Pierścionki z koralików i nie tylko

Pierścionki z koralików i nie tylko. Zestaw pierścionków handmade.

Pierścionki z koralików, drucików i sznurków zdobyły wielką popularność na TikToku i Instagramie. Już w zeszłym roku spora część naszej ekipy zakochała się w tworzeniu lekkich i wygodnych kompletów pierścionków, o czym mogłaś przeczytać w naszym tutorialu na pierścionki na gumce i plecione. W tym wpisie poznasz więcej pomysłów na stworzenie pierścionków, z którymi poradzisz sobie, nawet jeśli nie masz wprawy w tworzeniu biżuterii.

Pierścionki z koralików na gumce z zawieszkami

 

Pierścionki z koralików w kilku odsłonach

Koraliki można wykorzystać w pierścionkach na mnóstwo sposobów. Wiesz już, że można nawlekać Miyuki czy Toho na gumkę i drucik, jednakże to nie koniec. Pierścionki te obłędnie wyglądają wzbogacone o dodatkowe koraliki np. z modeliny, czy koraliki z niewielkimi obrazkami. Doskonale prezentują się w zestawach, szczególnie gdy pojedyncze sztuki mają dodatek w postaci mini zawieszki lub chwosta. Co więcej, drobne koraliki możesz nawlec na gumkę dokładnie tak samo, jak w przypadku biżuterii tkanej na krośnie, co w mojej opinii daje obłędne wyniki.

Pierścionki z koralików modułowych i bazy ze stoperem

Jednakże koraliki możesz też wykorzystać w połączeniu z bazami do pierścionków. Prawdopodobnie najprostsze jest wykorzystanie koralika modułowego i kompatybilnej z nim bazy. Wystarczy wybrać dowolny koralik z ceramiki, szkła czy metalu, a następnie umieścić go w bazie i zakręcić stoper. Jeśli zdecydujesz się na zakup kilku kolorowych koralików, możesz z łatwością codziennie nosić pierścionek dopasowany do Twojej stylizacji.

Pierścionki z koralików na bazie z wieloma oczkami

Ciekawym rozwiązaniem są bazy z wieloma oczkami. Umożliwiają one przyczepienie kilkunastu zawieszek, którymi zwykle są drobne koraliki szklane lub kamienne umieszczone na szpilce jubilerskiej. Doczepiając kolejne zawieszki z koralikami, tworzymy pierścionki z koralików, które wyglądem przypominają kwiaty w pełnym rozkwicie. To dobra propozycja, szczególnie dla osób, które lubią dynamiczną i kolorową biżuterię.

Pierścionek z kaboszonem

Pierścionki z kaboszonami

Bazy do pierścionków na kaboszon występują w coraz szerszej gamie kształtów, kolorów i rozmiarów. Oczywiście w pierścionek możesz wkleić każdy kaboszon od szklanych, przez akrylowe, aż po drewniane i wykonane z kamieni ozdobnych.

Niegdyś najpopularniejsze było wklejanie kaboszonów ze szkła, które zabezpieczały skrywającą się pod nimi grafikę. Potem nastała moda na malowanie płaskiej części kaboszonu, do czego doskonale nadawały się lakiery do paznokci. Alternatywnie można wykorzystać drewniane kaboszony i pomalować je lub wypalić w nich wzór. Obecnie prawdopodobnie największą popularnością cieszą się suszone kwiaty umieszczone pod kaboszonami szklanymi lub zalane żywicą. Ta druga propozycja, choć dużo trudniejsza umożliwia stworzenie płaskiego projektu, który wygląda nieco nowocześniej.

Osobiście jestem największą fanką kaboszonów akrylowych i wykonanych z naturalnych kamieni. Stworzenie z nich pięknych akcesoriów zajmuje dosłownie chwilę, mają piękne barwy i dają ponadczasowy wygląd. Jednakże to, jaki kaboszon wybierzesz, zależy wyłącznie od Ciebie. Niezależnie od jego rodzaju polecam wykorzystanie sprawdzonego przez nas kleju F 6000.

Pierścionki - kredki dla dzieci

Kredkowe pierścionki dla dzieci

Formy do pierścionków znajdziesz w internecie za kilka – lub kilkanaście złotych. Najczęściej wykorzystywane są one do tworzenia odlewów z żywicy i oczywiście możesz użyć ich w tym celu. Jednakże chciałam przedstawić Ci propozycję stworzenia ciekawych pierścionków dla najmłodszych. Oprócz foremki potrzebne będą Ci kredki świecowe, a także małe naczynie, w którym będziesz je kolejno wytapiać. Pamiętaj o zachowaniu ostrożności podczas pracy z gorącymi elementami. Pojedyncze kolory wlewaj do form na pierścionki i poczekaj, aż całkowicie ostygną. Następnie wyjmij je z formy i gotowe.

Oczywiście możesz tworzyć wielobarwne kredkowe pierścionki. Nie mieszaj jednak kolorów, gdy kredki są całkowicie stopione. Zamiast tego wylewaj kolejne kolory stopniowo do formy po ostygnięciu poprzedniej barwy. Jeżeli nie udało Ci się znaleźć odpowiednich foremek, możesz kupić masę do tworzenia form za kilkanaście złotych i stworzyć sama idealny wzór na kredkowe pierścionki.

