Naturalne koraliki i półfabrykaty – nowości manzuko

Naturalne koraliki i półfabrykaty - nowości manzuko

Nowe koraliki i półfabrykaty przybywają w naszym sklepie w takich ilościach, że nie sposób napisać o wszystkich. Przybliżę Wam jednak najciekawsze i najliczniejsze nowości ostatnich miesięcy. W tym poście zebrałam wszystkie koraliki i półfabrykaty pochodzenia naturalnego, choć wspomnę też o kilku syntetykach. W kolejnym wpisie, przeczytacie o nowościach z pozostałych kategorii.

Kaboszony z kamieni naturalnych do sutaszu

To zupełnie nowa pozycja w naszym katalogu. Mieliśmy w ofercie kaboszony z howlitu i hematytu nadające się nie tylko do obszywania, ale także wklejania w oprawy. Nowe kaboszony przeznaczone są przede wszystkim do sutaszu. Część z nich ma specjalnie do tego wyszlifowane krawędzie. Niektóre wciąż wpasują się w metalowe oprawki. W naszej ofercie pojawiło się wiele nowych kształtów z minerałów takich jak wielobarwne agaty, ametysty, jadeity, kwarce czy onyksy. Wśród nich znajduje się też pozycja syntetyczna jednak niesamowicie wyglądająca w biżuterii- owalne kaboszony z opala.

Kaboszony z kamieni naturalnych do sutaszu, wklejania

Wyjątkową częścią tej kategorii są kaboszony z labradorytu. Każdy fragment tego minerału jest wyjątkowy i ma zamknięty w sobie inny fragment polarnej zorzy. Tym samym nasze kaboszony są unikatowe. Każdy obrobiony zgodnie z inkluzjami i pęknięciami, by się nie kruszyły, nie tylko barwy ale i kształty mają niepowtarzalne. Przepięknie będą prezentowały się nie tylko w sutaszu ale i oprawione w metalowe ramki.

Unikatowe kaboszony z labradorytów

Koraliki z agatu

W tym temacie mamy sporo nowości. Chociaż nie wszystkie są nowościami dla nas. Wiele z agatowych koralików, które pojawiły się w naszej ofercie czekało na swój dzień już od kilku lat (czasami potrafimy się nieźle zakręcić). A więc teraz wśród agatów znajdziecie niesamowite, niespotykane aktualnie koraliki. Wśród nich znajdziecie ślicznotki ze spękaniami, ciemnymi żyłkami, wybarwione we wszystkich kolorach tęczy i nie tylko. Wyjątkowe jest też połączenie z zielenią całej kolekcji żółtych agatów. Kształty? Nawet nie każcie mi wymieniać, części nawet nie potrafiłabym nazwać, musicie to po prostu zobaczyć.

Koraliki z agatów o różnych kolorach

Koraliki z korala

Te naturalne cuda są z nami dłużej niż istnieje manzuko. Od lat zmagaliśmy się z trudnością ich sprzedaży, ponieważ każdy kawałeczek jest inny. W końcu zostały posortowane na kolory i wielkości, by w miarę możliwości przybliżyć Wam co zamawiacie.  Sprowadzane z różnych zakątków świata, niejednolicie wybarwione, w kształtach naturalnych (ale nie tylko). Polecają się na wisiory i naszyjniki oraz obszerne bransoletki.

Koraliki z korali w rożnych kolorach

Koraliki z onyksu

Są wyjątkowo piękne. Niesamowitej jakości koraliki, bez skaz, idealnie czarne, wypolerowane na wysoki połysk. Można się w nich przeglądać. Będą wyglądały niesamowicie w delikatnej oprawie z metalowych półfabrykatów w kolorach srebrnym, złotym i platynowym. Są naszym numerem 1. do tworzenia eleganckiej, wyjściowej biżuterii.

Koraliki do biżuterii z onyksu

Koraliki z kryształu górskiego

Ta bezbarwna odmiana kwarcu bywa wyjątkowo urodziwa. Do oferty wprowadziliśmy dwa rodzaje koralików z kryształu górskiego- oba są wypełnione siecią spękań, jedne wypolerowane są na błysk, inne mają matową powierzchnię. Są wyjątkowo delikatne, więc nadają się raczej do biżuterii wyjściowej. Stanowią piękny kontrast w połączeniu w powyższymi onyksami. Znajdziesz je u nas w mnogiej gamie kształtów i rozmiarów.

Kryształ górski, spękane koraliki

Muszelki nie tylko Kauri

Muszle to temat, który rozkwitł w minione wakacje, ale trend pozostanie z nami na dłużej. Muszelki, które dodaliśmy do oferty idealne będą na wakacyjne wisiory. Mają cudowne, naturalne kształty i kolory. Oprócz dużych muszli oferujemy też kilka produktów z maleńkimi muszelkami zatopionymi w żywicy. Największy hit- muszle kauri dostępne są w nowych rozmiarach i emaliowane na nowe sposoby. Niespotykane są muszelki kauri pomalowane srebrną i złotą, matową farbą.

Muszle do biżuterii Muszle kauri

Perły słodkowodne i syntetyczne

Perły to zapowiadany hit tego roku! Królowały w kolczykach, naszyjnikach, bransoletkach, akcesoriach do włosów, torebkach, ubraniach i dodatkach. Wyjątowo modne a nadchodzącym sezonie mają być łańcuszki do okularów z perełkami. Na półkach manzuko zagościły słodkowodne perły w wielu rozmiarach i kształtach, a także kolorach. Hodowane na płaskie monetki czy łezki. Towarzyszą im tańsze odpowiedniki- perły szklane oraz akrylowe.

Perły słodkowodne w różnych kolorach

Zawieszki z kamienia plastry

Ostatnie w tym zestawieniu- plastry z kamienia, które mogą służyć zarówno jako koraliki i półfabrykaty. Plastry agatów i jaspisów. Każdy nieziemsko wybarwiony, o nadzwyczajnym kształcie. Mają niewielką dziurkę by dało się je nawlec, ale bardzo dobrze nadają się również do obszycia w biżuterii sutasz.

Duże zawieszki z kamieni naturalnych

Możesz również polubić

Dodaj komentarz