Jak dobrać biżuterię do okazji?

Jak dobrać biżuterię do okazji - na rozmowę kwalifikacyjną, na przyjęcie, na festiwal

Ostatnio gości u nas coraz więcej postów o tym, jak dobrać biżuterię kolorystycznie, do rodzaju dekoltu, czy własnej figury. Wiadomo, że moda jak większość sztuk artystycznych daje niezwykłą dowolność wyrażania siebie. Nie warto jednak ignorować schematów, które mają nam ułatwić korzystny wygląd. Tak samo istnieją konwenanse i wytyczne, z których możesz skorzystać, jeżeli nie wiesz jak dobrać biżuterię do danej okazji. 

Jak  dobrać biżuterię na rozmowę kwalifikacyjną

Na zrobienie dobrego, pierwszego wrażenia mamy maksymalnie 30 sekund. Oczywiste jest to, że nikt w tak krótkim czasie nie podejmie ostatecznego osądu. Jednakże w te 30 sekund możesz zrobić na kimś wrażenie profesjonalnej, poukładanej i kompetentnej osoby, a możesz wydać się krzykliwą, niedojrzałą lub nieodpowiednią kandydatką na stanowisko. Pierwsze wrażenie niestety często kreuje to, w jaki sposób będziesz odbierana przez resztę rozmowy.

Tak samo, jak twój strój, biżuteria powinna być stonowana i relatywnie skromna. Warto postawić na krótkie kolczyki, które podkreślą twoje atuty bez zbędnego blasku. Wiszące kolczyki lub te niezwykle błyszczące lepiej wybrać na imprezę. Co więcej, dość ważna jest długość naszyjnika. Tutaj również dobrym wyborem będą krótsze naszyjniki, które doskonale komponują się z koszulami. Zbyt długi naszyjnik może skupiać uwagę rozmówcy na twoim biuście, co niestety może sprawić, że nie zostaniesz wysłuchana.

Wybierając kolorystykę biżuterii, warto sięgać po neutralne tony takie jak czerń, biel, odcienie szarości, czy granatu. Doskonale sprawdzą się modne minimalistyczne dodatki ze złota i srebra. Oczywiście to jak się ubierzesz i na jakie dodatki powinnaś postawić, zależy też od stanowiska, na które aplikujesz. Jeżeli starasz się o pracę w luźnej firmie, w której nie obowiązują konwenanse, możesz sięgnąć po odważniejszą, bardziej kolorową biżuterię. Pamiętaj jednak, że w takich okolicznościach najczęściej lepiej jest mieć na sobie nieco mniej biżuterii, niż z nią przesadzić.

Jaką biżuterię założyć do biura

Jak dobrać biżuterię na spotkanie biznesowe

Na spotkaniach biznesowych możesz postawić na nieco odważniejszą biżuterię niż na rozmowę kwalifikacyjną. Pamiętaj, że w oficjalnych okolicznościach zawsze najlepiej sprawdzą się proste klasyki. Krzykliwe kolory i dużo blasku mogą Cię niestety dyskredytować. Sięgaj po dodatki o minimalistycznym designie i dobrej jakości. Podkreślą one twoją kobiecość bez odwracania uwagi od twojej urody. 

Inną cenną uwagą jest zwrócenie uwagi na symbolikę noszonej biżuterii. Środowisko służbowe często nie pozostawia miejsca na manifestację swoich poglądów religijnych, czy politycznych. Nie w każdej pracy jest to źle widziane, ale dobrze jest zwrócić uwagę, czy twoje dodatki nie niosą jakiegoś ukrytego przekazu, który może się nie spodobać szefostwu lub współpracownikom. 

Jak dobrać biżuterię do okazji - codzienne akcesoria

Jak dobrać biżuterię na co dzień 

Na co dzień właściwie możesz dobierać biżuterię dowolnie. Jeżeli chcesz nauczyć się dobierać ją do swojej cery i kształtów to przeczytaj nasze poprzednie posty na ten temat. Najważniejsze, abyś dobrze się czuła w tym, co nosisz i żeby było Ci wygodnie. Jeżeli korzystasz z dużej ilości chemikaliów w domu lub w pracy, to zwróć uwagę na rodzaj biżuterii, jaką nosisz i ich wpływ na nią. Nie chciałabyś przecież zniszczyć drogiego pierścionka z szafirami podczas domowych porządków.

Dostosuj swoje dodatki do trybu życia. Zabieganym mamom małych dzieci nie polecam wiszących kolczyków, gdyż pociechy z łatwością mogą za nie pociągnąć i zrobić Ci krzywdę. Jeżeli pracujesz w kuchni, to cienka metalowa biżuteria może nagrzać się w ciągu kilku sekund i oparzyć Cię. Zwróć uwagę na takie detale. Dodatki przecież powinny dodawać Ci pewności siebie i sprawiać radość, a nie uprzykrzać życie. 

Jakie dodatki wybrać na pierwszą randkę (i każdą kolejną)

Jak dobrać biżuterię na pierwszą randkę 

Wiele osób poleca randki traktować niemal jak rozmowy kwalifikacyjne. Uważają one, że wybór biżuterii na pierwszą randkę powinien być tylko odrobinę odważniejszy niż podczas szukania pracy. Według tej zasady warto postawić na nieco dłuższy naszyjnik podkreślający dekolt, zwisające, lecz minimalistyczne kolczyki, które optycznie wysmuklą szyję. Do tego delikatna bransoletka. Oczywiście najlepiej, żeby wszystko do siebie pasowało kolorystycznie i stylistycznie. Co więcej, nie poleca się noszenia biżuterii symbolicznej, jeżeli nie jesteś gotowa na trudne rozmowy o religii, czy poglądach politycznych.

