Przegląd Rękodzielniczy – Filip

Przegląd Rękodzielniczy – Filip

Dzisiaj w Przeglądzie Rękodzielniczym prezentujemy artystę wyjątkowego, artystę, który choć jeszcze nie stworzył własnej marki podbija serca. Zobaczcie co tajemniczy Filip M. napisał o swojej pasji.

Ciemnozielona bransoletka z łącznikiem Różowa bransoletka z łącznikiem Bransoletka czarna

Rękodzielnicze początki Filipa

Cześć mam na imię Filip, mam 9 lat.

Swoją przygodę z biżuterią zacząłem 2 lata temu, wszystko zaczęło się od nici z muliny. Moje pierwsze, początkowe projekty to były mulinowe bransoletki o najprostszych splotach, które otrzymali moi koledzy i koleżanki.

Kiedy miałem 8 lat, dziadek kupił mi dysk kumihimo, na którym zacząłem robić bransoletki o różnych wzorach i kolorach.

Kolejną inspiracją były sznurki jubilerskie, które dostałem od cioci. Jak się później okazało, kupiła je w sklepie internetowym Manzuko. Wówczas moje prace nabrały jeszcze więcej barw i wzorów!

Niebieska bransoletka z kokardą Bransoletka niebieska z rowerem Granatowa bransoletka z łącznikiem

Rękodzieło nie ma ograniczeń wiekowych

Najwięcej bransoletek wykonuję w czasie, kiedy mam wolne, czyli podczas wakacji oraz świąt. W tym roku nauczyłem się splotu makramowego i chyba ta metoda podoba mi się najbardziej, przynajmniej z tych, które poznałem do tej pory. Obdarowałem prezentami połowę swojej rodziny, kolegów i koleżanki, Panie nauczycielki w szkole, ale lubię też czasami zrobić coś dla siebie.

Bransoletki, które teraz robię wzbogacam metalowymi łącznikami i zawieszkami, cały czas uczę się czegoś nowego. Moja mama już też opanowała umiejętności, więc robimy biżuterię razem.

Jestem sportowcem, kocham piłkę nożną, ale wręczanie własnoręcznie wykonanych upominków sprawia mi wielką przyjemność i uspokaja mnie.

Jeśli chcesz i dla Ciebie mogę coś przygotować, wówczas proszę o kontakt mailowy z moją mamą, Barbarą (b_matros@wp.pl).

Zielona bransoletka z sercem Czerwona bransoletka z łącznikiem Bransoletka niebieska z sercem

Mamy nadzieję przez kolejne lata obserwować rozwój Filipa i jego rękodzielniczej pasji.

Przegląd Rękodzielniczy to manzukowa akcja promująca rękodzieło. Autorem powyższego tekstu, zdjęć i przedmiotów na tych zdjęciach zaprezentowanych jest ta sama osoba, o której jest ten tekst. Oh, zawsze zachwyca nas wszechstronność rękodzielników. I Ty możesz dołączyć Przeglądu Rękodzielniczego i zaprezentować swoje wyroby na naszym blogu.

14 komentarzy

 1. Krzysztofen1238 - 27 października 2020 reply

  Podziwiam, rozwijaj swoje pasje, bo widać, że sprawia Ci to wielką przyjemność. Elegancko. 😉

 2. Bardzo fajne bransoletki! Rozwijaj swoją pasję dzielnie jak na sportowca przystało 🙂

 3. Przepiękne pracę! Wyjątkowe zajęcie, wyjątkowy talent, na pewno też wyjątkowy chłopak 😀 Nie przestawaj się rozwijać, życzę szczęścia

 4. Śliczne bransoletki, bardzo starannie zrobione, a całość prezentuje się profesjonalnie. Wyglądają jak ze sklepu jubilerskiego. Gratuluję talentu i działaj dalej!

 5. Cześć! Ale super,że masz taką pasję! Zawsze podziwiałam osoby,które robią rękodzieło. Wszystkie są ekstra, ale najbardziej spodobała mi się ta pierwsza bransoletka ?
  Trzymaj tak dalej – trzymam kciuki!
  Pozdrowionka!

 6. Gratuluję pomysłu i świetnego hobby! Masz talent chłopaku, rozwijaj się i się nie poddawaj, kiedyś Ci się to na pewno opłaci 🙂

 7. Super! Masz wyjątkową pasję i wyjątkowy talent! Trzymam za Ciebie kciuki i życzę Ci powodzenia! Fajnie że dzielisz się tym z innymi! Powodzenia!

 8. Petarda! Widać pomysł i napracowanie 🙂

 9. Bardzo eleganckie bransoletki! To niesamowite, że tak młoda osoba potrafi wykonać tak misterną biżuterię. Jednocześnie wspaniale, że łączysz pasję rękodzielniczą i sportową. Wszystkiego dobrego i życzę samych równie udanych dzieł!

 10. Trzymam kciuki za Ciebie i Twoją pasję 🙂 Bądź dumny z tego co robisz.
  Biżuteria zrobiona przez Ciebie jest śliczna. Gratulacje Filip!

 11. Ale super. Pięknie to wygląda. Wielkie gratulacje, że tak potrafisz. Ja jestem pod dużym wrażeniem. Twórz więcej i chwal się tym co zrobiłeś, bo to jest bardzo fajne.

 12. Przecudne dzieła! Tak młodego artysty! Filipie obyś nie tracił zapału! 🙂

 13. Super pasja! Widać, że bransoletki wykonane są praktycznie profesjonalnie! Świetny sposób na spędzanie wolnego czasu i rozwijanie się. Tak trzymaj Filip!

 14. Jak miło patrzeć jak takie małe dłonie tworzą takie piękne rzeczy! Bransoletki wyglądają na wykonane bardzo starannie. Szczególnie podoba mi się wykończenie sznurków metalowymi elementami w czerwonej bransoletce. To piękna pasja Filipie, dbaj o nią. <3

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Show Buttons
Hide Buttons