Jak zrobić bransoletkę na gumce? – krótki poradnik

Jak zrobić bransoletkę na gumce? – krótki poradnik

Bransoletki na gumce to bardzo lekka, delikatna ozdoba nadgarstka, która idealnie sprawdzi się jako uzupełnienie wiosennych i letnich stylizacji. Dają szerokie możliwości twórcze, a do tego są dość proste do wykonania, dlatego chętnie sięgają po nie początkujące rękodzielniczki. Zapraszamy do lektury artykułu, w którym podpowiadamy, jak wykonać bransoletkę na gumce.

Co kupić, by wykonać bransoletkę na gumce?

Do wykonania bransoletki na gumce niezbędne są: gumka jubilerska, koraliki szklane, akrylowe lub z kamieni naturalnych. Mogą przydać się również ozdobne przekładki, zawieszki czy chwosty. Jak widać, liczba potrzebnych elementów do stworzenia wyjątkowej bransoletki na gumce, nie jest długa. W zależności od materiałów, na jakie się zdecydujemy, jej koszt może wynieść od kilku do kilkudziesięciu złotych.

Jak zrobić bransoletkę na gumce?

Bransoletka na gumce jak wiązać, by była trwała?

Bransoletka na gumce z koralików jest ozdobą subtelną i dość delikatną. By nie spotkała nas przykra niespodzianka w postaci rozerwania i rozsypania się kamieni musimy zadbać o staranność jej wykonania. Kluczowa jest dobrej jakości gumka (np. silikonowa) oraz jej mocne zawiązanie. By mieć pewność, że nie rozwiąże się, można węzeł delikatnie podkleić (wystarczy mała kropla kleju jubilerskiego). Nie zapominajmy o dobrym naciągnięciu wiązania. By zachować wysoką estetykę można go ukryć w koraliku, krawatce lub przekładce.

Jak zrobić bransoletkę na gumce?

Zacznij od odmierzenia odpowiedniej długości gumki (odpowiadającej nadgarstkowi plus kilka centymetrów zapasu na wiązanie). Następnie nawlecz koraliki i ozdoby, a na koniec solidnie zawiąż gumkę. Możesz wzmocnić wiązanie klejem, a po jego zaschnięciu ukryj go w koraliku. Bransoletka jest już gotowa!

Jaka wielkość koralików będzie najlepsza do bransoletki na gumce handmade?

To, jakie koraliki sprawdzą się najlepiej w bransoletce na gumce handmade, zależy tak naprawdę od efektu, jaki chcemy osiągnąć. Nie mogą być one zbyt małe, gdyż nie uda nam się przewlec przez nie gumki. Rękodzielnicy sięgają najczęściej po kamienie wielkości 6, 8 i 10 milimetrów. Zapewniają one wygodę, zarówno ich wykonania, jak i późniejszego noszenia. Oczywiście bransoletki na gumce z kryształkami czy kamieniami można wykonać też z mniejszych i większych koralików.

Bransoletka na gumce ze szklanych koralików

Jak dobrać rodzaj gumek do bransoletki na gumce?

Wyróżnić możemy dwa rodzaje gumek stosowanych do tworzenia bransoletek. Są to gumki silikonowe (0,5 do 1 mm) oraz kapeluszowe (posiadające dodatkowy nylonowy oplot). Zaletą gumek silikonowych jest ich przezroczystość, dlatego idealnie sprawdzą się do stworzenia bransoletki na gumce z kryształków i innych transparentnych kulek. Jeśli planujemy zrobienie bransoletki z kamieni naturalnych lub sztucznych, ale nie przezroczystych, możemy sięgnąć po gumki kapeluszowe. Ich zaletą jest większa trwałość, a występują w kilku podstawowych kolorach pozwalających ich na dopasowanie do tworzonej biżuterii.

Jakich narzędzi potrzeba do wykonania bransoletki na gumce diy?

Bransoletki na gumce diy są bardzo proste do wykonania. Nie potrzeba do nich specjalistycznych narzędzi jubilerskich, choć warto mieć pod ręką szczypce, do montażu zawieszek i krawatek. Jednak bez problemu możemy zrobić bransoletkę na gumce z kryształków, kamieni, koralików nie mając w domu żadnych narzędzi.

Najpopularniejsze przekładki do bransoletki na gumce z kamieni

Przekładki jubilerskie to doskonały sposób na urozmaicenie najprostszej bransoletki na gumce. Są to elementy ozdobne, które potrafią nadać ozdobie charakteru. Przekładki jubilerskie dostępne są w wielu kształtach – okrągłym, trójkątnym, kwadratowym, walcowatym czy nieregularnym. Mogą mieć różne kolory, wykończenia i ozdoby (np. cyrkonie). Warto dodać, że przekładki nie muszą być tylko niewielkimi ozdobami, otulającymi koraliki. Mogą też być większe i “wystawać” poza kamyki.

Najmodniejsze zawieszki do bransoletek na gumce silikonowej

W każdym sezonie modne są nieco inne zawieszki. Ozdoby dostępne są w wersji z metali szlachetnych, nieszlachetnych i innych tworzyw (np. zawieszki z masy perłowej czy żywicy). W najbliższych miesiącach królować będą bransoletki na gumce z zawieszkami kryształkami. Nadadzą one ozdobie stylu i będą pięknie odbijać letnie promienie słoneczne. Zawieszki do bransoletek na gumce silikonowej mogą nawiązywać do naszych pasji, upodobań i stylu ubioru. Wciąż popularne są motywy roślinne i koronkowe. Są eleganckie i ponadczasowe.

Bransoletki na gumce z kamieni naturalnych z zawieszkami

Jak wybrać krawatki do bransoletek na gumce?

Niektóre zawieszki potrzebują odpowiednich krawatek jubilerskich. Dzięki nimi nie tylko w łatwy i trwały sposób zamontujemy ozdoby, ale i będą stanowić element dekoracyjny. Krawatki do bransoletek na gumce przydadzą się również do zamontowania chwostów i innych ozdób.

Chcesz dowiedzieć się więcej o biżuterii?

Przeczytaj inne nasze artykuły:

Wirtualna Asystentka, ścisły umysł połączony z uwielbieniem do rzeczy ładnych. Od podstawówki zakochana we wszelkich formach rękodzieła, sztuki i designu. W wolnych chwilach spełnia się przy piekarniku wyczarowując babeczki, placki i ciastka, którymi obdarowuje wszystkich naokoło. Od roku zafascynowana również winylami i roślinami, których kolekcje systematycznie i bez opamiętania powiększa.

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Show Buttons
Hide Buttons