Biżuteryjne trendy na wiosnę 2022

Biżuteryjne trendy na wiosnę 2022

Biżuteryjne trendy na wiosnę 2022 to doskonałe odzwierciedlenie milionów kultur, mieszających się gustów i indywidualności. Posty o trendach bardzo często budzą we mnie mieszane emocje. Z jednej strony cieszy mnie zachęcanie do eksperymentowania i bawienia się modą. Z drugiej zaś nie chcę namawiać do przesadnej konsumpcji, która nie służy ani planecie, ani naszym portfelom. Dlatego też tym bardziej doceniam zróżnicowanie trendów na najbliższy sezon, które pozwala każdemu wybrać modną biżuterię, która wpasuje się w stały styl.

Biżuteryjne trendy na wiosnę 2022 — Śmiałe kolory

Wiosną świat budzi się do życia, w tym roku widziałyśmy już pierwsze niedźwiadki przebudzone po zimowej drzemce. Czas więc przegonić szare, deszczowe chmury i humory. Jednym ze świetnych sposobów na odrobinę radości w życiu jest kolor. Cieszy on nasze oczy, rozbudza kreatywność i chęć do działania. Tej wiosny nie bój się sięgnąć po odważne kolory w swoich dodatkach! Pozwól, aby kolorowa biżuteria dodała nieco radości Tobie i wszystkim, którzy Cię w niej zobaczą!

Biżuteryjne trendy na wiosnę 2022 — Odwaga braku kompromisu

W modzie jest także wszechobecny miszmasz, czyli zerwanie ze wszystkimi regułami. Srebro łączone jest ze złotem i miedzią, biżuteria vintage z nowoczesną, a minimalistyczne dodatki uzupełniane są ich kompletnym przeciwieństwem. Projektanci zdecydowanie przestali się przejmować konwenansami i zasadami wymyślonymi dawno temu. Takie podejście niektórych szokuje, lecz innym daje poczucie wolności i swobody, które wszyscy kochamy. 

Wielkie kolczyki, dziwne połączenia, krzykliwe kolory dodają nam zawadiackiej pewności siebie. Wybieranie biżuterii, która będzie skupiać wzrok wszystkich przechodniów, przestało być domeną dziwaków i społecznych wyrzutków, dziś jest trendem lansowanym na najmodniejszych wybiegach mody.

Dodatki pożyczone od babci trend na rok 2022

Biżuteryjne trendy na wiosnę 2022 — Dodatki pożyczone od Babci

Ten trend łączy w sobie kilka modnych aspektów. Pierwszym z nich jest biżuteria vintage, którą promują największe domy mody jak Chanel i Versace. Dodatkowo poruszają też aspekt wykorzystania biżuterii, której nie używają nasze Mamy i Babcie, zamiast kupować nowe dodatki. Wreszcie pożyczone, czy otrzymane od bliskich nam kobiet dodatki są biżuterią o znaczeniu sentymentalnym, która ponownie jest w modzie.

Perły w wielu odsłonach są modne od lat, tej wiosny najmodniejsze będą te, które w młodości nosiły nasze babcie. Do tego broszki, złote kolczyki i biżuteria emaliowana zachwyciły światowych projektantów. Takich dodatków możesz szukać nie tylko w znanych sklepach z biżuterią, ale też w secondhandach, w komisach i na targach staroci. W ten sposób możesz znaleźć piękne dodatki, z niesamowitą historią za niewielkie pieniądze.

Biżuteryjne trendy na wiosnę 2022 — Guma balonowa

Guma balonowa prawdopodobnie wszystkim nam kojarzy się z dzieciństwem.  Kolorowe gumy kulki w kultowych automatach, czy też w plastikowych paskach. Traciły smak w 30 sekund, jednakże za każdym razem cieszyły nie tylko smakiem, ale kolorami. Zarówno barwy, jak i tekstura gumy balonowej zainspirowały twórców biżuterii. 

Swarovski, Bottega Veneta, czy Solange i Dior to tylko przykłady firm, które w tym roku stworzyły cukierkową biżuterię. To doskonała wiadomość dla miłośniczek kolorów, dużych dodatków i radości w swoich stylizacjach. Materiały wykorzystywane do stworzenia takich dodatków to szkło akrylowe, kolorowe szkło i kamienie ozdobne i emaliowane metale.  Co ciekawe, w związku z rosnącą popularnością nieszablonowej mody męskiej, takie cukierkowe ozdoby tworzone są także w kolekcjach dla Panów.

Pasek z łańcucha

Biżuteryjne trendy na wiosnę 2022 — Paski z łańcucha

Spodnie z niskim stanem są jednym z najbardziej niezrozumiałych przeze mnie trendów. Jako miłośniczka komfortu, nie rozumiem zachwytu taką garderobą, jednakże wiem, że nie muszę. Spodnie z niskim stanem uzupełniać będą dodatki w postaci pasków stworzonych z grubych łańcuszków. Niektóre z nich mają delikatne dodatki, inne są dość spore i masywne. Noszenie tych akcesoriów z pewnością przykuje wzrok wielu przechodniów i z łatwością zmieni stylizację z dość prostej w modną.

Biżuteryjne trendy na wiosnę 2022 — Świadome zakupy

Jako konsumenci coraz częściej chcemy podejmować mądre decyzji dotyczące wszelakich zakupów. Stawiamy na jakość i trwałość wykonania, ponadczasowe wzory, niezawodne technologie. W ostatnich latach zdaliśmy sobie sprawę, że za pomocą portfeli codziennie dokonujemy wyborów, niejako głosujemy na marki. Wybieramy te, które są ekologiczne, działają charytatywnie, albo ich przesłanie zgadza się z naszymi przekonaniami.

Coraz więcej konsumentów sięga po produkty, do których produkcji nie wykorzystywano ludzi i zwierząt, chętniej sięgamy po dodatki z drugiej ręki, a nawet z recyklingu. Świetnie widzieć, że świadome podejście do konsumpcji staje się modne, dzięki czemu ta filozofia wydawania pieniędzy ma szansę dotrzeć do większej ilości osób.

Spodobał Ci się ten wpis? Sprawdź, co sądzisz o kolejnych!

Najmniej artystyczna dusza całej rodziny z zamiłowaniem do nauki wszystkiego, co bardziej lub mniej potrzebne. Chaotyczna, głośna i niezaprzeczalnie gadatliwa. Uwielbia czytać książki, grać w planszówki i rozmawiać z ludźmi, nie pogardzi też okazyjnym „rządzeniem się". Obecnie studiuje medycynę z nadzieją na zostanie neonatologiem. Pasję do gotowania łączy z miłością do dbania o bliskich. W niemal każdej chwili życia ma przy sobie kubek lub butelkę z dowolnym rodzajem herbaty.

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Show Buttons
Hide Buttons