Przegląd Rękodzielniczy – GAIA – ceramika

Przegląd Rękodzielniczy - Gaia Ceramika
Zapraszam do świata ceramicznych fantazji Gaia Ceramika – pełnego kolorów, różnorodnych faktur i niezliczonych możliwości kreatywnych.

Gaia Ceramika

Od pięciu lat lepię i zdobię różnorodne ozdoby ceramiczne, lecz największym zainteresowaniem cieszy się biżuteria modowa. Piękne, niesamowicie żywe kolory naszyjników Gaia czynią je wyjątkowymi i przyciągającymi uwagę dodatkami. Wybór jest duży – bywają egzemplarze niewielkich rozmiarów, okazałe na długich rzemieniach, minimalistyczne lub zdobione wyrzeźbionymi w glinie mandalami. Jednak żadna z ozdób nigdy nie jest dokładnie takie sama, dlatego ceramika jest naprawdę unikatowa! Wszystkie prace są dziełem rąk, które sprawiają, że kawałki szarej gliny zamieniają się w soczyście kolorowe, wyjątkowe i solidne ozdoby.
Ceramika handmade naszyjnik z ceramiki Gaia Ceramika ręcznie robiona biżuteria
Kolczyki z kaboszonami ceramicznymi Gaia Ceramika mały naszyjnik

Jak powstaje biżuteria ta piękna ceramiczna biżuteria?

Świeża glina jest bardzo plastyczna, można ją dowolnie formować, a gdy wyschnie staje się twarda, lecz bardzo krucha. Dopiero w temperaturze 950 stopni glina spieka się i utwardza. W tej fazie przystąpić można do nadawania ozdobom barw szkliwami ceramicznymi. Ostatni wypał w temperaturze około 1100 stopni sprawia, że ceramika nabiera ostatecznej trwałości i prezencji.
Jednak elementy ceramiczne bez odpowiedniej oprawy nie spełnią swojej funkcji, dlatego łączymy je z kolorowymi rzemieniami jubilerskimi, różnorodnymi zapięciami wklejanymi do rzemieni oraz krawatkami łączącymi wisiory z rzemieniami. Elementy te zamawiam w specjalistycznych sklepach internetowych z elementami do tworzenia biżuterii. Kupujemy tam też bazy kolczyków, bransoletek, pierścionków, ogniwka, zawieszki, breloki i wiele innych artykułów z szerokiej oferty sklepu.
Mandala naszyjnik ceramiczny Naszyjnik ręcznie robiony z ceramiki
Naszyjnik handmade serce z ceramiki Gaia Ceramika naszyjnik
Serdecznie zapraszam do obejrzenia mojej ceramiki na fanpage’u Gaia  oraz butiku na platformie Decobazaar.

Możesz również polubić

Dodaj komentarz