Sklep z Koralikami i Akcesoriami do Wyrobu Biżuterii - Półfabrykatami - Manzuko
Logo Manzuko
  • Ulubione
  • Manzuko >
  • Półfabrykaty >
  • Drut jubilerski

Drut jubilerski

Skąd tak właściwie wziął się drut w biżuterii?

Pierwsze ślady biżuterii z wykorzystaniem drutu pochodzą sprzed tysięcy lat. W starożytności wykorzystywany był do tworzenia filigranowej biżuterii, wymagającej nie lada zdolności rzemieślniczych. Filigran to technika jubilerska wykorzystująca niezwykle cienkie druciki układane w ażurowe, misterne wzory. Biżuteria z drutu złotego była przeznaczona jedynie dla najbogatszych. Popularna była wśród Greków, mieszkańców Mezopotamii czy Egipcjan, o czym świadczą wykopaliska z Krety i znaleziska z grobowca Tutanchamona. W średniowieczu z filigranu wykonywano biżuterię sakralną, zdobne różańce i wisiory z krzyżami były atrybutami znamienitych arcybiskupów, a później filigran wrócił do łask w erze wiktoriańskiej.

Drut wykorzystywany był przez mniej bogatych do tworzenia biżuterii, zamiast złotego wykorzystywali oni drut miedziany. Nawleczone koraliki na gięty drut mogły stać się bransoletką, naszyjnikiem lub kolczykami. Druty miedziane i złote widać w biżuterii celtyckiej, jak i współczesnej.

Biżuteria z drutu dziś

Współcześnie, gdy Świat jest globalną wioską, znaleźć można każdy rodzaj biżuterii. Zarówno taką inspirowaną historią i prymitywnymi czasami, jak i misterną biżuterię nowoczesną. Drut jubilerski to materiał, który można użyć do stworzenia dowolnego stylu biżuterii. Drut pamięciowy umożliwia na stworzenie bransoletek dopasowanych do nadgarstka właściciela, a pracując z drutami giętymi, ogranicza nas wyłącznie wyobraźnia.

Oferowane przez nas druty idealnie nadają się do „wire wrappingu”, techniki rzemieślniczej, która polega na owijaniu cieńszych drutów na grubszych i łączeniu ich z innymi półfabrykatami takimi jak koraliki z kamieni szlachetnych czy szkła. Korzystając z wyobraźni przestrzennej i zdolności manualnych stworzyć można niepowtarzalne dzieła. Drut, którego się używa, jest najczęściej srebrny lub miedziany. A biżuteria wykonana tą techniką jest efektowna i zdecydowanie przyciąga wzrok.4

Nasza oferta drutów

Prezentujemy wybór drutów jubilerskich w szerokiej gamie kolorystycznej. Sprzedajemy je nawinięte na szpulki, co znacznie ułatwia ich transport, oraz przechowywanie. Dzięki temu druty się nie gną, nie plączą i nie niszczą, a Ty możesz korzystać z nich z przyjemnością. Druty miedziane wykorzystywane są nie tylko w biżuterii. Nasz drut nadaje się do scrapbookingu, tworzenia kompozycji florystycznych i wielu technik dekoratorskich.

Zapisz się do newslettera
@
Kontakt

KONIARSCY S.C.
Zuzanna Koniarska
Mateusz Koniarski

Rzemieślnicza 29
77-300 Człuchów

Konto bankowe (PLN):
45 1160 2202 0000 0001 8232 6723
(Bank Millenium S.A.)

Manzuko © 2011-2023 - All rights reserved

# Wersja 1.148.0 #