Sklep z Koralikami i Akcesoriami do Wyrobu Biżuterii - Półfabrykatami - Manzuko
Logo Manzuko
  • Ulubione
  • Manzuko >
  • Półfabrykaty >
  • Ze stali chirurgicznej

Ze stali chirurgicznej

Ze stali chirurgicznej

Stal chirurgiczna (ang. Stainless Steel) znana również jako stal szlachetna lub stal nierdzewna to zbiorcza nazwa na stopy używane najczęściej w przemyśle medycznym. Dzięki niewielkiej bioaktywności, oraz odporności na wysokie temperatury i wilgoć jest doskonałym narzędziem do tworzenia przedmiotów do użytku medycznego (od narzędzi po implanty), a także sprzętów wykorzystywanych w salonach tatuażu i piercingu.

 

W związku z rosnącą popularnością wykorzystania tego materiału w produkcji biżuterii używa się również określenia: stal jubilerska. Nic dziwnego, że na przestrzeni ostatnich 20 lat wykorzystanie tego stopu w zdobnictwie stale rośnie. Stworzone ze stali chirurgicznej akcesoria wyglądem przypominają metale szlachetne, a dodatkowo są twardsze i bardziej wytrzymał. Biżuteria stalowa mniej się rysuje, nie pokrywa się patyną, nie czernieje i nie uczula, co jest jej przewagą nad dodatkami wykonanymi ze srebra.

Stal chirurgiczna powlekana

Spora część naszych produktów ze stali chirurgicznej ma kolor złota lub jego różowej odmiany. Część z tych produktów powlekana jest prawdziwym złotem, wówczas w ich opisie widnieje napis — pozłacane. Pozostałe półfabrykaty powlekane są mieszankami metalicznymi o właściwościach nieuczulających.

 

Wszystkie półfabrykaty platerowane są techniką powlekania jonowego. Proces ten zapewnia trwałą powłokę na biżuterii, która idealnie pokrywa cały półfabrykat. Podczas testowania platerowanych produktów stalowych przez pracownice naszej firmy byłyśmy w szoku pod wpływem jakości ich wykonania. Kolor złotego łańcuszka nie uległ zmianie nawet po kilkunastu dniach pobytu na wakacjach, licznym kontakcie z potem, kosmetykami i słoną wodą. Dlatego też z dumą możemy polecać je naszym klientkom, wiedząc, że są warte swojej ceny.

Pielęgnacja platerowanych półfabrykatów ze stali chirurgicznej

Warto jednak pamiętać, że korzystając z produktów pozłacanych, posrebrzanych i platerowanych powinno się zachować odpowiednie zasady pielęgnacji, aby cieszyć się pięknem biżuterii jak najdłużej. Są to reguły uniwersalne, którymi możesz się kierować niezależnie od tego, skąd pochodzi dana biżuteria powlekana.

 

Zalecamy unikania kąpieli w takiej biżuterii, szczególnie w wodzie słonej lub chlorowanej. Polecamy też ściągać takie akcesoria na noc, a także podczas treningów i wykonywania prac domowych. W przypadku powstania zabrudzeń lub kontaktu biżuterii z perfumami, chemią użytku domowego czy wodą chlorowaną warto opłukać biżuterię, umyć ją delikatnym detergentem i wytrzeć do sucha. Dokładnie taki sam proces możesz powtórzyć z akcesoriami stalowymi, które nie są platerowane.

Półfabrykaty ze stali chirurgicznej w naszej ofercie

W naszym sklepie znajdziesz setki produktów wykonanych z tego wspaniałego stopu. Wśród nich są zawieszki i łączniki, które stale uzupełniamy o nowe wzory. Co więcej, znajdą się także łańcuszki, które uwielbiają wszystkie pracownice manzuko. Oczywiście nie zbraknie także bigli, sztyftów i baz, które nierzadko stanowią bazę biżuterii. To wszystko uzupełniają podstawowe elementy jubilerskie takie jak druty, końcówki i zapięcia stalowe.

Produkty ze stali chirurgicznej w naszym sklepie w większości wykonane są ze stopu 316 L, czyli najpopularniejszej odmiany. Warto jednak wspomnieć, że liczna część stalowych półproduktów wykonana jest ze stopu 304, który charakteryzuje się mniejszą zawartością niklu i większą zawartością chromu w porównaniu do stali 316 L. Dodatkowo stal 316 L zawiera molibden, dzięki któremu wykonane z niej produkty są bardziej odporne na działanie słonej i chlorowanej wody.

Zapisz się do newslettera
@
Kontakt

KONIARSCY S.C.
Zuzanna Koniarska
Mateusz Koniarski

Rzemieślnicza 29
77-300 Człuchów

Konto bankowe (PLN):
45 1160 2202 0000 0001 8232 6723
(Bank Millenium S.A.)

Manzuko © 2011-2023 - All rights reserved

# Wersja 1.145.0 #