Ja mam jednakże nieco odmienną opinię. Według mnie niezależnie od tego, czy jesteś na pierwszej, czy piętnastej randce to powinnaś czuć się swobodnie i być sobą. Jeżeli masz ekscentryczny gust, lubisz krzykliwą biżuterię, albo podoba Ci się motyw czaszek, czy Kubusia Puchatka, to nie bój się tego wyrażać. Randkując, nie powinnyśmy czuć przymusu do ubrania się zgodnie z wymyśloną w ubiegłym wieku wizją skromnej kobiety. Ubierz biżuterię, którą uwielbiasz i w której czujesz się najlepiej. Według mnie randka, szczególnie ta pierwsza to czas by dać się poznać i nie warto zmieniać swojego stylu.

W Święta postaw na biżuterię sentymentalną

Jak dobrać biżuterię na święta

Każde święta to wyjątkowa okazja. W naszej rodzinie mieliśmy i takie bardzo eleganckie, ale też spędzone w dresach przy choince namalowanej na lustrze. Biżuterię na taką okazję wybierz więc stosowną do formy celebracji. Najczęściej jednak święta są czasem eleganckich ubrań z miękkich i miłych tkanin. Doskonale sprawdzi się biżuteria z kamieniami szlachetnymi, czy pięknie szlifowanym szkłem.

Pamiętaj, żeby dopasować biżuterię nie tylko do okoliczności, ale i do gości. Jeżeli w twojej rodzinie jest dużo dzieci, lepiej nie ubieraj dodatków, które można łatwo uszkodzić. Z drugiej strony to czas niezwykle sentymentalny i w mojej opinii bardzo odpowiedni, by ubrać naszą biżuterię, która mamy od Babci, Rodziców, czy ukochanego, niezależnie od tego, jak ona wygląda.

Biżuteria Sylwestrowa to bardziej ekstrawagancki odpowiednik dodatków na imprezę w klubie

Jak dobrać biżuterię na Sylwestra

Świętowanie nadejścia nowego roku to doskonała okazja na wszelkie błyskotki, kryształki i brokaty! Biżuteria sylwestrowa to na ogół elegancka i lśniąca biżuteria wieczorowa. Dopasuj ją do wybranych przez siebie ubrań. Tutaj będzie pasować każda długość naszyjnika i kolczyków. Nie krępuj się i zaszalej z dodatkami! Pamiętaj jednak, że jeżeli Twoje ubranie jest bardzo błyszczące i “dużo się na nim dzieje” to warto sięgnąć po spokojniejsze, prostsze akcesoria. 

Niezależnie od okoliczności powinnaś dobrze się czuć w tym, co masz na sobie. Oczywiście, niektóre panie wolą doskonały wygląd, nawet jeżeli kosztem jest komfort i takie ich prawo. Pamiętaj, że ten post to jedynie wskazówki, które mają Ci ułatwić podjęcie decyzji i wcale nie musisz się z nimi zgadzać. 😉

Jaką biżuterię założyć na koncert lub festiwal muzyczny

Jak dobrać biżuterię na festiwal muzyczny

Festiwale muzyczne i duże koncerty najczęściej odbywają się latem i przyciągają ogromną liczbę najróżniejszych ludzi. To doskonała okazja, by zaszaleć, nie tylko doskonale się bawiąc, ale i ze swoim wyglądem. Moda festiwalowa nie rządzi się żadnymi prawami. Często spotykane są stylizacje z ogromną liczbą biżuterii i dodatków. Tutaj śmiało możesz zapomnieć o konwenansach i wybrać najodważniejsze, czy najdziwniejsze projekty.

Pamiętaj jednak, że festiwale to miejsce, w których wiele rzeczy się gubi, lub niszczy. Warto więc postawić na tańszą, mniej sentymentalną biżuterię. W ten sposób unikniesz rozczarowania, jeżeli wrócisz z festiwalu bez niej. Co więcej, ciepła aura sprzyja noszeniu lekkich rzeczy, które nie będą się zbyt łatwo nagrzewać, jednakże wszystko zależy od twojej determinacji. Jeżeli będziesz się czuć fantastycznie w ciężkich łańcuchach, czy biżuterii z grubej skóry, to festiwal jest na nią doskonałym miejscem.

Bezpieczeństwo

Nieodłączną częścią festiwali muzycznych są tłumy i koncerty. Sytuacje, w których jest bardzo dużo (najczęściej tańczących i skaczących) ludzi na małej przestrzeni są niestety idealnym miejscem na wypadki. Pamiętaj, że biżuteria może się zahaczyć o ubranie, a za okrągłe i duże kolczyki ktoś może niechcący pociągnąć. W takich przypadkach zabawa festiwalowa może się bardzo szybko skończyć. W związku z tym polecam festiwalową biżuterię wybierać odważnie, lecz rozważnie.

Spodobało Ci się? Kontynuuj lekturę z manzuko.com

Możesz również polubić

Dodaj komentarz