Przegląd Rękodzielniczy – Filip

Przegląd Rękodzielniczy - Filip lat 9

Dzisiaj w Przeglądzie Rękodzielniczym prezentujemy artystę wyjątkowego, artystę, który choć jeszcze nie stworzył własnej marki podbija serca. Zobaczcie co tajemniczy Filip M. napisał o swojej pasji.

Ciemnozielona bransoletka z łącznikiem Różowa bransoletka z łącznikiem Bransoletka czarna

Rękodzielnicze początki Filipa

Cześć mam na imię Filip, mam 9 lat.

Swoją przygodę z biżuterią zacząłem 2 lata temu, wszystko zaczęło się od nici z muliny. Moje pierwsze, początkowe projekty to były mulinowe bransoletki o najprostszych splotach, które otrzymali moi koledzy i koleżanki.

Kiedy miałem 8 lat, dziadek kupił mi dysk kumihimo, na którym zacząłem robić bransoletki o różnych wzorach i kolorach.

Kolejną inspiracją były sznurki jubilerskie, które dostałem od cioci. Jak się później okazało, kupiła je w sklepie internetowym Manzuko. Wówczas moje prace nabrały jeszcze więcej barw i wzorów!

Niebieska bransoletka z kokardą Bransoletka niebieska z rowerem Granatowa bransoletka z łącznikiem

Filip – rękodzieło nie ma ograniczeń wiekowych

Najwięcej bransoletek wykonuję w czasie, kiedy mam wolne, czyli podczas wakacji oraz świąt. W tym roku nauczyłem się splotu makramowego i chyba ta metoda podoba mi się najbardziej, przynajmniej z tych, które poznałem do tej pory. Obdarowałem prezentami połowę swojej rodziny, kolegów i koleżanki, Panie nauczycielki w szkole, ale lubię też czasami zrobić coś dla siebie.

Bransoletki, które teraz robię wzbogacam metalowymi łącznikami i zawieszkami, cały czas uczę się czegoś nowego. Moja mama już też opanowała umiejętności, więc robimy biżuterię razem.

Jestem sportowcem, kocham piłkę nożną, ale wręczanie własnoręcznie wykonanych upominków sprawia mi wielką przyjemność i uspokaja mnie.

Jeśli chcesz i dla Ciebie mogę coś przygotować, wówczas proszę o kontakt mailowy z moją mamą, Barbarą (b_matros@wp.pl).

Zielona bransoletka z sercem, którą wykonał Filip Czerwona bransoletka z łącznikiem - zrobił ją Filip Bransoletka, którą wykonał Filip - niebieska z sercem

Mamy nadzieję przez kolejne lata obserwować rozwój Filipa i jego rękodzielniczej pasji.

Możesz również polubić

14 komentarzy

 1. Martyna

  Jak miło patrzeć jak takie małe dłonie tworzą takie piękne rzeczy! Bransoletki wyglądają na wykonane bardzo starannie. Szczególnie podoba mi się wykończenie sznurków metalowymi elementami w czerwonej bransoletce. To piękna pasja Filipie, dbaj o nią. <3

 2. Karola

  Super pasja! Widać, że bransoletki wykonane są praktycznie profesjonalnie! Świetny sposób na spędzanie wolnego czasu i rozwijanie się. Tak trzymaj Filip!

 3. Haneczka

  Przecudne dzieła! Tak młodego artysty! Filipie obyś nie tracił zapału! 🙂

 4. Przemek

  Ale super. Pięknie to wygląda. Wielkie gratulacje, że tak potrafisz. Ja jestem pod dużym wrażeniem. Twórz więcej i chwal się tym co zrobiłeś, bo to jest bardzo fajne.

 5. Ania

  Trzymam kciuki za Ciebie i Twoją pasję 🙂 Bądź dumny z tego co robisz.
  Biżuteria zrobiona przez Ciebie jest śliczna. Gratulacje Filip!

 6. Małgosia

  Bardzo eleganckie bransoletki! To niesamowite, że tak młoda osoba potrafi wykonać tak misterną biżuterię. Jednocześnie wspaniale, że łączysz pasję rękodzielniczą i sportową. Wszystkiego dobrego i życzę samych równie udanych dzieł!

 7. Kisiello

  Petarda! Widać pomysł i napracowanie 🙂

 8. Werka

  Super! Masz wyjątkową pasję i wyjątkowy talent! Trzymam za Ciebie kciuki i życzę Ci powodzenia! Fajnie że dzielisz się tym z innymi! Powodzenia!

 9. Dominika

  Gratuluję pomysłu i świetnego hobby! Masz talent chłopaku, rozwijaj się i się nie poddawaj, kiedyś Ci się to na pewno opłaci 🙂

 10. Patrycja

  Cześć! Ale super,że masz taką pasję! Zawsze podziwiałam osoby,które robią rękodzieło. Wszystkie są ekstra, ale najbardziej spodobała mi się ta pierwsza bransoletka ?
  Trzymaj tak dalej – trzymam kciuki!
  Pozdrowionka!

 11. Olga

  Śliczne bransoletki, bardzo starannie zrobione, a całość prezentuje się profesjonalnie. Wyglądają jak ze sklepu jubilerskiego. Gratuluję talentu i działaj dalej!

 12. Olcik

  Przepiękne pracę! Wyjątkowe zajęcie, wyjątkowy talent, na pewno też wyjątkowy chłopak 😀 Nie przestawaj się rozwijać, życzę szczęścia

 13. Marcin

  Bardzo fajne bransoletki! Rozwijaj swoją pasję dzielnie jak na sportowca przystało 🙂

 14. Krzysztofen1238

  Podziwiam, rozwijaj swoje pasje, bo widać, że sprawia Ci to wielką przyjemność. Elegancko. 😉

Dodaj komentarz