Onyks jest odmianą chalcedonu, a tak właściwie rzadką odmianą agatu. Podobnie jak agat, onyks ma wstęgową budowę, występuje w kolorach białym, czarnym i zielonym. Najbardziej pożądany jest onyks całkowicie czarny. Ta najszlachetniejsza odmiana i specjalnie wyselekcjonowane okazy stanowią ulubiony materiał wielu jubilerów. Nieskazitelna czerń i dająca się pięknie wypolerować powierzchnia, nadają szlachetności zarówno kolczykom, jak i bransoletkom czy naszyjnikom. Onyks świetnie komponuje się ze szlachetnymi dodatkami jak perły, koral, złoto czy srebro. Jednak równie dobrze wygląda w połączeniu z kryształkami. Koraliki z onyksu, jakie znajdziecie w ofercie, to nie tylko klasyczne już kulki, ale mnóstwo ciekawych kształtów, łezki, owale, wałki czy bryły. Wszystko po to, by móc na ich bazie komponować niebanalną, ciekawą i niepowtarzalną biżuterię. W cesarskich Chinach onyks był materiałem zarezerwowanym dla cesarza (np. na pieczęci) i za jego używania karano śmiercią. Od dawna uważany, za kamień mądrości i szczęścia.

Gdy zapytamy, jakie onyks ma właściwości, specjaliści od litoterapii (leczenia minerałami) odpowiedzą, że działa wspomagająco na układ nerwowy i odpornościowy. Wspomaga słuch i wzrok, jest także zalecany osobom cierpiącym na cukrzycę.

Ponoć onyks oddziałuje również na sferę duchową człowieka. Wzmacnia siłę wewnętrzną w trudnych chwilach, reguluje energię, przyspiesza regenerację. Uwalnia od ciężaru przeszłości, zamyka toksyczne relacje i chroni przed negatywną energię.

To czy w to wierzyć pozostawiamy Wam. Wiemy jednak, że trudno jest się oprzeć jego urokowi. Biżuteria z onyksu jest bowiem jak ulubione jeansy i mała czarna jednocześnie.