim, to prawdopodobnie natkniesz się jedynie na niewielki procent tego, co internet ma do zaoferowania. Polecam spróbować wyszukiwania w języku angielskim. Jeżeli nie znasz angielskiego, to wykorzystaj tłumacz Google, jest on idealny do tłumaczenia krótkich zwrotów. Szukając darmowych grafik w Google, przydatne mogą być frazy: „cabochon freebie”, „free cabochon graphics” i „free cabochon printable”, a nawet „bottle cap free download”.

Korzystając z platformy Etsy, spróbuj użyć zwrotu „cabochon digital” lub cabochon printable. Do tych wyszukań możesz dodać słowa takie jak mandala, kwiaty, zwierzęta, czy styl marynarski przetłumaczone w translatorze, by zawęzić pole poszukiwań do interesujących Cię wzorów. Nie zasypuj jednak wyszukiwarki zbyt szczegółowymi opisami, spowoduje to, że ograniczysz ilość wyświetlanych propozycji.

Poznaj więcej świata biżuterii z manzuko.com

Możesz również polubić

Dodaj komentarz