Pierścionek fidget, który działa antystresowo

Pierścionki z koralików i drutu do zabawy

Fidget ring, to angielska nazwa pierścionka, którym możesz się bawić w dowolnym momencie. Jego konstrukcja zakłada występowanie ruchomych elementów, które doskonale komponują się w design. Takie pierścionki są idealne dla osób nerwowych, stresujących się w miejscach publicznych, a także dla dzieci i dorosłych z ADHD.

Do stworzenia najprostszej wersji pierścionka z ruchomymi elementami niezbędny będzie dość gruby drut jubilerski o średnicy XXX mm, koraliki szklane, akrylowe lub z kamieni naturalnych z dziurką o średnicy odpowiadającej grubości drutu i uniwersalne narzędzia jubilerskie. Najpierw zmierz palec tak, abyś wiedziała, jaki ma obwód, a następnie odetnij drut o długości większej o 1,5 cm. Następnie zawiń jeden z końców drutu w ciasną pętelkę i nawlecz wybrane przez siebie koraliki. Kolejnym krokiem będzie zawinięcie drugiego końca drutu w pętelkę, która zabezpieczy koraliki i ukształtowanie pierścionka w pożądany przez Ciebie sposób.

Tego typu pierścionki z koralików mogą przyjmować różną formę. Możesz zdecydować się na dłuższy drucik, który będzie oplatał się wokół Twojego palca kilkukrotnie. Dodatkowo w opcji jest wybranie dwóch koralików, które ciasno będą oplatać drut, a pomiędzy nimi umieszczenie koralika, który będzie się swobodnie przesuwał. To kolejna propozycja, która daje Ci mnóstwo twórczej swobody i nie wymaga ścisłego przestrzegania narzuconego schematu.

Pierścionek z rzemienia i łącznika

Prosty pierścionek z rzemienia

Do tego projektu potrzebne będą Ci kółka montażowe, dowolny, niewielki element łącznikowy i kawałek dość szerokiego rzemienia skórzanego lub zamszowego. Elementy metalowe polecam wybrać ze stali chirurgicznej lub serii goldfilled, gdyż świetnie sprawdzają się w codziennym użytkowaniu. Przydadzą się też uniwersalne narzędzia jubilerskie, nożyczki i coś, czym przebijemy rzemień. Do stworzenia dziurek w rzemieniu możesz wykorzystać czysty gwóźdź i młotek. Pamiętaj, żeby przebijać rzemień na grubej powierzchni (np. grubej drewnianej desce), której nie będzie Ci szkoda, jeśli powstaną na niej ślady gwoździ.

Zanim jednak dojdziemy do przebijania, musisz odciąć odpowiedni kawałek rzemienia, musi być on węższy od obwodu Twojego palca mniej więcej o szerokość wybranego przez Ciebie łącznika. Następnie wybij dwie dziurki z dwóch końców rzemienia. Pamiętaj, aby otwory znalazły się w równej odległości. Co więcej, ważne, aby otwory nie znalazły się zbyt daleko od końca rzemienia, tak aby kółko montażowe przewleczone przez dziurkę mogło objąć łącznik i się zamknąć. Po połączeniu wszystkich elementów pozostaje cieszyć się gotowym pierścionkiem!

Pierścionki wykonane z makramy

Pierścionki ze sznurków

Ku mojemu wielkiemu ubolewaniu, praca ze sznurkami, zaplatanie skomplikowanych wzorów kompletnie mi nie wychodzi. Gdyby tak było, z pewnością nosiłabym na palcu makramową paprotkę. Jednakże ograniczona własną niedoskonałością, poszukałam innego pomysłu na pierścionek ze sznurka.

Pierścionki z koralikami na sznurku z regulacją

Pierwszy z nich, to propozycja na regulowany pierścionek wykorzystująca cienki sznurek i niewielki koralik. Odetnij sznurek o długości mniej więcej 1,5 obwodu palca, następnie nawlecz na niego wybrany przez siebie koralik. Pozostało Ci już tylko zapleść końce sznurka tak, aby pierścionek można było zacisnąć na palcu. Z jednego końca sznurka stwórz pętelkę oplatającą sznurek bazowy od góry, a z drugiego końca pętlę od dołu. Zaciśnij je dobrze i twój regulowany pierścionek jest gotowy!

Istnieje mnóstwo przepięknych pierścionków wyplatanych makramą czy na szydełku. Jednakże w mojej opinii najlepiej nauczyć się je robić z tutorialem wideo. Nie bój się ich wyszukiwać nawet w językach obcych! Nawet jeśli nie zrozumiesz słów, przede wszystkim liczy się pokazanie tworzenia projektu krok po kroku.

Jak zwykle, jeżeli ten post nie przekonał Cię jeszcze do stworzenia własnego pierścionka, koniecznie zajrzyj na naszą tablicę na Pinterest’cie! Znajdziesz tam również źródła wszystkich zdjęć użytych w tym poście.

A jeśli jesteś zadowolona z lektury tego posta, zobacz co jeszcze mam Ci do zaoferowania!

Możesz również polubić

Dodaj komentarz