Bigle na łańcuszku – 6 pomysłów na wykorzystanie

Bigle na łańcuszku - 6 pomysłów na wykorzystanie. Klasyczne bigle na łańcuszku z ozdobą

Bigle na łańcuszku to półfabrykaty, które znam już od mojego dzieciństwa, a ostatnio coraz częściej spotykam kolczyki wykorzystujące te półfabrykaty. Prawdopodobnie wynika to z rosnącej popularności długich, wiszących kolczyków przy jednoczesnym dbaniu o wygodę. Co więcej, te lekkie kolczyki idealnie wpisują się w delikatne i minimalistyczne nurty biżuteryjne, które od dłuższego czasu nie tracą na popularności. Jeżeli chciałaś stworzyć kolczyki wykorzystujące bigle na łańcuszkach, przedstawiam Ci kilka możliwości.

Bigle na łańcuszku przeplatane przez odległe od siebie dziurki

Obiecanki przeplatanki

Jeżeli masz więcej dziurek na kolczyki w jednym uchu, ta propozycja jest właśnie dla Ciebie. Proponuję na jednym z końców łańcuszka zawiesić drobną zawieszkę lub koralik na szpilce, a następnie przepleść łańcuszek od najdalszej do najbliższej dziurki w uchu. Ta opcja prezentuje się najlepiej, gdy łańcuszek lekko zwisa z płatka, a nie oplata go ciasno. To idealny sposób na eleganckie wykorzystanie wszystkich dziurek, szczególnie jeżeli nie chcesz zapełnić ucha licznymi kolczykami.

Bigle na łańcuszku z asymetrycznymi zawieszkami

Bigle na łańcuszku w wersjach asymetrycznych

Asymetria jest jednym z rosnących od kilkunastu miesięcy trendów. Bigle na łańcuszku także pozwalają Ci na stworzenie asymetrycznych kolczyków. W najprostszej odsłonie wystarczy wykorzystać dwie różne, choć kompatybilne zawieszki lub takie same koraliki w różnych kolorach. Druga opcja to noszenie kolczyków odwrotnie, to znaczy w jednym uchu zawieszką z przodu, a w drugim z tyłu, lub nierówne przeciągnięcie łańcuszka w każdym uchu. Kolejny asymetryczny sposób na bigle na łańcuszku to wykorzystanie takich samych bigli o różnej długości lub doczepienie różnej długości zawieszek.

Symetryczne bigle na łańcuszku

 

Pełna równowaga

Asymetria z pewnością jest ciekawa dla oka i często wygląda dość nowocześnie. Jednakże symetria także cieszy nasze oczy. Stworzenie symetrycznych kolczyków na biglu z łańcuszkiem jest nieco trudniejsze, szczególnie jeżeli chcesz doczepić na ich końcu koraliki większego rozmiaru. Z drugiej strony, ta propozycja może zostać wykonana wyłącznie przy użyciu łańcuszka i zawieszek stworzonych ze szpilek jubilerskich i koralików.

Na jednym końcu bigla lub cienkiego łańcuszka zaczep wykonaną wcześniej zawieszkę. Następnie przepleć łańcuszek przez ucho. Dopiero teraz możesz zaczepić do łańcuszka czy bigla drugą zawieszkę (koralik nie przeszedłby przed Twoją dziurkę). Co prawda, takie kolczyki nieco trudniej się ściąga i zakłada, dlatego też polecałabym je na specjalną okazję, jednakże moim zdaniem efekt jest wart tej odrobiny wysiłku.

Kolczyki z zawieszkami z koralików, których kolor przechodzi w gradient

 

Bigle na łańcuszku i koraliki na szpilce

Jeśli jesteś fanką kolorów, z pewnością spodoba Ci się ten pomysł. Wystarczy, że na szpilce jubilerskiej umieścisz kilkanaście miniaturowych koralików w różnych kolorach. Doskonale sprawdzą się koraliki ze szkła lub drobniutkie koraliki z kamieni naturalnych. Dla dodatkowego efektu możesz je ułożyć gradientem kolorystycznym. Możesz zaczepić jedynie szpilkę z koralikami lub wzbogacić ją o kawałki drobnego łańcuszka o różnych długościach.

Bigle na łańcuszku z symetrycznymi zawieszkami z pereł

Kolczyki z pereł w nowej odsłonie

Kolczyki z pereł to absolutny klasyk! Jeśli czytasz naszego bloga, z pewnością wiesz, że moim zdaniem stanowią one podstawę każdej kolekcji biżuterii. Nieco odświeżoną wersją perłowych sztyftów, która wciąż ma mnóstwo klasy, jest wykorzystanie podłużnych kolczyków z pereł jako zawieszek do bigli na łańcuszku. Taka propozycja jest nie tylko elegancka, ale też z pewnością podkreśli Twój uśmiech i wydłuży szyję.

Łańcuszek przepleciony przez dziurkę w uchu i zaczepiony do nausznicy

Bigle na łańcuszku połączone z nausznicą

Połączenie nausznicy zamiast zawieszki z biglem na łańcuszku jest w mojej opinii genialnym rozwiązaniem. Pozwala Ci na stworzenie lekkich, subtelnych, ale też wielowymiarowych, ciekawych i wygodnych kolczyków. W najprostszym wydaniu wystarczy połączyć te dwa półfabrykaty ze sobą i gotowe. Dla dodatkowego efektu możesz wybrać nausznicę w odmiennym kolorze niż bigiel. Drugi sposób na wzbogacenie takiego kolczyka to dodanie niewielkiej zawieszki do nausznicy, jeżeli jej design na to pozwala.

Jak zawsze, jeżeli te inspiracje Ci nie wystarczają, zapraszam Cię na naszą tablicę na Pinterest’cie, na której znajdziesz dziesiątki przykładów wykorzystujących bigle na łańcuszku.

Jeżeli spodobał Ci się ten post, zajrzyj do kolejnych wpisów!

Możesz również polubić

Dodaj komentarz