Loewe — marka godna królów

Loewe — marka godna królów. Witryna sklepowa marki Loewe.

Loewe to marka, która nie pojawia się jako pierwsza, gdy myślimy o prestiżowych domach mody. Jednakże jest to firma z wieloletnimi tradycjami, która pozostając im wierna, nie gubi się wśród aktualnych trendów. Choć Loewe słynie z galanterii skórzanej, marka ta ma do zaoferowania znacznie więcej. Jeśli chcesz poznać historię i styl tejże marki, zapraszam Cię do lektury!

Logo marki Loewe z datą powstania sklepu.

Historia marki

Ku mojemu zaskoczeniu jest to marka z ponad stupięćdziesięcioletnią tradycją. Ten luksusowy dom mody powstał w 1846 roku w Madrycie, a tworzyła go grupa rzemieślników specjalizujących się w galanterii skórzanych. Na początku XX wieku zainteresowanie marką wzrosło tak bardzo, że ówczesna królowa Hiszpanii, Wiktoria Eugenia, była ich stałą klientką. W 1905 roku Król nadał im Królewski Nakaz Mianowania, co sprawiło, że Loewe stało się Dostawcą Królewskiego Domu Hiszpanii. Oczywiście przyczyniło się to do jeszcze większego popytu na produkty marki. Klientami Loewe stały się gwiazdy takie jak Marlene Dietrich, Sophia Loren, Rita Hayworth czy Ernest Hemingway.

Perfum wyprodukowany przez markę Loewe

W latach 70. Loewe rozszerzyła swoją ofertę o perfumy i odzież. Marka odświeżyła wówczas swoje logo, a pierwsze projekty odzieży tworzyła Laura Biagiotti i Giorgio Armani. Pod koniec XX wieku (jak większość obecnych wielkich domów mody) stała się częścią konglomeratu LVMH. Jednakże nie miało to większego wpływu na kurs produkcyjny marki.

Do dziś markaskupia się głównie na tworzeniu torebek i wyrobów skórzanych, choć oferta marki jest oczywiście znacznie bogatsza. Chociaż firma ta nie jest aż tak znana, jak Chanel, Dior, czy Gucci, do dziś pozostaje jedną z ulubionych marek hiszpańskich monarchiń. Torebki projektanta nosi nie tylko królowa Zofia, ale też słynąca z doskonałych stylizacji królowa Letizia.

Wydania poetyckie fundacji Loewe
ZDJĘCIE: https://www.loewe.com

Fundacja Loewe

Fundację założył w 1988 roku Enrique Loewe y Lynch — prawnuk twórcy firmy. To prywatne przedsięwzięcie powstało celem wsparcia wydarzeń kulturalnych i wszelakich wystaw, a także edukacji i ochrony dziedzictwa rzemieślniczego i artystycznego. Aktualnie fundacją kieruje córka jej założyciela. W jej działaniach mieszczą się konkursy rzemieślnicze i poetyckie, sponsorowanie programów tanecznych na terenie Madrytu i Barcelony,

Pokaz mody marki Loewe

Styl Loewe

Loewe zdaje się stosunkowo „cichą” marką, której działania skupiają się na osiąganiu produktów o najwyższej jakości z jednoczesną dbałością o szacunek do tradycji i duszy marki. Co ciekawe, działania charytatywne marki nie skupiają się na ekologicznym podejściu, jak ma to miejsce w przypadku większości wielkich domów mody. Loewe ewidentnie stawia na zachowanie dawnych form artystycznych, jednocześnie poszukując nowatorskich rozwiązań i nowych, genialnych artystów.

Nowa kolekcja damskich ubrań marki Loewe
ZDJĘCIE: https://www.loewe.com

Kolekcje marki

Tegoroczne wiosenne propozycje marki to ciekawe połączenie klasycznych krojów i tkanin z nieoczekiwaną zabawą kształtem. Inspirowane naturą stylizacje pojawiają się zarówno w projektach kobiecych, jak i męskich. Różnorodna oferta marki sprawia, że ciężko określić styl Loewe w spójny i zwięzły sposób.

Kolekcja ekstrawaganckich butów
ZDJĘCIE: https://www.loewe.com

Zdaje się, że projektanci próbują zachować równowagę pomiędzy odważną eksplozją kształtów i nieco dziwacznych pomysłów (jak trawiaste czy balonowe buty i absurdalne bluzy z filcowymi panelami), a doskonale skrojonymi ubraniami, które z przyjemnością ubrałaby każda mniej modowo odważna osoba.

Zimowe wydanie ubrań marki Loewe
ZDJĘCIE: https://www.loewe.com

Kolekcja na jesień i zimę obfituje w ciemniejsze kształty i cięższe wizualnie propozycje. Geometryczne propozycje o czystych liniach ustępują miejsca miękkim materiałom i kształtom. Przyglądając się działaniom marki, można odnieść wrażenie, że niemal wyprzedza trendy i zdecydowanie możemy spodziewać się rosnącej popularności Loewe.

Masywne skórzane bransoletki
ZDJĘCIE: https://www.loewe.com

Biżuteria Loewe

Kolekcja damska i męska tej marki w zasadzie się od siebie nie różni. Biżuteria marki to przede wszystkim akcesoria skórzane z najwyższej półki. Już na zdjęciach rzuca się w oczy doskonała jakość ich wykonania. Różnobarwne rzemienie przeplatane na różne sposoby, szerokie bransolety skórzane, czy miniaturowe paski na nadgarstki to zdecydowanie biżuteryjny znak rozpoznawczy marki.

Naszyjniki z nietypowymi zawieszkami
ZDJĘCIE: https://www.loewe.com

Poza nielicznymi projektami z logo marki, w ofercie znajdziemy kilka nieco abstrakcyjnych zawieszek na rzemieniu. Ponownie widzimy ekscentryczne akcenty wśród minimalistycznych propozycji. Zaliczymy do nich zawieszki z korniszonem, szparagiem, figą czy grzybem. Zdecydowanie są to akcesoria, których nie spodziewałabym się po ekskluzywnym domu mody, pokazuje to jednak pewien luz, którego nie zatracono w walce o doskonałość.

Spodobał Ci się ten post? Koniecznie przeczytaj kolejny!

Możesz również polubić

Dodaj komentarz