Przegląd Rękodzielniczy – APJ

Przegląd Rękodzielniczy - APJ

Założyłam markę APJ, tworzę ręcznie robioną biżuterię z kaboszonami, która jest unikalna, ponieważ sama wymyślam i projektuję wzory grafik. Robię głównie kolczyki (z chwostami i wkrętki), bransoletki oraz medaliony, ale planuję rozszerzyć asortyment. 

Skąd wzięła się nazwa APJ 

Nazwa APJ Art powstała dawno temu, APJ to pierwsze litery moich imion i nazwiska, logo zaprojektowałam, kiedy jeszcze zajmowałam się tworzeniem obrazów graficznych i karykatur.

Komplet biżuterii ręcznie robionej APJ Bransoletka APJ

Połączenie dwóch pasji

Grafika komputerowa od zawsze była moim hobby, pewnie stąd znalazła się w mojej biżuterii. Pomysł na jej tworzenie pojawił się w maju 2018 roku. Wtedy po raz pierwszy zobaczyłam w internecie zdjęcie kolczyków z kaboszonami – wtedy też powstały komputerowe projekty. Pierwsze modele mojej biżuterii stworzyłam już pod koniec czerwca. Niektóre wzory grafik są starsze, inne wymyślam na bieżąco.

Mogę dowolnie zmieniać kolorystykę moich grafik jak również zaprojektować wzór na specjalne zamówienie.

Przegląd Rękodzielniczy APJ Długie kolczyki z chwostami Bransoletka Handmade Anna Jaworska

Skąd czerpię inspiracje

Pomysły na biżuterię przychodzą mi do głowy w różnych momentach: podczas pracy, czytania książki, spaceru w lesie. Nie zawsze zatem mam możliwość, żeby od razu je zrealizować.

Inspirację czerpię głównie z natury, w moich grafikach dominują jaszczurki, układam z nich różne wzory, są też koniki morskie, kwiaty. Lubię również wzory typu mandale czy rozety.

APJ naszyjnik handmade Naszyjnik z kaboszonem

Robienie biżuterii szybko stało się moją pasją i teraz już chyba nie potrafiłabym przestać. Przyjemność sprawia mi dokładnie wszystko, zaczynając od samych zakupów materiałów, kończąc na wklejaniu gotowych kaboszonów w bazy.

Materiały z jakich korzystam to stal chirurgiczna, metale antyalergiczne (nie zawierające niklu ani ołowiu), chwosty z wiskozy lub jedwabiu, zawieszki, bigle, łańcuszki, szklane kaboszony i bazy do kaboszonów.

Moimi pierwszymi klientkami były oczywiście koleżanki . Biżuterię sprzedaję głównie na Facebooku, ale ponieważ bardzo lubię kontakt z ludźmi staram się również brać udział w jarmarkach rękodzielniczych. Czasami umawiam się z moimi klientkami na odbiór osobisty i wtedy mogę zobaczyć kto będzie nosił moją biżuterię. Moim marzeniem na najbliższą przyszłość jest sklep internetowy, a na trochę dalszą mały sklepik stacjonarny. Na razie oprócz Facebooka, moje prace możecie oglądać także na Instagramie.

Możesz również polubić

Dodaj komentarz