Sklep z Koralikami i Akcesoriami do Wyrobu Biżuterii - Półfabrykatami - Manzuko
Logo Manzuko
 • Ulubione
 • Manzuko >
 • Koraliki >
 • Koraliki z kamieni ozdobnych >
 • Kwarc

Kwarc kamień - koraliki do biżuterii

Koraliki kwarc

W naszym sklepie z koralikami kwarc cieszy się stałą popularnością. Półfabrykaty do biżuterii z kwarcu kuszą nie tylko pięknymi barwami, ale także trwałością i przystępną ceną. Od lat dbamy, aby wśród naszych koralików z kwarcu nie brakowało ulubionych klasyków naszych klientek. Jednocześnie stale poszukujemy nowych, ciekawych i pięknych półfabrykatów z tego kamienia. Zachwycamy się bogactwem barw migotliwych, fasetowanych kuleczek jednocześnie podziwiając naturalne kryształy kwarcu. Kamień ten znajdziesz na naszej stronie w wersji naturalnej, a także barwionej. Dzięki temu z pewnością znajdziesz w tej kategorii koraliki idealne do Twojego projektu!


Kwarc na kartach historii

Kwarc od zarania dziejów znajdował swe zastosowanie w wytwarzaniu ozdób, rzeźb, waz, obiektów kultu religijnego czy do wyrobu biżuterii. Jego globalne występowanie i bogactwo odmian, od wieków przyciągało rzemieślników różnych dziedzin.


Już w XII wieku p.n.e. Fenicjanie wykorzystywali kwarc różowy jako amulet, który miał sprzyjać płodności, chronić od złego, a wrogów zamieniać w przyjaciół. Starożytni Egipcjanie, Grecy i Rzymianie również wierzyli w moc różowego kwarcu. Oprócz talizmanów używali go do odtruwania organizmu z toksyn oraz jako antytoksynę. W Egipcie oprócz ezoterycznej ochrony różowym kwarcem wykorzystywano kryształy górskie, które działając jak soczewki, pomagały rozniecać ognień zogniskowanymi promieniami słonecznymi.


Kwarc- koraliki w manzuko.com

Spośród koralików z kamieni naturalnych, które znajdziesz na naszej stronie internetowej, kwarc jest jedną z najbardziej zróżnicowanych kategorii. Koraliki z kwarcu znajdziesz nie tylko w wielu wersjach kolorystycznych, ale także w różnych rozmiarach i kształtach, do których zaliczymy:

 • kulki gładkie i fasetowane
 • krople
 • sople
 • patyczki
 • cegiełki
 • kostki
 • pastylki
 • wałki
 • dyski
 • oponki

Dodatkowo większość wersji kolorystycznych znajdziesz zarówno w wersji półprzejrzystej, jak i nieprzezroczystej. Podobnie jak koraliki z agatu, półfabrykaty kwarcowe znajdziesz także w ich naturalnej postaci, jak i wersji barwionej. Poza dosłownie całą gamą kolorystyczną, na szczególną uwagę zasługują koraliki z kwarcu:

 • platynowanego — pokrytego cienką warstwą platyny, co nadaje półfabrykatom jasnosrebrnego koloru z metalicznym połyskiem
 • chmurzystego — zawierającego- zawierającego domieszki manganu i tytanu, przypominający burzowe chmury, przez niektórych uważany za odmianę kwarcu rutylowego
 • tytanowanego — powleczonego cienką warstwą tytanu, który znajdziesz w wielu odmianach kolorystycznych, w tym w błyszczącej i matowe wersji tęczowej
 • rutylowego — zanieczyszczonego rutylem, czyli dwutlenkiem tytanu, który tworzy ciekawe wzory we wnętrzu kamieni
 • turmalinowego — czyli zawierającego turmalinowe wtręty uatrakcyjniające strukturę kamieni
 • dymnego — kwarcu w przejrzystej formie o dymnej, brązowej barwie i szklistym, charakterystycznym wyglądzie

Warto pamiętać, że wszystkie koraliki z surowców naturalnych, także te z kwarcu nieco różnią się od siebie, a każdy okaz stworzy niepowtarzalną biżuterię.


Kwarc — kamienie do każdej biżuterii

Kwarc jest niezwykle wszechstronnym surowcem w biżuterii. Cena koralików z kwarcu jest bardzo przystępna, przez co bardzo chętnie wykorzystujemy go w rękodzielniczych projektach. Może imitować inne półfabrykaty takie jak koraliki z akwamarynu, morganitu, awenturynu i wielu innych. Pozwala to na odtworzenie drogiej biżuterii znacznie mniejszym kosztem.

Jednakże my cenimy kwarc za znacznie więcej. Jest to bardzo popularny minerał, dzięki czemu cieszymy się ogromnym wyborem wykonanych z niego koralików. Co więcej, doskonale komponuje się z każdym rodzajem półfabrykatu do biżuterii. Śmiało możesz łączyć je z koralikami ze szkła i innych kamieni ozdobnych. Kwarc pięknie komponuje się także z półfabrykatami z pereł i masy perłowej.


Ogromna różnorodność kształtów, kolorów i rozmiarów koralików z kwarcu sprawia, że znajdziesz wśród nich kamienie idealne do każdego rodzaju biżuterii. Kuleczki fasetowane tworzą oszałamiającą biżuterię na codzień, ale i nadającą się na eleganckie wyjścia. Nasze sople i słupki często wykorzystywane są w akcesoriach w stylu gotyckim, a także fairycore. Z kolei koraliki w kształcie wałków i oponek tworzą unikatową biżuterię w stylu boho.

Kamienie te pasują nie tylko do wielu różnych trendów, możesz z nich tworzyć akcesoria dla każdego. Ciemniejsze koraliki, a także odmiany kwarcu dymnego, turmalinowego i rutylowego nadają się perfekcyjnie do tworzenia męskich akcesoriów. Pięknie łączą się ze stalą chirurgiczną, sznurkami i rzemieniami. Z kolei kwarc różowy, cieszący się największą popularnością sprawdzi się w kobiecej, romantycznej biżuterii.


Jak dbać o biżuterię z kwarcowymi kamieniami

Koraliki z kwarcu to typowe kamienie ozdobne wykorzystywane w biżuterii, nie wymagają szczególnej pielęgnacji, czy zasad przechowywania. Zawsze polecamy czyścić biżuterię miękką szmatką suchą lub nasączoną letnią wodą. W przypadku uporczywych zabrudzeń możesz wykorzystać delikatne detergenty czy miękką szczotkę.

W przypadku koralików z kwarcu, szczególnie tych barwionych, warto unikać wystawiania ich na długotrwałe działanie wody. Wilgoć może nie tylko osłabić strukturę kamienia i zwiększyć jego podatność na uszkodzenia, ale także osłabić intensywność jego barwy. Dlatego też polecamy dokładnie suszyć kwarc i wykonaną z niego biżuterię po czyszczeniu i przechowywać ją w suchym otoczeniu. Aby uniknąć zarysowania każdego rodzaju biżuterii, zawsze rozdzielaj akcesoria szmatką, przegródkami pudełka lub woreczkami. Zapisz się do newslettera
@
Kontakt

KONIARSCY S.C.
Zuzanna Koniarska
Mateusz Koniarski

Rzemieślnicza 29
77-300 Człuchów

Konto bankowe (PLN):
45 1160 2202 0000 0001 8232 6723
(Bank Millenium S.A.)

Manzuko © 2011-2024 - All rights reserved

# Wersja 1.158.3 #