„Seks w wielkim mieście” — kultowe dodatki

Seks w wielkim mieście — kultowe dodatki. Aktorki grające główne postacie w kultowym serialu.

„Seks w wielkim mieście” to kultowy na całym świecie serial. Opowiada on o przyjaźni nowojorskich kobiet o wielkich osobowościach i niezwykłym stylu. Nic dziwnego, że serial odpowiadał za wiele trendów na całym świecie. Wraz z powrotem historii Mirandy, Charlotte i Carrie w serialu „I tak po prostu” wracamy do oryginalnej serii. O akcesoriach z nowego serialu opowiem Ci w innym poście, dziś jednak skupimy się na kultowych akcesoriach z „Seksu w wielkim mieście” — serialu, który pokochały miliony kobiet na całym świecie.

Główne bohaterki serialu Seks w Wielkim Mieście

Akcesoria z „Seksu w wielkim mieście”

Carrie Bradshaw to główna bohaterka i narratorka omawianego serialu. Postać ta znana jest z wyczucia stylu i uzależnienia od butów, jednakże zapewniam, że jej akcesoria także należą do wyjątkowych. Mimo, że każda z bohaterek ma unikalny styl, to właśnie stylizacje serialowej Carrie miały ogromny wpływ na światowe trendy. Dlatego też w dużej mierze skupimy się dziś na jej akcesoriach.

Naszyjnik głównej bohaterki serialu
ZDJĘCIE: East News

Naszyjnik Carrie

Ten naszyjnik pojawiał się w serii przez kilka lat. Zresztą Sarah Jessica Parker zachowała go na pamiątkę. Kultowy naszyjnik z imieniem „Carrie” napisanym kursywą był złoty, a kropkę nad i zdobił niewielki biały kamień. Naszyjnik ten uważany jest za jeden z najważniejszych dodatków w całym serialu. Gdy Carrie gubi go w Paryżu, w jednym z odcinków mówi, że jest on wart niewiele, ale jest bezcenny. Co ciekawe, taka biżuteria modna jest nawet dziś, co prawda wśród trendów króluje biżuteria personalizowana w mniej oczywisty sposób, jednakże ten klasyczny wzór naszyjnika prawdopodobnie zawsze będzie modny. Tym bardziej że przypomniano nam o nim w „I tak po prostu”!

Akcesoria z serialu Seks w wielkim mieście
ZDJĘCIE: theadventurine.com

Wisior Bulgari Tondo

W trzecim sezonie Carrie dość często pojawiała się w akcesoriach od Bulgari. Nierzadko pojawiała się w osiemastokaratowym złotym zegarku tej marki. Jednakże moją uwagę przykuł słoneczny naszyjnik Bulgari Tondo. Łączył on kolor srebra i złota i zawieszony był na złotym łańcuszku. Świetnie komponował się ze złotymi bransoletkami łańcuszkowymi, które Carrie także nosiła.

Carrie Bradshaw z serialu Seks w wielkim mieście w kultowym naszyjniku z preclem
ZDJĘCIE: theadventurine.com

Złoty precel i diamentowa podkowa

Czwarty sezon serialu wykorzystał mnóstwo akcesoriów autorstwa młodych wówczas projektantek tworzących markę Mia & Lizzie. Podobno złota podkowa wysadzana diamentami warta około 2 tysiące $ była tworzona z myślą o Sarze Jessice. Aktorka uznała, że podkowa łączyła w sobie kobiecość z wiktoriańskim urokiem, prawdopodobnie dlatego wisiorek pojawił się w serialu wielokrotnie.

Kolejną dość wyrazistą zawieszką był złoty precel, który także zdobiły diamenty. Yossi Harari, czyli twórca precla umieścił diamenty tak, aby udawały one kryształki soli. Poza eklektycznym wyglądem naszyjnika miał on nieco głębsze znaczenie. Symbolizować miał Gotham, jedną z dzielnic Nowego Yorku, który według Sary Jessiki Parker był jednym z najważniejszych postaci całego serialu.

Carrie Bradshaw w wiszących kolczykach i pierścionku na łańcuszku
ZDJĘCIE: theadventurine.com

Wiszące kolczyki

Pierścionek z wielkim diamentem, który Carrie nosiła na szyi, był piękny, lecz fakt, że nie nosiła go na palcu, silnie sugerował, że nie poślubi ona Aidana. Jednakże muszę przyznać, że wyglądał dość ciekawie, szczególnie w połączeniu z niskim dekoltem i dużymi, wysadzanymi diamentami kolczykami od Freda Leightona. Co ciekawe, Sarah Jessica wielokrotnie pojawiła się w tych kolczykach na czerwonym dywanie.

Kultowa stylizacja Cariie z serialu Seks w wielkim mieście
ZDJĘCIE: Craig Blankenhorn/New Line Cinema
Kultowa bransoletka Carrie z serialu w przybliżeniu
ZDJĘCIE: Craig Blankenhorn/New Line Cinema

Kultowa bransoleta Elsy Peretti

Akcesoria Elsy Peretti, szczególnie bransolety Bone to absolutny i ponadczasowy hit. To dzisiaj widzimy je na każdym czerwonym dywanie Hollywood i nic w tym dziwnego, są one bardzo mądrze zaprojektowane, pięknie się prezentują, jednocześnie dodając nieco animuszu. Oczywistością więc jest, że pojawiły się one także na stylowej Carrie. Co ciekawe, miała je na sobie, buszując po sklepie Tiffany & Co, czyli marki, dla której Elsa projektowała przez wiele lat.

Kultowy pierścionek Samanthy
ZDJĘCIE: www.vogue.com

Pierścionek Samanthy

Choć ta i kolejna pozycja na naszej liście nie pochodzi z serialu, a z filmów, uznałam, że ze względu na to, jak dużą rolę odegrały, to warto o nich wspomnieć. W pierwszym filmie „Seks w wielkim mieście” Samantha wymarzyła sobie pierścionek, który postanowiła wylicytować na aukcji w Christie’s. Ostatecznie pierścionek został wylicytowany za 50 tysięcy dolarów przez tajemniczego jegomościa. Później okazuje się, że diamentowy pierścionek JAR Gardenia kupił chłopak Samanthy. Jeśli widziałaś film, z pewnością wiesz, jak istotny dla fabuły był ten ogromny i lśniący pierścionek i jak wiele symbolizował.

Pierścionek zaręczynowy dla Carrie od Biga z serialu Seks w wielkim mieście
ZDJĘCIE: www.vogue.com

Pierścionek od Biga

Na ten pierścionek czekałyśmy razem z Carrie przez wiele lat, aż w końcu doczekałyśmy się go w drugim filmie „Seks w wielkim mieście”. Na szczęście ten długo wyczekiwany klejnot nie okazał się kompletnie przewidywalny. Big oświadczył się, prezentując pięciokaratowy czarny diament w białym złocie wysadzanym białymi diamentami. Podobno został on wybrany spośród dziesiątek propozycji nadesłanych jako potencjalne pierścionki zaręczynowe dla Carrie. Pierścionek był zdecydowanie nietuzinkowy, co doskonale pasuje do Carrie.

Jeśli uważasz, że w tym zestawieniu zabrakło biżuterii, którą w szczególności zapamiętałaś z serialu, koniecznie daj nam o tym znać w komentarzu!

Spodobał Ci się ten post? Zobacz, co sądzisz o kolejnym

Możesz również polubić

Dodaj komentarz